Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Stylové náušnice z křišťálové pryskyřice – jak si je vyrobit?

Módní doplňky jsou neodmyslitelnou součástí našeho outfitu. Letem světem je nosí kde kdo. Bez nich jsme ochuzeni o drobnost jménem originalita, kterou můžeme probudit právě díky zajímavým šperkům, šátku nebo sponky do vlasů. Nezapomínejme na ně. Na předních příčkách mezi módními šperky se čím dál tím více objevují právě šperky vyráběné z křišťálové pryskyřice. A i já jsem těmto úžasným módním doplňkům podlehla a začala jsem je s nadšením vyrábět.

Zajímá vás, jak si takové okouzlující šperky vyrobíte sami doma? Pojďme se s HerStyle.cz krůčkem po krůčku podívat jak na to.

Tvorba stylových šperků

V HerStyle se zaměříme na výrobu náušnic z křišťálové pryskyřice a seznámím vás s postupem, jak se takové náušnice vyrábějí. Zhotovení stylových náušnic nepatří sice mezi úplně jednoduchou věc, ale pokud vám nechybí smysl pro nápaditost a špetka trpělivosti, není se čeho bát. Výroba náušniček zabere necelé dva dny a pak je hravě můžete nosit.

Krásné náušnice s růžovou slzičkou

Krásné náušnice s růžovou slzičkou, zdroj: Foto valstní

 Co potřebujeme k výrobě náušnic:

  • grafické obrázky nebo cokoliv, co budete chtít vložit do náušnic
  • lepidlo a štěteček (doporučuji Super lepidlo)
  • lůžka náušnic (různé tvary a materiál)
  • křišťálovou pryskyřici
  • umělou lžičku na míchání a zalití pryskyřice
  • podložku nebo dřevěný vál na výrobu
  • polystyrenovou desku pro umístění náušnic k zaschnutí
jak vyrobit náušnice z křišťálové pryskyřice

Křišťálová pryskyřice, zdroj: www.homecrafts.co.uk

Různé druhy křišťálové pryskyřice

Různé druhy křišťálové pryskyřice, zdroj: www.vytvarny-shop.cz

Kovová lůžka náušnic jak vyrobit

Kovová lůžka náušnic, zdroj: Foto vlastní

Jak na to – výroba náušnic z křišťálové pryskyřice

Nejprve si připravíme obrázky nebo i kovo-dílky, které chceme mít v náušnicích, a ty vlepíme nebo vloží do připravených lůžek. Tato část patří mezi nejkreativnější, zde si každý může vyhrát s vlastním nápadem, jak budou jeho stylové náušnice vypadat. Pokud jste nadšenec do designu a grafiky jako já, bude to pro vás nejoblíbenější část tvoření. Přes grafické programy si na počítači vytvořím zajímavé designy do náušnic, které si poté vytisknout buď na domácí tiskárně, nebo za pomoci kvalitního Fotolabu. Obrázky si pomocí kolečkové raznice vyrazíme nebo, kdo je šikovný vystřihne nůžkami, ty se vloží do lůžek, která jsou už díky štětečku potřená lepidlem. Náušnice necháme chvilku zaschnout a můžeme se pustit dál do zalévání.

Grafické tvoření motivů do náušnic

Grafické tvoření motivů do náušnic, zdroj: Foto vlastní

Černobílý motiv náušnicích

Černobílý motiv náušnicích, zdroj: Foto vlastní

Náušnice z křišťálové pryskyřice od Lobles.com

Náušnice z křišťálové pryskyřice od Lobles.com, zdroj: Foto vlastní

Abstraktní duhové náušnice

Abstraktní duhové náušnice, zdroj: Foto valstní

V poslední fázi tvoření se na podložce nebo na dřevěném válu připraví dvousložková chemická tekutinatvrdidlo z křišťálové pryskyřice. Namícháme ho v poměru 2:1, kde větší dávku tvoří pryskyřice a menší tvrdidlo. Po důkladném promíchání umělou lžičkou nabereme množství pryskyřice a pomalu opatrně aplikujeme do lůžek s motivy, které jsou už připravené na polystyrenové desce. Při nalévání pryskyřice dejte velký pozor, aby pryskyřice nepřetekla přes okraj. Důležité je docílení oblého tvaru náušnice, aby vznikla tzv. čočka. Náušnice po zalití nechejte zaschnout víc jak 24. hodin. Pokud se objeví v náušnicích bublinky, poslouží vám špendlík k odstranění nebo k propíchnutí. Druhý až třetí den po vytvoření náušnic je pryskyřice zcela ztvrdlá a vy se s parádou může ozdobit vlastnoručně vyrobenými jedinečnými šperky, ve kterých zazáříte!

Podzimní motiv v náušnicích - barevné listí

Podzimní motiv v náušnicích – barevné listí, zdroj: Foto vlastní

Srdíčkové náušnice s kamínky zalité pryskyřicí

Srdíčkové náušnice s kamínky zalité pryskyřicí, zdroj: Foto vlastní

Barevné náušnice zalité pryskyřicí

Barevné náušnice zalité pryskyřicí, zdroj: Foto vlastní

Originální duhové náušnice s kovou slzičkou

Originální duhové náušnice s kovou slzičkou, zdroj: Foto vlastní

Pokud vás se vám zalíbily některé z vystavených náušnic a chtěli by jste se dozvědět více informací, podívejte se na webové stránky s originální tvorbou náušniček www.lobles.com nebo na FB stránky www.facebook.com/pages/Loblescom-design-Pavla/158340477690989,  nebo mě můžete kontaktovat v komentáři k tomuto článku a já vám s radostí vyrobím náušničky podle vašeho přání.

·

Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *