Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Tiffany&Co. představila Tiffany T, novou kolekci luxusních šperků

Svět módy je stále plný novinek. A v zákulisí luxusních šperků tomu není jinak. Tiffany&Co. jmenovala před rokem novou kreativní ředitelku designu Francescu Amfitheatrof, která je vůbec první ženou v této funkci po 177 letech historie legendární americké značky. Francesca nemarnila čas a už tehdy začala pracovat na své první kolekci exkluzivních šperků Tiffany T, která byla celosvětově představena 1. září 2014. Kolekce plná neúnavné energie newyorského života potěší každého, kdo si potrpí na luxus – je totiž unisexová!

Pár slov o Francesce Amfitheatrof

46letá Francesca Amfitheatrof je dcerou amerického novináře, který v minulosti pracoval pro celosvětově známý magazín Time. Svoje dětství prožila v Moskvě, Ŕímě a Tokyu, kde se také narodila. Vystudovala postgraduální univerzitu umění a designu Royal College of Art v Londýně i přesto, že by ji otec nejraději viděl na univerzitě v Americe. A v tomto oboru je nyní velmi známou a uznávanou osobností. 

voguefrancescaamfitheatrof

Francesca Amfitheatrof je nejen světově uznávaná designérka, ale také velmi půvabná a elegantní žena. © Martyn Thompson. Zdroj: www.vogue.co.uk

Během své úspěšné kariéry navrhovala kolekce šperků pro Chanel, Fendi, Alice Temperley či Marni, i luxusní bytové doplňky a dekorativní předměty pro Asprey & Garrard nebo italskou značku Alessi, od které dostala nabídku ihned po škole. Navrhovala také nábytek a osvětlení pro interiérového designéra Muriela Brandoliniho. Je zakladatelkou londýnské agentury RS&A Ltd., která zastupuje významné moderní umělce současné doby.

francescaamfitheatrof

Francesca Amfitheatrof na uvedení nové knihy Rachel Zoe ‚Living In Style: Inspiration and Advice for Everyday Glamour‘ . Zdroj: www.behance.net

Je také uznávanou konzultantkou v oblasti umění a kurátorkou pro rozsáhlé sbírky, významná muzea a soukromé sběratele po celém světě. Její práce zahrnují například výstavy v Museo Gucci v italské Florencii, výstavy vybraných děl z kolekce Francois Pinaulta nebo skupinových děl prací Damiena Hirsta, Jeffa Koonse, Takashi Murakamiho a Cindy Shermanové v Soulu, hlavním městě Koreji.

Kolekce Tiffany T

Samotný název kolekce v sobě skrývá nejen poctu jménu Tiffany, písmeno „T“ díky své vertikalitě vyjadřuje energii, optimismus a invenci newyorské metropole, která neustále probouzí kreativitu, inspiraci a elán do života. Vliv New Yorku se v kolekci projevuje zejména grafickými úhly a čistými liniemi, které jsou tolik pověstné právě pro americký design.

kolekcetiffanyt

Tiffany&Co. představila novou kolekci Tiffany T – grafickou, čistou a moderní. Zdroj: www.press.tiffany.com

Kolekce je inspirovaná také životem Francescy v Evropě, Asii a Rusku, ale i jejím častým cestováním po světě. Síla Tiffany T je podle Francescy přitažlivá zejména pro globální cestovatele a zajímavé kreativní lidi, kteří žijí v každém moderním světě, protože tyto šperky podtrhují jedinečnost osobnosti a nejsou pouze na ozdobu.

tiffanytkolekce

Kolekce Tiffany T plná písmene „T“. Zdroj: www.tiffany.com

Kolekce Tiffany T je tvořena z 18ti karátového žlutého, růžového a bílého zlata, nebo ze stříbra. Francesca Amfitheatrof dekonstruovala a zjednodušila silnou grafickou formu písmene T, kterou vytvarovala do šperků s výjimečnou jasností. Kolekce představuje monumentální široké i minimalisticky tenké náramky, řetízky různých délek, přívěsky nebo prsteny – to vše smyslně energické a sebevědomé.

frejabehatvarkolekcetiffanyt

Tváří kolekce Tiffany T se stala 26letá dánská modelka Freja Beha Erichsen.

Některé z modelů jsou doplněny bílou a černou keramikou. V kolekci jsou i modely z diamantů a drahokamů, které jsou inspirované nákresy z Tiffanyho archívů. Všechny šperky se dají vzájemně skvěle kombinovat a vytvářejí nepřeberné možnosti sebevyjádření. Ceny začínají cca. na 9000 Kč za prsten, náramky  a náhrdelníky jsou pak o něco dražší.

Prsteny

Tiffanytprsten

Prsten z 18ti karátového růžového zlata z kolekce Tiffany T. Zdroj: www.tiffany.com

tiffanytzlatyprsten

18ti karátový zlatý prsten z kolekce Tifanny T. Zdroj: www.tiffany.com

tiffanytsilverring

Tento prsten k dostání také ve vysoce kvalitním stříbře. Zdroj: www.tiffany.com

Pokud patříte mezi milovníky diamantů, pořiďte si jeden z luxusních prstenů z kolekce Tiffany T, které jsou zdobené oslnivou a dech beroucí září těch nejjasnějších a nejkvalitnějších diamantů.

tiffanytkolekceprstenusdiamantem

18tikarátové prsteny s diamantem z kolekce Tiffany T. Můžete si vybrat opět mezi žlutým zlatem, stříbrem nebo růžovým zlatem. Zdroj: www.tiffany.com

Náramky

Francesca Amfitheatrof navrhla několik druhů náramků. Ať už jsou úzké, široké, jednoduché nebo zdobené, vypadají vždy velmi skvostně a  moderně.

Jednoduché náramky

tiffanytnaramek

18ti karátový náramek ze žlutého zlata ve velikosti „medium“. Zdroj: www.tiffany.com

naramektifanytruzovezlato

Tento náramek také dostupný v růžovém zlatě. Zdroj: www.tiffany.com

tiffanytstribrnynaramek

A také ve stříbru vysoké kvality. Zdroj: www. tiffany.com

Řetízkové náramky

Pokud nejraději nosíte řetízkové náramky luxusních značek, poohlédněte se po „téčkových“ náramcích z kolekce Tiffany T.

naramkytiffanytkolaz

Úzký řetízkový náramek z kolekce Tiffany T. Opět z 18ti karátů a opět ve zlaté nebo stříbrné verzi. Zdroj: www.tifany.com

Náramky s diamanty

Tiffany T na diamantech rozhodně nešetří. Nabízí zákazníkům také několik druhů náramků s nejluxusnějšími diamanty. 

tiffanytnaramkysdiamanty

Náramky s diamanty z kolekce Tiffany T z růžového zlata nebo vysoce kvalitního stříbra. Zdroj: www.tiffany.com

Široké náramky

sirokenaramkytiffanyt

Zdroj: www.tiffany.com

Náhrdelníky

Náhrdelníky kolekce Tiffany T jsou nabízeny v delší či kratší délce, nebo také s přívěskem, který připomíná spojená dvě „téčka“.

nahrdelnikytiffanyt

Řetízek s „téčkovým“přívěskem vyrobený z 18tikarátového žlutého nebo růžového zlata. Zdroj: www.tiffany.com

kratkynahrdelniktiftanyt

Stříbrný náhrdelník kratší délky z kolekce Tiffany T. Zdroj: www.tifffany.com

Nevadí vám kombinace více drahých kovů najednou? Můžete svoji sbírku šperků obohatit o dlouhý náhrdelník z kolekce Tiffany T v kombinaci růžového zlata a stříbra. Tento náhrdelník je k dostání také pouze ve stříbrné nebo zlaté podobě.

nahrdelniktiffanyt

Dlouhý náhrdelník v kombinaci růžového zlata a stříbra. Zdroj: www.tiffany.com

Už teď je jasné, že tato kolekce se zařadí po bok bestsellerů, jejíž první várky se v luxusních klenotnictvích či butikách neohřejí moc dlouho. A co na ni říkáte vy?

· · · · ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *