Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jaké šperky na svatbu? Dáme vám rady!

Svatba, to je den s velkým D. Každý si ji v tichosti představuje ve svých tajných snech a možná i plánuje do budoucna, jak by měl takový nezapomenutelný den vypadat. Přinášíme vám ženskou eleganci zářivých šperků na svatbu a rady, které vám napoví jak oslnit šperky, a jak je sladit se svatebními šaty.

Svatební šperky

Šperky, to nejsou jen náhrdelníky a náušnice, zazářit můžete i v luxusní čelence poseté kamínky nebo prstenem, který na vaší jemné ruce skvostně upoutá pozornost. Do svatebních šperků patří i brože, náramky, či vlasové spony.

šperky na svatbu

Svatba, zdroj: upeer.ir

Jak se ozdobit svatebními šperky

1. rada – „Málo je někdy více“

U výběru šperků dejte na staré rčení – „málo je někdy více“. Zvolíte-li jeden luxusnější šperk, nikdy neberte další, kombinace dvou masivních luxusních šperků se vzájemně, jak se říká, tluče. Nejlepší volbou je zvolit jeden cenný šperk a doplnit ho jemnými decentními šperky. Např. zvolíte-li si zářivý velký náhrdelník na krk, doplňte ho už jen malými náušničkami a jemným náramkem nebo naopak zvolte originální náušnice a k nim nepatrný řetízek s přívěskem.

náušnice na svatbu

Decentní perlové náušnice vám jako nevěstě na svatbě nejlépe vyniknou, budete-li mít vlasy vypnuté nahoru, zdroj: womenfashionstylex.com

svatební šperky pro nevěstu

Elegantní svatební čelenka a k ní tenký náhrdelník, zdroj: xeon24.com

2. rada – U šperků na svatbu zvolte klasiku

Odedávna se na svatbu nosily perličky, ať už se jedná o náhrdelník, náušničky nebo celou sadu i s náramkem či prstýnek s perlou, tato klasika je oblíbená a nosí se stále. Perličky si můžete dát i do vlasů, vypadají elegantně a stále patří i po mnoha letech mezi nestárnoucí klasiku ve zdobení.

svatební šperky

Náhrdelník z korálků a perliček, ideální kombinace pro šperk na svatbu, zdroj: beadsmagic.com

3. rada – Luxusní šperky na svatbu

Ve svůj nejkrásnější den si dopřejte luxus a ozdobte se nádhernými zářivými šperky, které budete mít na sobě, nevolte obyčejnou bižutérií. Vybírejte kvalitní krásné šperky od známých celosvětových značek třeba Swarovski, Pandora, ALO diamonds.

luxusní svatební šperky

Luxusní svatební šperky, zdroj: briderednew.tk

4. rada – Vlastní originalita

Vsaďte na svojí jedinečnost a vytvořte si nebo si nechejte vyrobit šperk, který si samy navrhnete. Však vzácné kovy a unikátní drahokamy samy o sobě vzbuzují spoustu emocí a vášní. Pod rukama mistrů šperkařů si podle svého návrhu můžete nechat vyrobit šperk na přání. Vytvoří vám dech-beroucí šperky, unikátní kousky s dokonalým vypracováním, které se stanou jedinečnými originály pro váš svatební den. Nebo pokud jste tvořivý, vyrobte si svůj vlastní šperk, který si vezme na sebe. Nemusí být pouze s korálků, můžete v galanterii sehnat vše, co k takovému šperku budete potřebovat, aby se z kreativního nápadu stal nevšední šperk a doplněk pro kouzelný den.

šperky pro nevěstu

Navrhněte si originální šperk, zdroj: www.zarinews.com

šperky na svatbu

Čelenka do vlasů stačí jako módní šperk na svatbu pro nevěstu, zdroj:  finessemakeup.com

5. rada – Darované šperky

Nápadů a rad pro nepřehlédnutelný šperk pro svatební den je hodně, ale nejmoudřejší rady bývají od těch nejbližších, přeci jen vás znají nejlépe a ví, co vám sluší. Někdy postačí sladit svatební šaty i účes s darovanými šperky, které máte nějaký ten čas schované ve své klenotnici a skoro jste na ně zapomněli. Třeba zrovna objevíte náhrdelník nebo náušnice za státnice nebo od svého nastávajícího, které jste dostaly k prvním narozeninám, co jste začali spolu chodit. A je možné, že právě tím se stanou šperky takovým detailem, jako je třešnička na dortu. Pro tu krásnou atmosféru naplněnou štěstím a láskou.

náušnice na svatbu

Náušnice ve tvaru květiny, zdroj: xeon24.com

 Ať už se rozhodnete pro jakékoliv šperky z našich rad, zaručeně jimi podtrhnete svůj ženský půvab.


Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *