Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Moderní trendy ve snubních prstenech 2020, 2021

Chystáte svatbu a vybíráte si snubní prsteny na obřad? Chcete vědět, jaké designové kousky jsou moderní, co si ženy v poslední době oblíbily a do čeho investovat, aby byly nadčasové? Představujeme vám moderní trendy ve snubních prstýncích pro nové nevěsty.

Svatební den je dnem, kdy si nevěsty symbolicky vymění zásnubní prsten za snubní. Pokud štěstí a osud dá, budou ho nosit každý den na znak věčného pouta s jejich vysněným mužem, manželem. Proto určitě záleží na tom, jak prsten vypadá.

snubni prsteny moderni trendy

© Getty

Růžové zlato v kurzu

V poslední době často vídat, že si mladé nevěsty vybírají snubní prsteny z růžového zlata. To vítězí nad tradičním žlutým, případně bílým zlatem. Růžová patří k romantice a lásce, a jimi svazek manželství rozhodně je. Proto je i pravděpodobné, že tento trend bude pokračovat.

svatba prsteny trendy

Solitérní prstýnky

Oblíbeným se stávají i prstýnky s oválnými drahými kameny. Nejčastěji v podobě solitérů – jednoho většího kamene v prstenu. Tento trend je vlastně návrat do dob minulých. V historii byly totiž přesně solitérní prsteny typickým příkladem svatebního prstenu. Byly častokrát největším majetkem a dědily se z pokolení na pokolení. Možná i vy někde uchováváte takový svatební prsten po staré nebo prastaré mámě.

snubni prsteny nevesta

Barevné kamínky

Co se týče barvy kamínků, stále převažuje průhledná bílá, ale do popředí se postupně dostávají i barevné odstíny. Jde například o světle růžovou, akvamarínovou, nažloutlou nebo s nádechem do hněda (podle odstínu se tyto kameny i dělí, pokud se bavíme o drahokamech nebo polodrahokamech).

snubni prstynek 2021

Zdroj: reddit.com

snubni prsteny trendy

© Kay Jewelers

snubni prsteny trendy moderni

© N/A

K moderním trendům patří i čistý, jednoduchý design. Čím méně vzorů a motivů, tím lépe. Nevěsty preferují jednodušší geometrické linie. Ve spojitosti se solitérním kamenem tak tvoří designově nadčasový prsten.

snubn prsten trendy kaminek

© Azlee Jewelry

jednoduchy snubni prstynek

© Ashley Zhang


Mám rád ženskou krásu, rafinovanost, svéráznost. K ženám neodmyslitelně patří i móda. A nejen proto jsem založil web HerStyle. Chci podporovat jedinečné vyjádření módy každé ženy. Vždy uvítám i vaši kritiku a nápady na zlepšení.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *