Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Módní nevěsta aneb svatební šaty 2014

Jak by měly vypadat ideální a snové svatební šaty? Decentní, ženské a elegantní. Šaty, které zvýrazní linii vašeho těla, úzký pas a ženské křivky. Šaty, které z vás udělají princeznu, protože přesně v tento výjimečný den si zaslouží být každá žena princeznou. Letošní trendy vám splní vaše sny.

Móda se neustále vrací. Říká se, že se historie opakuje a život plyne ve spirále, stejně tak se opakuje a navrací zpět vše, co už se někdy stalo a co už někdy módní bylo. Letošní trendy svatební módy se vrací k eleganci třicátých, čtyřicátých a padesátých let minulého století. Pro všechny nevěsty, které se budou letos vdávat, máme ty nejlepší zprávy. Trendy svatební šaty 2014 udělají princeznu z každé nevěsty.

„V jednoduchosti je krása“ aneb svatební šaty 2014

Lehké a vzdušné materiály, příjemné na dotek, s dokonalým střihem, který zdůrazní vaši ženskost a něžnost. Již delší dobu se postupně ustupuje od těžkých materiálů a širokých nadýchaných sukní, které skrývají těžké kruhy. Naopak návrat slaví vzdušný tyl, který dodová šatům na lehkosti a nevěstě tak dopřeje volnost pohybu.

Návrháři se letos řídili rčením „v jednoduchosti je krása“, a tak jsme mohli být svědkem módních přehlídek jednoduchých a odlehčených střihů, které dodávají šatům nádech jemnosti a volnosti. Veškeré prvky, jako dlouhé sukně, vyvýšené pasy či krajka, podtrhují ženskost. Můžete volit mezi decentním odhalením vzbuzujícím touhu či zakrytým dekoltem vyvolávající pocit tajemna.

I barvami se svatební šaty navrátili ke staré a zaručené klasice, a to sněhově bílé. K zahození však nejsou aplikace, které dodávají šmrnc a originalitu, například černé doplňky či menší černá krajka, nádech do růžova či krémova.

Svatební šaty ve stylu elegance První republiky

Elegantní, jednoduché a skvostné, přesně takové jsou prvorepublikové svatební šaty, které můžete kombinovat s rukavičkami, svatebními závoji či diadémy.

Svatební šaty ve stylu První republiky

Svatební šaty ve stylu První republiky © Val Stefani. Zdroj: www.glamour.com

Svatební šaty ve stylu První republiky

Svatební šaty ve stylu První republiky © Claire Pettibone. Zdroj: www.glamour.com

Největší hit sezóny aneb něžné krajkové svatební šaty

Letošní hitem ve svatební módě jsou šaty elegantní a krajkové. Krajkový dekolt, krajkové rukávy, krajková sukně nebo krajkový závoj – vybírat můžete z různých kombinací. Zaručené však je, že krajkové šaty podtrhnou vaši ženskost, zároveň jsou něžné a střídmé. Krajkové svatební šaty ponechají prostor ženichově představivosti.

Krajkované svatební šaty 2014

Krajkované svatební šaty 2014 © Alita Graham. Zdroj: www.glamour.com

Vintage svatební šaty aneb elegance minulého století

Další návrat do minulosti představují Vintage svatební šaty s tenkými ramínky, krajkou, ozdobnými knoflíčky na zádech a barvou odstínu champagne. Vintage svatební šaty udělají z nevěsty dámu z první poloviny minulého století.

Svatební šaty Vintage

Svatební šaty Vintage © Kenneth Pool. Zdroj: www.glamour.com

Vintage svatební šaty

Vintage svatební šaty ©Christos. Zdroj: www.glamour.com

Svatební šaty bez ramínek aneb decentní odhalení

Šaty bez ramínek a s korzetem stojí na prvních místech žebříčku oblíbenosti již několikátým rokem. Letos je však kladen důraz na kombinaci jednoduchosti a hladkých a jemných materiálů.

Svatební šaty bez ramínek

Svatební šaty bez ramínek © Alvina Valenta. Zdroj: www.glamour.com

Svatební šaty se zdobeným dekoltem aneb zaměřeno na detail

Netroufáte-li si na odhalený dekolt a šaty bez ramínek, můžete vyzkoušet další letošní trend, kterým jsou svatební šaty se zdobeným dekoltem. Dekolt je zdobený krajkou a krajka, jak již bylo řečeno, je největším hitem této sezóny.

Svatební šaty se zdobeným dekoltem

Svatební šaty se zdobeným dekoltem © Judd Waddell. Zdroj: www.glamour.com

Šaty na svatbu s krajkovými rukávy

Ne každá žena si může dovolit šaty bez rukávů nebo bez ramínek. Jenže právě takových šatů byly vždycky půjčovny a obchody plné. Nyní s návratem do minulého století jsou oživovány jednotlivé prvky svatební módy, například krajkové rukávy. Svatební šaty s krajkovými rukávy jsou vysvobozením pro ženy, které si šaty bez rukávů nemohou dovolit, a zároveň vypadají elegantně.

Svatební šaty s rukávy

Svatební šaty s rukávy © Sarah Janks. Zdroj: www.glamour.com

Svatební šaty se zvýšeným pasem aneb zaměřeno na ženské křivky

Zapomeňte na korzety, které vás nenechají dýchat. Letošní rok je přelomový ve stylu Coco Chanel, která nahradila korzety splývavou a volnou módou. Vyzkoušejte si svatební šaty, které vám dopřejí volnost a zároveň přirozeně zdůrazní ženské křivky.

Svatební šaty se zvýšeným pasem

Svatební šaty se zvýšeným pasem © Reem Acra. Zdroj: www.glamour.com

Splývavé svatební šaty ve stylu Coco Chanel

Jak již bylo zmíněno, letošním hitem mezi svatebními šaty jsou šaty splývavé a pohodlné.

splývavé svatební šaty

Splývavé svatební šaty © Blush. Zdroj: www.glamour.com

Svatební šaty alá mořská panna

Nevyhovují-li vám ani široké nabírané sukně, ani splývavé volné šaty, zkuste šaty s úzkou sukní, která se rozšiřuje u kolen a zvýrazňujete tak ženskou siluetu.

Svatební šaty s rozšířenou sukní

Svatební šaty s rozšířenou sukní © Dennis Basso. Zdroj: www.glamour.com

Svatební závoje slaví comeback

V nedávných letech jsme odložili závoje a není se čemu divit. Dali jsme přednost jednoduchosti před těžkými a nadýchanými závoji a vyměnili jsme je za účesy s vlasovými doplňky. Později se však i jemné účesy změnili v honosné drdoly s kudrlinkami. A proto se svatební móda 2014 vrací zpět k tradičním závojům, které jsou prosté a jednoduché. Vybrat si můžete krátký jako v padesátých letech či dlouhý ve stylu prvorepublikových nevěst.

Svatební závoj 2014

Svatební závoj 2014 © Peter Langner. Zdroj: www.glamour.com

· ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *