Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Netradiční svatba – inspirujte se!

Pořád kolem sebe vidím klasiku, klasické účesy, klasické oblečení, klasické šaty na svatbu. Nevěsta je klasicky v bílém a ženich klasicky v černém. Proč? Protože je český národ bojácný a nedá dopustit na co? Na klasiku!

Chci vám ukázat, že i klasická svatba může být netradičně pojatá, od šatů pro nevěstu přes líčení až po dort!

netradiční svatební šaty

Netradiční svatební šaty od Alexandra McQueena. Zdroj: www.pixshark.com

Výběr svatebních šatů

Češi jsou hrozně upjatí. Většina z nich si zakládá na klasice a svatby tak bývají trošku nudné a staromódní. Je to váš vysněný den, jednou za život a vy se vdáte v bílých nadýchaných šatech  za zvuků varhan vyzvánějící klasický svatební pochod? Jistě, rodina to tak chtěla, teď se ale vykašlete na to, co chce rodina, a naplánujte si originální svatbu snů! Nejdříve raději začněte s výběrem šatů. Zvolte si první barvu, podle které budete vybírat prostírání a doplňky, jako jsou například stuhy na opěradlech židle nebo ubrousky. Odsud se to všechno začne odvíjet. Dávejte také pozor, aby vaše šaty ladily s prostředím, pokud chcete svatbu v kostele, neměly by být šaty příliš provokativní, volte spíše krajku a zahalenou hruď nebo ramena. Pokud chcete svatbu na pláži, volte jednodušší model například bez spodniček.

Barevná kombinace

A teď něco málo k barvě, NEVOLTE BÍLOU! Pokud chcete originální svatbu, zkuste zvolit například rudou, vínovou, šedou a nebo dokonce černou! Pokud ovšem zvolíte černou, ženichovi dejte naopak bílý oblek, pokud zvolíte rudou, volila bych ženichův oblek v šedé. Dbejte na to, aby šaty s oblekem příliš nekontrastovaly (pokud má ženich černý oblek a nevěsta chce mít za každou cenu bílé šaty, zvolí barvu šatů spíše krémovou nebo šampaň, věřte mi, vypadá to lépe).

Netradiční svatební šaty

Zkuste rudé nebo vínové svatební šaty. Zdroj: www.bklynbride.com.com

Je jisté, že za takové šaty nedáte pár korun, ale pořádně si připlatíte. Takže milé nevěsty, s dalšími detaily to nepřehánějte a vsaďte na nenásilné prostředí se střídmou výzdobou (například dejte na židle červené organzové mašle).

Líčení na svatbu

I zde se držte originality a možná i trochu extravagance. Rozhodně respektujte šaty, jejich bohatost i barvu. Zkuste například extra dlouhé nalepovací řasy s barevnými konci a třpytkami, ultra výraznou neonovou rtěnku nebo krajkové oční linky, zdobené obočí kamínky, výrazné oční stíny a další!

svatební líčení

Netradiční svatební líčení, nebojte se ho! Zdroj: www.weddingelation.com

neradiční svatba líčení

Netradiční nalepovací řasy a oční linky? Proč ne! Zdroj: www.weddingelation.com

netradiční svatební líčení

Nebojte se experimentovat a mít originální svatbu! Zdroj:www.makeupinstitute.cz

Sladká tečka na konec

Tradiční svatební dorty už dávno vyšly z módy a české páry se předhánějí, kdo bude mít originálnější dort. Jen tak dál! Myslete na to, že dort by také měl korespondovat s prostředím a celkovou atmosférou svatby. Nemusí to zrovna být klasický, marcipánem potažený, dort. Vsaďte třeba na cupcakes nebo dort z makronek, které jsou v poslední době hitem.

netradiční svatební dort

Netradiční svatební marcipánový dort, makronky nebo cupcaky? Dnes už je možné vše. Zdroj: www.imgkid.com, www.weddbook.com, www.cakeideas.xyz

Tak, milé nevěsty, neváhejte, nebojte se a vrhněte se do netradiční svatby vašich snů! Zapomeňte na konvence a vytvořte si svůj ráj na zemi v podobě vašeho svatebního dne.

· ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *