Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak zvolit správné svatební šaty podle typu postavy?

Na svém velkém dni chce každá nevěsta vypadat, jako princezna z pohádky. Aby ve chvíli, kdy vejde na scénu a zraky všech se upnou přímo na ní, všem přítomným spadla brada a případně ukápla i nějaká ta slza! Jenže, toho lze docílit jen ve chvíli, kdy si nevěsta vybere ty správné šaty. Šaty, které skvěle padnou na její postavu. No a jak najít ty správné svatební šaty? To vám hned teď prozradíme.

Typ postavy HRUŠKA

Vaše postava se odshora dolů rozšiřuje a připomíná tvar Věstonické Venuše. Váš hrudník spolu s pasem jsou užší, naopak máte širší boky.

Budete potřebovat zeštíhlit spodní polovinu těla a naopak zvýraznit vrchní – výstřih, odhalit ramena. Ideální jsou pro vás šaty střihu A (ideálně ještě se zvýšeným pasem) nebo šaty střihu empírového, aby sukně zakryla vaše boky. Vyhněte se obloukem materiálům, které by obepnuly to, co nechcete a volte materiály, které naopak krásně drží tvar.

svatební šaty postava hruška

Svatební šaty střihu A pro postavu tvaru hrušky. Model 4416 značky Paloma Blanca. Zdroj: www.palomablanca.com

šaty pro nevěstu hruška postava

Volte takovéto šaty pokud máte širší boky. Zdroj: www.jlmcouture.com, © Jim Hjelm

Typ postavy OBDELNÍK

Pokud máte obdélníkové křivky, máte tak trochu chlapeckou postavu. Vaše ramena a boky jsou přibližně stejně široká a váš pas nepříliš výrazný.

Zvýraznit byste mohli například své štíhlé paže a dekolt vhodně zvoleným korzetem/výstřihem. Potřebujete vytvořit iluzi křivek, které vlastně nemáte. Vhodný střih šatů pro vás budou šaty s bohatě nabíranou sukní. Stejně dobrou práci odvedou šaty střihu A nebo empírového. Ideální šaty by byly ty s pevným korzetem, aby vytvořily krásný dekolt a přidaly i na objemu vašeho poprsí.

šaty svatba postava obdélník

Ideální svatební šaty pro obdélníkovou postavu – krajka zvýrazní dekolt, pásek zas zúží pas. Zdroj: www.mikaellabridal.com, © Mikaella Bridal

svatební šaty podle typu postavy

Bílé šaty pro nevěstu s bohatě nabíranou sukní. © Gellena

svatební šaty oválná postava

V případě, že máte obdélníkovou až oválnou postavu, volte šaty s výrazným dekoltem. Zdroj: www.jlmcouture.com, © Jim Hjelm

Typ postavy TROJÚHELNÍK

Vaše postava vypadá jako obrácený trojúhelník. Pyšníte se úzkým pasem a štíhlými nohy. Vaše ramena jsou naopak široká a to samé i hrudník.

Vaším cílem bude zaměřit se na dolní polovinu těla. Jejím zvýrazněním dosáhnete větší symetrie s tou horní. Svou pozornost tedy směřujte dolů. Ideální pro vás budou šaty se zajímavou sukní a co nejjednodušším vrškem. Úspěch budou mít šaty, které rafinovaně odhalí vaše lýtka a kolena. Výstřih ve tvaru V zas opticky zúží hrudník. Naopak se úplně vyvarujte úzkým sukním. Vhodné pro vás budou šaty s empírovým střihem, áčkovým střihem, či šaty s širokou sukní.

šaty nevěsta postava trojúhelník

Máte-li širší ramena a užší boky, volte svatební šaty s výstřihem. Zdroj: www.ariadress.com, © ARIA Los Angeles

svatební šaty široká ramena úzké boky

Jako nevěsta s trojúhelníkovým tvarem postavy budete v těchto šatech vypadat úžasně. Zdroj: www.bhldn.com, © BHLDN

Typ postavy PŘESÝPACÍ HODINY

Můžete si pískat. Vaše postava je velmi ženská, máte bujné poprsí a široké boky, a naopak krásně štíhlý pas.

Jediné, co byste měly udělat je vše zvýraznit. Zaměřte se hlavně na zvýraznění štíhlého pasu. Toho můžete dosáhnout například krásně zdobeným, obepnutým korzetem. Díky své postavě nejste téměř limitována výběrem šatů. Dobře na vás bude vypadat áčkový střih, stejně tak empírový, nabíraná sukně, nebo dokonce i šaty ve stylu mořská panna.

svatební šaty postava přesýpacích hodin

S postavou přesýpacích hodin si můžete dovolit téměř kterýkoliv střih šaty, třeba i morskou pannu. Zdroj: www.miasolano.com © Mia Solano

Typ postavy JABLKO

S postavou typu jablko disponujete objemnějším poprsím. Naopak váš pas je celkem nevýrazný a nohy štíhlé.

Vaším úkolem bude opět vytvořit iluzi siluety. K tomu skvěle poslouží korzet z pevného materiálu a nejlépe šněrovací. Sukně by měla být naopak široká. Pokud máte větší bříško, vyhněte se obloukem upnutým šatům a volte sukni opravdu volnou. Ramena klidně odhalte a skvěle poslouží výstřih do V. Pro vás budou opět ideální šaty s širokou/nabíranou sukní.

šaty svatební postava jablko

Svatební šaty pro nevěsty s postavou typu jablko. © N/A

xxl svatební šaty pro obézní

Svatební šaty pro moletky s postavou tvaru jablko. I XXL šaty mohou být krásné. Zdroj: www.allurebridals.com, © Allure Bridals

V podstatě váš jediný úkol je skrýt nedostatky a upozornit naopak na všechny přednosti. Pokud máte větší bříško, široké boky, volte volnou sukni. Jestli máte krásná prsa, rozhodně si vyberte šaty se zajímavým dekoltem. Jsou-li vaše ruce silnější, rozhodně neberte šaty s rukávy, které by je ještě zdůraznily. Určitě doporučuji poradit se v nějakém specializovaném salónu, kde vám mohou půjčit zajímavé kousky od skvělých návrhářů.


Veselá blondýnka, která bere život s nadhledem a humorem, který vkládá i do svého psaní.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *