Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

14 různých francouzských copů i s návody

Francouzský cop je cop udělaný speciálním francouzským zaplétáním. V tomto článku najdete základní návod, jak na francouzský cop, a 14 různých účesů, které byly vytvořeny s tímto vlasovým prvkem. Po přečtení se z vás stanou odbornice.

Návod na francouzský cop

Základem je mít rozčesané vlasy, aby se vám s nimi lépe pracovalo. Francouzský cop se také, podobně jako běžný cop, skládá ze tří pramenů. Hlavním rozdílem je postupné přibírání vlasů ke krajním pramenům s každým překřížením jednotlivých pramenů. Cop se ukončuje jako při běžném a zajišťuje se gumičkou. Existuje mnoho dalších způsobů a stylů jak si ho udělat (inspiraci najdete v galerii níže), ale měli byste již mít základní postup zvládnutý. Pokud si stále nejste jisté, podívejte se na videonávod, ve kterém je vše hezky ukázáno.

Francouzský cop návod

Francouzský cop – postup krok za krokem. Zdroj: bestpopularhairstyles.com

Teď, když už víte jak si udělat klasický francouzský cop, můžeme přejít k jeho variacím.

Francouzský cop 14-krát jinak

1. Otočený francouzský cop s drdolem

Francouzský cop se obvykle dělá seshora dolů. Zajímavý účes ale lze dosáhnout právě obráceným směrem, a to zdola nahoru. Správná poloha při jeho tvorbě je v předklonu a pomalý postup zaplétání, krok za krokem. V tomto případě je ukončení copu trochu ošemetné a nevzhledné, proto doporučujeme udělat drdol na temeni hlavy. Dosáhnete tak elegantního vzhledu a nemusíte se obávat mít tento účes na oslavách nebo i pri formálnějších příležitostech, jako svatby, promoce nebo pohovory do práce.

Francouzský cop opačný

Obrácený francouzský cop je elegantní a praktický. © a zdroj: sidewalkready.com

2. Malý francouzský copánek nad uchem

Francouzský cop nemusí být ze všech vlasů. Někdy vám k dosažení krásného účesu bude stačit jemný malý copánek jako na fotce níže. Začít můžete nad uchem a pokračujte směrem šikmo dolů ke krku. Zbytek vlasů si natupírujte pro objem a dejte do culíku spolu s copánkem.

Francouzský copánek

Francouzský copánek ve vlasech působí něžně a žensky, © N/A, zdroj: loshairos.com

3. Moderní copánek s pěšinkou ve vlasech

Modernější, rošťácký, míň elegantnější přístup k francouzskému copu můžeme vidět na následujícím obrázku. Podobný účes můžete mít i vy, postup není složitý. Udělejte si pěšinku v jedné třetině hlavy a z té menší části vytvořte cop francouzským zaplétáním. Zbývající vlasy učešte směrem pryč od pěšinky a zafixujte lakem na vlasy.

Rošťácký účes s francouzským copánkem

Rošťácký účes s francouzským copánkem. Zdroj: urbanoutfitters.tumblr.com

4. Boční francouzský cop

Také klasický francouzský cop nemusí být rovný, ale klidně šikmý. A zakončený ležérním drdolem. Přibližnou představu si uděláte obrázkem níže.

Bočný šikmý francouzský cop

Bočný šikmý francouzský cop. © N/A

5. Francouzský cop z ofiny návod

I ofina může být součástí francouzského copu. Takovýto účes má look princezny, lemuje čelo a zjemňuje ostré rysy obličeje. Jak na to? Podívejte se na obrázkový návod níže:

francouzský cop z ofiny

Francouzský cop z ofiny, krátký návod v obrázku. © a zdroj: www.bobbyglam.com

6. Holandský cop

Holandský cop je také tvořen francouzským zaplétáním, ale s tím rozdílem, že vlasy se překřižují zespodu. Vynikne tak výrazný střední pás copu. Tato malá obměna působí na první pohled jako jiný druh účesu.

Holandský cop

Francouzské zaplétání v holandském copu. © a zdroj: archaical.tumblr.com

7. Extra účes s francouzským zaplétáním + návod

Tento extra účes je skutečně originální. Vlasy na cop berete jak zepředu, tak z culíku. Vznikne vám tak velký a pevný drdol. Měli byste si dopředu uvolnit z původního culíku dostatek vlasů a také je důležité točit cop, aby byl v rovnaké vzdálenosti od drdolu po celém obvodu.

Extra účes francouzský cop

Extra účes s francouzským copem a drdolem. Zdroj: beautifulshoes.org

8. Dvojitý holandský účes v elegantním účesu

Tento účes sestává ze dvou francouzských, lépe řečeno holandských, copů (jak na ně jsme popsali výše). Každý z pramenů je tenký a co nejblíže k pokožce hlavy. Zakončením může být culík nebo drdol. Jde spíše o elegantní účes. A tenhle jsme mohli vidět na přehlídce módního domu Elie Saab.

Dvojitý holandský cop

Dvojitý holandský cop tvořící vysoce elegantní účes. © Imaxtree, zdroj: birchbox.com

9. Dvojitý francouzský cop v ležérním účesu

Pro hustší vlasy je vhodný dvojitý cop s běžným francouzským zaplétáním. Začátky obou copů se nacházejí nad krkem, pokračují dopředu a nad čelem se kříží, kde jsou uchyceny sponkami. Takovýto ležérní účes měla Jennifer Lawrence:

Dvojitý francouzský cop

Dvojitý francouzský cop v ležérním účesu na hlavě Jennifer Lawrence. © N/A, zdroj: www.cosmopolitan.com.au

10. Francouzský cop pro krátké vlasy

I když nemáte dlouhé vlasy, můžete si udělat francouzský cop. Krátké vlasy až tak nevadí, protože když první prameny v copu končí, posléze přidané stále pokračují. Pěkným příkladem je účes britské herečky a občasné modelky Ali Bastian:

Francouzský cop krátké vlasy

Francouzský cop pro krátké vlasy na hlavě Ali Bastian. © Ian Gavan/Getty Images Europe, zdroj: www.stylebistro.com

11. Účes 2² – dva francouzské copy zakončené čtyřmi obyčejnými

Tento zajímavý nápad na čtyřcopý účes tvořený dvěma francouzskými copy zakončenými čtyřmi běžnými vznikl v hlavě britského kadeřníka celebrit s jménem Nick Malenko.

čtyřcopý účes

Dva francouzské a čtyři obyčejné copy v jednom účesu. © Richard Miles, zdroj: www.ukhairdressers.com

12. Vodopádový účes

Ve vodopádovém účesu jde o pravidelné uvolňování a spouštění jednoho ze tří (čtyř) pramenů copu. Při překřížení jeden nový naberete do copu a jeden starý vypustíte dolů. Zaplétání by mělo být vodorovné až šikmé. Zakončíte ho jednoduchým ohonem.

vodopádový účes

Vodopádový účes. © a zdroj: www.cutegirlshairstyles.com

13. Retro účes s copem

I s francouzským copem můžete vykouzlit zajímavý retro účes, podobně jako talentovaný vlasový stylista Jamie Benny. Netroufáme si ale říci jak ho vytvořil.

Retro účes cop

Retro účes s copem. © Ram Shergill, zdroj: www.hji.co.uk

14. Rebelský účes

Opačný francouzský cop – holandský – jako číro je rebelský účes pro nejednu mladou slečnu. Hodí se velice dobře ke stylem jako rock girl, action girl apod., jak pro mladé, tak i pro dospělé ženy. Ten následující vznikl v “dílně” Schwarzkopf Glasgow.

Holandský cop schwarzkopf

Dámské číro z holandského copu – rebelský účes. © Jack Eames, zdroj: www.ukhairdressers.com

70
· ·
Michal Kulla

Mám rád ženskou krásu, rafinovanost, svéráznost. K ženám neodmyslitelně patří i móda. A nejen proto jsem založil web HerStyle. Chci podporovat jedinečné vyjádření módy každé ženy. Vždy uvítám i vaši kritiku a nápady na zlepšení.

Komentáře

 • Super tipy, Michale! Urcite vyzkousim. Jen na nektere budou asi potreba dve zrcadla, aby na to clovek poradne videl. A treba takove cislo 7, to snad ani nejde bez pomoci minimalne dalsich tri lidi, ne? 🙂

  Profilový obrázek Darina 25.6.2014 16:03
 • Děkuji Darinko za Váš komentář. 7. účes je opravdu něco extra. Naživo jsem ještě nic podobného neviděl. Ale myslím, že i jedna šikovná kadeřnice by ho zvládla.

  Michal Kulla Michal Kulla 25.6.2014 21:48
 • Bezva, dcerce zkusíme 7., má dlouhatánské vlasy pod zadek, a já rebelskou 14. Chtěla bych změnu, ale nechci si stříhat vlasy, tak to bude ono… Už se těším!

  Profilový obrázek Elizabeta 28.4.2016 15:06
 • Superrr účesy

  Profilový obrázek Karolina 2.8.2016 13:18

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *