Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

14 různých francouzských copů i s návody

Francouzský cop je cop udělaný speciálním francouzským zaplétáním. V tomto článku najdete základní návod, jak na francouzský cop + 14 odlišných účesů, které byly vytvořeny s tímto vlasovým prvkem. Po přečtení se z vás stanou odbornice na tento nadčasový a designový účes.

Návod na francouzský cop

Základem je mít rozčesané vlasy, aby se vám s nimi lépe pracovalo. Francouzský cop se také, podobně jako běžný cop, skládá ze tří pramenů. Hlavním rozdílem je postupné přibírání vlasů ke krajním pramenům s každým překřížením jednotlivých pramenů. Cop se ukončuje jako při běžném a zajišťuje se gumičkou. Existuje mnoho dalších způsobů a stylů jak si ho udělat (inspiraci najdete v galerii níže), ale měli byste již mít základní postup zvládnutý. Pokud si stále nejste jisté, podívejte se na videonávod, ve kterém je vše hezky ukázáno.

Francouzský cop návod

Francouzský cop – postup krok za krokem. Zdroj: bestpopularhairstyles.com

Teď, když už víte jak si udělat klasický francouzský cop, můžeme přejít k jeho variacím.

Francouzský cop 14-krát jinak

1. Otočený francouzský cop s drdolem

Francouzský cop se obvykle dělá seshora dolů. Zajímavý účes ale lze dosáhnout právě obráceným směrem, a to zdola nahoru. Správná poloha při jeho tvorbě je v předklonu a pomalý postup zaplétání, krok za krokem. V tomto případě je ukončení copu trochu ošemetné a nevzhledné, proto doporučujeme udělat drdol na temeni hlavy. Dosáhnete tak elegantního vzhledu a nemusíte se obávat mít tento účes na oslavách nebo i pri formálnějších příležitostech, jako svatby, promoce nebo pohovory do práce.

Francouzský cop opačný

Obrácený francouzský cop je elegantní a praktický. © a zdroj: sidewalkready.com

2. Malý francouzský copánek nad uchem

Francouzský cop nemusí být ze všech vlasů. Někdy vám k dosažení krásného účesu bude stačit jemný malý copánek, jako na fotce níže. Začít můžete nad uchem a pokračovat směrem šikmo dolů ke krku. Zbytek vlasů si natupírujte pro objem a dejte do culíku spolu s copánkem.

Francouzský copánek

Francouzský copánek ve vlasech působí něžně a žensky, © N/A, zdroj: loshairos.com

3. Moderní copánek s pěšinkou ve vlasech

Modernější, rošťácký, míň elegantnější přístup k francouzskému copu můžeme vidět na následující fotce. Podobný účes můžete mít i vy, postup není složitý. Udělejte si pěšinku v jedné třetině hlavy a z té menší části vytvořte cop francouzským zaplétáním. Zbývající vlasy učešte směrem pryč od pěšinky a zafixujte lakem na vlasy. Skvěle se hodí na letní festivaly.

letní účes s francouzským copánkem 2020

Rošťácký účes s francouzským copánkem. Zdroj: urbanoutfitters.tumblr.com

4. Boční francouzský cop

Také klasický francouzský cop nemusí být rovný, ale klidně šikmý. A zakončený ležérním drdolem. Přibližnou představu si uděláte obrázkem níže. Tento typ účesu je velice vhodný na spoločenské události.

francouzský cop společenský účes

Bočný šikmý francouzský cop. © N/A

5. Francouzský cop z ofiny – návod

I ofina může být součástí francouzského copu. Takovýto účes má look princezny, lemuje čelo a zjemňuje ostré rysy obličeje. Jak na to? Podívejte se na obrázkový návod níže:

francouzský cop z ofiny návod

Francouzský cop z ofiny, krátký návod v obrázku. © a zdroj: www.bobbyglam.com

6. Holandský cop

Holandský cop je také tvořen francouzským zaplétáním, ale s tím rozdílem, že vlasy se překřižují zespodu. Vynikne tak výrazný střední pás copu. Tato malá obměna působí na první pohled jako jiný druh účesu, ale základ je stejný. Tudíž pokud se naučíte jeden, zvládnete i druhý.

holandský cop vlasy účes

Francouzské zaplétání v holandském copu. © a zdroj: archaical.tumblr.com

7. Extra účes s francouzským zaplétáním + návod

Tento extra účes je skutečně originální. Vlasy na cop berete jak zepředu, tak z culíku. Vznikne vám tak velký a pevný drdol. Měli byste si dopředu uvolnit z původního culíku dostatek vlasů a také je důležité točit cop, aby byl v rovnaké vzdálenosti od drdolu po celém obvodu.

Extra účes francouzský cop

Extra účes s francouzským copem a drdolem. Zdroj: beautifulshoes.org

8. Dvojitý holandský účes v elegantním účesu

Tento účes sestává ze dvou francouzských, lépe řečeno holandských, copů (jak na ně jsme popsali výše). Každý z pramenů je tenký a co nejblíže k pokožce hlavy. Zakončením může být culík nebo drdol. Jde spíše o elegantní účes. A tenhle jsme mohli vidět na přehlídce módního domu Elie Saab.

Dvojitý holandský cop

Dvojitý holandský cop tvořící vysoce elegantní účes. © Imaxtree, zdroj: birchbox.com

9. Dvojitý francouzský cop v ležérním účesu

Pro hustší vlasy je vhodný dvojitý cop s běžným francouzským zaplétáním. Začátky obou copů se nacházejí nad krkem, pokračují dopředu a nad čelem se kříží, kde jsou uchyceny sponkami. Takovýto ležérní účes měla Jennifer Lawrence:

Dvojitý francouzský cop

Dvojitý francouzský cop v ležérním účesu na hlavě Jennifer Lawrence. © N/A, zdroj: www.cosmopolitan.com

10. Francouzský cop pro krátké vlasy

I když nemáte dlouhé vlasy, můžete si udělat francouzský cop. Krátké vlasy až tak nevadí, protože když první prameny v copu končí, posléze přidané stále pokračují. Pěkným příkladem je účes britské herečky a občasné modelky Ali Bastian:

Francouzský cop krátké vlasy

Francouzský cop pro krátké vlasy na hlavě Ali Bastian. © Ian Gavan/Getty Images Europe, zdroj: www.stylebistro.com

11. Účes 2² – dva francouzské copy zakončené čtyřmi obyčejnými

Tento zajímavý nápad na čtyřcopý účes tvořený dvěma francouzskými copy zakončenými čtyřmi běžnými vznikl v hlavě britského kadeřníka celebrit s jménem Nick Malenko. Co na něj říkáte?

čtyřcopý účes

Dva francouzské a čtyři obyčejné copy v jednom účesu. © Richard Miles, zdroj: www.ukhairdressers.com

12. Vodopádový účes

Ve vodopádovém účesu jde o pravidelné uvolňování a spouštění jednoho ze tří (čtyř) pramenů copu. Při překřížení jeden nový naberete do copu a jeden starý vypustíte dolů. Zaplétání by mělo být vodorovné až šikmé. Zakončíte ho jednoduchým copem.

vodopádový účes

Vodopádový účes. © a zdroj: www.cutegirlshairstyles.com

13. Retro účes s copem

I s francouzským copem můžete vykouzlit zajímavý retro účes, podobně jako talentovaný vlasový stylista Jamie Benny. Netroufáme si ale říci, jak přesně ho vytvořil.

Retro účes cop

Retro účes s copem. © Ram Shergill, zdroj: www.hji.co.uk

14. Rebelský účes

Opačný francouzský cop – holandský – jako číro je rebelský účes pro nejednu mladou slečnu. Hodí se velice dobře ke stylem jako rock girl, action girl apod., jak pro mladé, tak i pro dospělé ženy. Ten následující vznikl v „dílně“ Schwarzkopf Glasgow.

Holandský cop schwarzkopf

Dámské číro z holandského copu – rebelský účes. © Jack Eames, zdroj: www.ukhairdressers.com

Bonus na závěr: svatební účes s rybím copem

Tento typ účesu je také velice vhodný na letní svatby. Vždyť posuďte samy:

rybí cop vlasy účesy

Svatební účes s rybím copem. Zdroj: www.instagram.com/sabrinadijkman

· ·

Mám rád ženskou krásu, rafinovanost, svéráznost. K ženám neodmyslitelně patří i móda. A nejen proto jsem založil web HerStyle. Chci podporovat jedinečné vyjádření módy každé ženy. Vždy uvítám i vaši kritiku a nápady na zlepšení.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *