Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

22 tipů pro dámské účesy 2015

Máme tady rok 2015 a s ním i další trendy v účesech. Dominují krátké a dlouhé vlasy, culíky a copy. Také častokrát využijete gél na vlasy, dokonce se vrátíme i zpátky v čase a možná oprášíte svou starou krepovačku.

Objevte s námi dámské účesy 2015 ve 22 stylech a střizích.

Dámské účesy 2015 pro krátké vlasy

V roce 2015 jsou v módě o něco delší vlasy než úplně krátké (vystříhané na několik milimetrů) a rovněž delší mikáda. Prohlédněte si krátké účesy, střihy a styly na rok 2015.

1. Ležérní dámský střih 2015 pro krátké vlasy

Začínáme prvním účesem z dílny světoznámé značky – Louis Vuitton. Tento střih vlasů má přibližně stejnou délku po celém obvodu hlavy. Ofina je ležérní, rozcuchaná, ledabyle přehozená větší částí na stranu. Vlasy začesané za ucho si žádají výrazný doplněk, například velké náušnice. Nosit můžete odhaleno jen jedno ucho, přičemž v tomto budete mít velkou náušnici a v druhém, zakrytém vlasy, malou. Dobrou volbou jsou kulové a kruhové náušnice, s více ozdobami, nebo s ptačími pery.

dámské střihy 2015 trendy

Moderný ležérní dámský střih pro krátké vlasy (Louis Vuitton). © Imaxtree, zdroj: www.theimpression.com

2. Polodlouhé mikádo postupně sestříhané

Tohle mikádo střední délky je od francouzské kadeřnické elity Franck Provost pro sezónu podzim/zima 2015. Má větší objem na vrchu a je postupně sestříhané. Tento střih sedne jak mladým, tak i starším ženám.

trendy účesy pro rok 2015

Franck Provos, polodlouhé mikádo, blond vlasy. Zdroj: www.doctissimo.fr

3. Krátký účes s výrazným objemem na jedné straně

Jeden z trendy účesů pro krátké vlasy v roce 2015 je s výrazným objemem na jedné straně. Tento objem je dosažen natupírovaná vlasů a jejich zafixováním lakem, přičemž na opačné straně hlavy jsou vlasy víceméně uhlazené, zpevněné gelem, aby nevyčnívaly. Ukázka na následující fotce z přehlídky módní návrhářky Tory Burch z USA.

trendy účesy krátké vlasy 2015

Krátké vlasy 2015 – s výrazným objemem na jedné straně. © Alessando Lucioni/Imaxtree, zdroj: theimpression.com

Dámské účesy pro rok 2015 – polodlouhé vlasy

Polodlouhá délka vlasů není letošní rok tak úplně v kurzu, ale i tak najdeme pár zajímavých stylů. Ať za všechny vypoví alespoň ty dva následující.

4. Dozadu sčesaný účes pro polodlouhé vlasy

Vlasy sčesané dozadu s přísnou linií ofiny, která se stáčí za ucho po obou stranách. Tento účes mají na svědomí vlasoví stylisté značky Hugo Boss.

účesy polodlouhé 2015

Uhlazené polodlouhé vlasy v účesu 2015 pro ženy (Hugo Boss). © Redken, Tresemme, zdroj: www.glamour.com

5. Velké vlny jako něžně ženský účes pro rok 2015

V kontrastu s výše uvedeným účesem přichází velké vlny ve stylu Brigitte Bardot, které jsou ženské, něžné, romantické. Jeden takový se „ušel“ i modelce od jedné z nejznámějších britských návrhářek současnosti – Jenny Packham (získala mnohé ceny, třeba Hollywood Style Designer of the Year 2007 nebo Best British Bridal Designer za léta 2011 i 2012).

polodlouhé účesy 2015 pre ženy i dívky

Polodlouhý účes s velkými vlnami jako jeden z trendů pro letošní rok střední délky vlasů. © Imaxtree, zdroj: www.harpersbazaar.com

Dámské účesy 2015 pro dlouhé vlasy

V roce 2015 jsou dlouhé vlasy ve znamení drdolů, copů a culíků. Ty si předvedeme na začátek. Pak budou následovat volně rozpuštěné vlasy, nagelované účesy a další vlasové kreace.

6. Účes s drdolem z copu – trendy styl pro rok 2015

Drdoly jednou jsou v trendu a na další rok zas ne. Tento ano, ale ne jen takové obyčejné – musí být vytvořeny z copu. Zapleťte si vlasy do copu klasickým zaplétáním ze tří pramenů a obtočte ho kolem sebe do drdolu, nejlépe nízko položeného (nad krkem).

trendy damské účesy 2015

Nízko položený drdol z copu (New York Fashion Week, S/S 2015, Erin Fetherston). © Fernanda Calfat/Getty Images, zdroj: www.eonline.com

7. Drdol nebo culík? Co tak obě v jednom?

Je zde další důkaz, že obyčejné drdoly nejsou IN. Ten následující je vytvořen z culíku, přičemž konec trčí vzadu nad krkem dolů. Objevil se na modelce předvádějící módní kolekci od původem Venezuelské návrhářky Carolina Herrera (mimo jiné aktuálně známé tím, že obléká i manželku prezidenta USA, Michelle Obama).

účesy pro ženy 2015 střihy

Zajímavý drdol z culíku (Carolina Herrera 2015). © Imaxtree, zdroj: www.harpersbazaar.com

8. „Top knot“ – drdol na temeni hlavy

Velký drdol na temeni je dalším drdolovým trendem v dámských účesech pro rok 2015. Takovýto jsme viděli mezi modelkami značky Nanette Lepore. Když si ho budete chtít i vy udělat, nezapomeňte, že objem je důležitý. Malinké drdoly ustupují do pozadí.

dámské účesy 2015

Drdol na temeni – top knot 2015 (Nanette Lepore). © Getty Images, zdroj: www.radarfashion.net

9. Krepované vlasy – retro trend v účesech 2015

Ano, krepované vlasy jsou zpátky. Krepovačkou nebo speciální žehličkou (nebo nástavcem na ní) docílíte tento retro efekt. Nejlépe uděláte, když si takto upravíte jenom některé pramínky vlasů, tak jako jsme mohli vidět na módní přehlídce Stelly McCarney v Paříži s kolekcí pro jaro léto 2015. Příkladem budiž tento trendy účes pro dlouhé vlasy v culíku, s pěšinkou:

krepované vlasy 2015 trendy

Nakrepované vlasy na modelce pro Stellu McCartney – trendy dámské účesy 2015 pro dlouhé vlasy. © Matteo Scarpellini/Imaxtree, zdroj: www.theimpression.com

10. Uhlazené dlouhé vlasy s nízkým culíkem a pěšinkou

Další nízko položený culík, tentokrát s uhlazenými, nagélovanými vlasy s pěšinkou na boku. Tento style je od návrhářů značky Rochas.

dámské účesy 2015

Uhlazené vlasy, boční pěšinka a nízky culík – i to je další z trendů pro dámské účesy 2015. © DavideGallizio, zdroj: www.nymag.com

11. Účes s hrubým copem na boku

Marissa Webb vytvořila šaty, příroda modelku a účes je dílem kadeřníka jménem Matthew Curtis, který byl zvolen oficiálním vlasovým stylistou na New York Fashion Week, na které se prezentovala kolekce pro sezónu jaro/léto 2015.

účesy 2015 trendy styly

Zajímavý účes pro ženy i dívky, (New York Fashion Week S/S 2015, Marissa Webb). © TRESemmé, zdroj: www.montevideo.com.uy

12. Hrubý francouzský cop 2015

To, že jsou hrubé copy v módě, dokazuje i následující příklad hrubého francouzského copu. Byl vytvořen za pomoci týmu amerického návrháře jménem Peter Som. Jde o cop, do kterého jsou zachyceny všechny vlasy, ale začátek zaplétání je až na zátylku. Střih není podstatný, důležité je celkové provedení. Zapomenout byste neměli ani na stylingový gél, který uhladí vlasy na temeni.

francouzský cop 2015 ženy

Hrubý francouzský cop. © N/A, zdroj: www.makeupandbeauty.com

13. Rybí cop zkřížený s ohonem

Dannijo je módní značka dvou sester z USA. Na jejich módní přehlídce na rok 2015 se objevila modelka s účesem kombinujícím rybí cop a ohon. Na temeni je také pěšinka a rybí cop ohraničují od culíku gumičky.

dámské trendy účesy 2015

Uhlazené vlasy s pěšinkou, rybíc cop a culík (Dannijo). © Getty Images, zdroj: www.cosmopolitan.com

14. Rovná klasika bez přílišné fantazie – trendy culíky

Nebýt to známé značky jako Guy Laroche, Rag & Bone, Gucci nebo Ralph Lauren, tak bychom tento až příliž jednoduchý účes nepovažovali za jeden z trendů pro dámské účesy 2015. Vypadá to ale tak, že si ho nezvolili jen náhodou. Vlasy v takovémto účesu by měly být uhlazené, culík spojený gumičkou (kterou může být vidět nebo může být zahalena obtočeným pramenem vlasů), sponou nebo jiným vlasovým doplňkem.

účesy 2015 Gucci

Dlouhý culík s rovnými vlasy (Gucci). © Imaxtree, zdroj: www.harpersbazaar.com

15. Jemné vlny ve vlasech jsou IN i letos

Jemné vlny jsme tu měli už loni (a ještě předtím), zůstávají trendem i letos. Například Emilio Pucci předvedl na více modelkách tento účes ve svých kolekcích pro rok 2015.

dámské účesy 2015 dlouhé

Trend v dámských účesech 2015 – jemné vlny ve vlasech (Emilio Pucci). © Indigital, zdroj: www.vogue.co.uk

16. Nagélované dlouhé vlasy 2015 v podání Miu Miu

Miu Miu, odnož značky Louis Vuitton, měla na pařížské módní přehlídce s kolekcí jaro/léto 2015 všechny modelky v jednom stylu: úzké černé linky obočí, přirozený make-up a vlasy upraveny tak, jak vidíte na fotce níže.

účesy dlouhé trendy 2015

Nagélovaný účes pro dlouhé vlasy 2015 (Miu Miu). © Matteo Scarpellini/Imaxtree, zdroj: theimpression.com

17. Dlouhé ulízané vlasy v podání Salvatore Ferragamo

Salvatore Ferragamo, známá italská módní značka, také předvedla jednotvárně upravené modelky. Podobně jako v předešlém případě s Miu Miu se jednalo o nahé líčení a nagélované vlasy, obočí však bylo prořídlé, nenápadné. Která varianta se vám líbí víc?

dlouhé vlasy účesy letošní rok

Dlouhé ulízané vlasy – dámské účesy 2015 – Salvatore Ferragamo, Milano Fashion Week, SS2015. © Alessando Lucioni/Imaxtree, zdroj: theimpression.com

18. Ležérní dámský účes pro rok 2015

Pokud máte v oblibě ležérní účesy, které nevyžadují takovou námahu na jejich provedení, zajisté se vám zalíbí tento účes z módní přehlídky americké návrhářky Tory Burch pro sezónu 2015. Vlasy byly volně usušené na vzduchu, rozčesány maximálně hřebenem s řídkými zuby.

dívčí účesy 2015 ležérní

Ležérní, na volném vzduchu sušený, účes 2015. Zdroj: www.glamour.com

19. Účes s mokrým efektem – trendy účesy 2015

Anthony Vaccarello, belgicko-italský módní návrhář, se pomaly, ale jistě, dostává do povědomí v celosvětovém měřítku. Vlasy s mokrým vzhledem učesané na stranu tak, jak vidíte na fotce níže jsou jen začátkem. Všimli jste si „ušní make-up“?

jaké účesy v roce 2015

Modelka Kate Grigoreva předvádí kolekci oblečení od Anthonyho Vaccarello na rok 2015 s „wet-look“ účesem a ušním make-upem. © N/A, zdroj: www.cosmopolitan.co.uk

20. Ulízané vlasy se dvěma pěšinkami

Dvě pěšinky ve vlasech nejsou běžným prvkem v účesech. Tento netradiční styl jsme mohli vidět na NYFW v kolekci od Rubina Singera, který mimo jiné obléká Beyoncé, Lucy Liu, Heidi Klum nebo i Alicia Keys. Obě pěšinky začínají v jednom bodě nad čelem a pokračují šikmo dozadu. Tak vzniknou tři části, každá z nich je nagélovaná. Umíme si však představit střední část natupírovanou a vyzdvihnutou vzhůru.

trendy účesy pro ženy 2015

Ulízané vlasy a dvě pěšinky – trendy účes pro ženy. (New York Fashion Week, spring/summer 2015, Rubin Singer). © John Lamparski/Getty Images, zdroj: www.eonline.com

21. Složitě zaplétané vlasy v komplexním účesu

Následující účes spočívá z více zaplétaných částí, spolu s centrálním „mohawk“ stylem.

stylové účesy pro ženy 2015

Složitě zaplétané vlasy v komplexním účesu s falešným čírem (Marissa Webb). © Getty Images, zdroj: www.cosmopolitan.com

22. Trendy vlasové doplňky 2015

Vlasové doplňky jsou dalším z trendů, i když ne přímo účesovým. Například Dolce & Gabbana (ale nejen oni) rádi využívají doplňky do vlasů. Na následující modelce máte možnost vidět drdolový účes s dekorací červených živých růží. Květiny jsou top doplňkem, pak následují krystaly a čipka (například na čelence).

vlasové doplňky 2015

Trendy vlasové doplňky 2015 v podání Dolce & Gabbana. © Imaxtree, zdroj: www.harpersbazaar.com

· · · · · · · ·

Mám rád ženskou krásu, rafinovanost, svéráznost. K ženám neodmyslitelně patří i móda. A nejen proto jsem založil web HerStyle. Chci podporovat jedinečné vyjádření módy každé ženy. Vždy uvítám i vaši kritiku a nápady na zlepšení.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *