Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

5 účesů, které zamaskují mastné vlasy

Jednou za čas každou z nás potká strašák jménem mastné vlasy. Popravdě řečeno je maštění vlasů zdravé a je zapotřebí. Přesto si o každé slečně s neumytými a mastnými vlasy pomyslíme, že je šmudla. Ale nemusí to tak být, mastné vlasy mohou potkat kdykoli kohokoli. Pokaždé přeci nemáme možnost si je ihned umýt a přiznejme si, že kolikrát není ani nálada. Místo, abychom na sebe vrhali pohledy skrz prsty, nebo se navzájem pomlouvali, raději si pojďme říci, jak účinně a elegantně můžeme mastné vlasy zamaskovat či naopak plně využít jejich výhod.

Včera večer jsem přiběhla pozdě domů a ráno jsem měla brzy vstávat. Musím se přiznat, že se mi nechtělo ani do sprchy, natož si umývat vlasy. A hlavně, kdo by si chtěl v noci sušit vlasy? Spaní s mokrými vlasy je přeci zakázáno. Ráno jsem vstala, podívala jsem se do zrcadla a málem mě omývali. Říkala jsem si, proč já hloupá si ty vlasy neumyla včera. Ráno jsem již nestíhala, a tak jsem zoufale koukala na žalostný stav mých vlasů. Co s nimi? Kéž bych si mohla vzít čepici a být v ní celý den…

Přihlaste se, kdo z vás to někdy nezažil.

Co tedy dělat s mastnými vlasy, když nemám moc času na mytí ani velké česání? Znám pár dobrých a jednoduchých účesů, které nejen mastnotu zakryjí, ale zároveň jdou nejlépe učesat jen z mastnějších vlasů.

1. Šátky a čelenky

Čelenky jsou velmi praktické. Původně vznikly z diadémů jako doplněk do vlasů, později byly používané čistě z praktických důvodů a zabraňovaly padání vlasů do očí. Později se tyto dvě funkce skloubily dohromady a vznikly tak čelenky, které vás zkrášlí i podrží, když jste v kaši. Čelenky se totiž báječně hodí k maskování mastných vlasů a jiných nedokonalostí.

A právě proto mnoho žen nedá na čelenky dopustit. Pro kratší vlasy je vhodnější spíše úzká, ale výrazná čelenka. Dámám s dlouhými vlasy bude slušet čelenka masivnější a s hrubší texturou. Masivnější čelenky jsou skvělým retro doplňkem, který skryje skoro všechny nedostatky.

Tip č. 1 – šátek/čelenka v rozpuštěných vlasech

Čelenka či šátek v rozpuštěných vlasech se dá použít spíše při lehčím zmaštění vlasů, a to hlavně u kořínků. Vlasy sčesejte dozadu, tak aby nebyla vidět žádná pěšinka. Nasaďte čelenku, pod čelenkou by měly být vlasy pevně přidržené u hlavy a za čelenkou se vzdouvat do vlny, čímž vytvoříte zajímavý retro efekt.

Šátek do vlasů, šátek jako čelenka

Šátek do vlasů, šátek jako čelenka © By Lesley Kennedy. Zdroj: www.more.com

Tip č. 2 – drdol s šátkem

Další retro je drdol s šátkem. Šátek však můžete kombinovat v podstatě s jakýmkoli účesem.

Retro účes - šátek jako čelenka, drdol

Retro účes – šátek jako čelenka, drdol © By GoRunway. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Tip č. 3 – mašle ve vlasech

V posledních letech jsou v módě mašle a mašličky. Vyberte si elegantní čelenku s mašlí, například saténovou či hedvábnou, která se hodí i na formální akce.

Čelenka s mašlí

Čelenka s mašlí © By GoRunway. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

2. Drdoly na všechny způsoby

Drdoly jsou snad nejvhodnějším maskovacím účesem. Navíc, když jsou vlasy mastnější, lépe se drdol tvaruje. Drdoly byly oblíbeným účesem po celá staletí, od starověku až po novověk. Základem při česání drdolů je culík a potřebné množství pinetek, tzv. pírek. Vlasy si omotejte kolem culíku a zajistěte pinetkami.

Tip č. 1 – elegantní drdol

Pokud máte chvilku času a chuť se věnovat česání, vyzkoušejte si učesat tento elegantní a uhlazený drdol.

Elegantní a extravagantní drdol

Elegantní a extravagantní drdol © By GoRunway. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Tip č. 2 – hladký culík

Jestliže nemáte moc času, stačí si učesat hladký culík a konec vlasů v ohonu opět protáhnout gumičkou. Účes můžete do konečné podoby upravit pomocí pinetek.

Drdol z culíku

Drdol z culíku © By GoRunway. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Tip č. 3 – účes s pěšinkou a drdolem

Vyzkoušejte tento netradiční drdol, který tak trochu připomíná retro účes. Učesejte si pěšinku na boku a vlasy volně stáhněte do culíku, tak aby překrývaly uši.

Retro drdol s pěšinkou alá 60. léta

Retro drdol s pěšinkou alá 60. léta © By GoRunway. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Tip č. 4 – rozčepýřený drdol

A na závěr k drdolům, pokud se vám ani trošku nechce upravovat vlasy do hladkého účesu, stáhněte je do rozčepýřeného drdolu.

Natupírovaný rozverný drdol

Natupírovaný rozverný drdol © By GoRunway. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

3. Culík aneb ponytail

Starý dobrý culík, ten nikdy nezklame a patří mezi nejjednodušší účesy. Nezáleží ani tak na tom, zdali si ho vyčešete na temeni či ho posadíte níž. Hlavně nezapomínejte na vlasové doplňky, které vám pomůžou odpoutat pozornost od nedokonalostí.

Uhlazený nízko položený culík alá ponytail

Uhlazený nízko položený culík alá ponytail © By Studio D. Zdroj: www.seventeen.com

Natupírovaný culík

Natupírovaný culík © Zdroj: www.rr-magazine.com

4. Francouzský cop

Až umělecky působí francouzský cop. Je krásný, elegantní, něžný, je prostě dokonalý. Ale zároveň není až tak jednoduché si ho učesat. Stačí jen trocha praxe. Francouzský neboli zaplétaný cop si můžete učesat jeden uprostřed hlavy, či dva po bocích nebo také jeden obtočený kolem hlavy. Fantazii se meze nekladou.

Francouzský cop

Francouzský cop © By PA Photos. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

5. Cop či rybí cop

Zajisté vás podrží i obyčejný cop, který je lehký, rychlý, ale hezký. Vyzkoušet můžete běžný cop nebo rybí cop, který je oblíbený v posledních letech. Opět můžete použít i šátek, čelenku a další vlasové doplňky.

Cop s čelenkou

Cop s čelenkou © By Donna Trope. Zdroj: www.womenshealthmag.comm

Rybí cop

Rybí cop © Zdroj: www.rmmagazine.co.uk

Příště, až se probudíte s mastnými vlasy, nepanikařte, ale využijte toho. Učesejte si účesy, které kolikrát z krásně umytých vlasů ani učesat nejdou.

· · · ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *