Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Co s vlasy s přibývajícím věkem? Poradíme!

Každý si asi představíme dámy v letech, které postupem času své vlasy zkracují a zkracují a zkracují. Tak tomu ale nemusí už nadále být a já vám chci, milé dámy, ukázat, že i s přibývajícím věkem lze být sexy a mít krásné vlasy!

A protože na krátké vlasy se už nehraje a ženy chtějí vypadat krásně v jakémkoliv věku, doporučuji vlasy nezkracovat, ale naopak – nechat si je narůst!

účesy pro starší ženy

Už si nadále nemusíte zkracovat vlasy dámy, doba dlouhých vlasů nastává! Zdroj:www.wehotflash.com

Už mě přestává bavit, jak si dámy krátí vlasy s přibývajím věkem a přitom to nelichotí jejich obličeji a stylu. Samozřejmě se tu můžeme bavit o špatné péči o vlasy a vypadávání vlasů časem, nicméně je nejdůležitější pečovat o vlasy tak dlouho, jak jen vám to vaše vlasy dovolí a když bývala dříve v módě trvalá a ondulace vlasu a silné lakování a podobně, tak se vlasy snadno poškozovaly a lámaly. Dnes si ženy krátí vlasy spíše z principu, i když jejich hustota nepomíjí a i když by mohly mít vlasy (přiměřeně) dlouhé.

Teď vám představím pár pravidel a účesů, které jsou pro ženy v pokročilém věku senzací a omlazují.

účesy pro ženy nad 50

Nemusíte svým dlouhým vlasům dávat sbohem, nastává nová éra dlouhých vlasů i v pokročilém věku! Zdroj: www.therighthairstyles.com

1. Pravidlo – Správná péče

Tak tak je ze všeho nejdůležitější. Rozhodně byste měly ve vyšším věku zainvestovat do kvalitnější kosmetiky a omezit tím poškozování vlasů fénováním, natáčkami a podobně. Nechte si poradit od odborníka, posilujte vlasy maskami a péčí s hydratací. Vyvarujte se také fénování teplým vzduchem – dejte přednost přirozenému uschnutí vlasů nebo alespoň využijte difuzér na fén a chladný vzduch (na každém novějším fénu už je vzduch nastavitelný). Také vlasy příliš nezatěžujte hutnými laky na vlasy a kupte si lak (prodávají se ve větším balení a vyjdou vás levněji – protože jich nespotřebujete takové množství) z kadeřnických potřeb, který vašich vlasům vyhoví.

dámské účesy pro starší ženy

I po 50 vaše vlasy mohou zářit a vypadat zdravě a hlavně- mohou být dlouhé! Zdroj: www.long-hairstyles.net

2. Pravidlo – Rok navíc NEznamená o 1 cm kratší

A je to tak! Už nadále nemusíte své vlasy zkracovat, protože se správnou péčí si můžete dovolit střih, který je omlazující a rozhodně vám nebude přidávat roky. Je důležité, abyste se ve vašem účesu cítily sebevědomě a spokojeně, to je hlavní. Místo mikáda volte například delší mikádo po ramena s postupně sestříhanými vlasy kolem obličeje. Poud vám vaše vlasy nerostou, mohu zcela doporučit clip-in prodlužovací pásy, které vlasy nezatěžují, nepoškozují a dodají těm vašim objem, sílu a taky délku (pokud máte-stejně jako já-problém s růstem).

účesy pro dámy nad 60

Nádherná Jana Stašová a její dlouhé vlasy -taky nezkracuje! Zdroj:www.revue.idnes.cz

3. Pravidlo – Nebraňte se šedinám!

V dnešní době si mladé ženy nechávají své vlasy zesvětlovat a stahovat z blond na stříbrně šedou až bílou. Vaše vlasy ale postupem věku svůj pigment (individuálně) ztrácí a vy tak nemusíte podstupovat drahé zesvětlování a můžete toho rovnou využít! Vždycky ráda říkám, že není nad to, když žena stárne s grácií a veškerou krásou, která k pokročilejšmu věku patří. Takže dámy, nebojte se šedin a bílých pramínků, mladé holky by za ně vraždily a vám budou slušet.

vlasy účesy pro starší ženy

Bílé vlasy nemusí být nutnou vadou, uděljte z nich přednost. Zdroj: www.silverfoxmgmt.com

ženy v letech tipy na účesy

Delší a šedivé vlasy? Proč ne! I vy můžete stárnout s grácií. Zdroj: www.realityportalen.dk

4. Pravidlo – Délka omlazuje

Ano, jen to občas vyzkoušejte sama na sobě tak, že si zajdete do prodejny s parukami a střídavě si vyzkoušejte krátkovlasou a dlouhovlasou (nemyslím zrovna vlasy po pas, ale dejme tomu po prsa nebo po ramena). A co vidíte? S krátkými vlasy zestárnete o pěkných pár let a vašemu obličeji moc neprospějí. Naopak, když máte vlasy delší, které jsou zdravé (pravidelným zastřihováním, olejíčky a maskami) dodají mladistvý vzhled i vám.

starší ženy trendy účesy rady

Jane Seymour také nedá dopustit na dlouhé vlasy a díky nim vypadá mnohem mladší. Zdroj: www.mirror.co.uk


Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *