Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

60+ tipů na dámské účesy 2017

Dámy, ženy, dívky. Článek s dámskými účesy 2017 je tady. Poznejte trendy střihy, stylové barvy a sexy účesy, které v roce 2017 musíte zkusit alespoň jednou. K tomu vám přinášíme další tipy, rady a odkazy na tematické články pro hlubší znalosti. S Herstyle budete v obraze nejen co se týče módy, ale teď i v oboru trendy dámských účesů 2017.

Trendy barvy vlasů 2017

Jelikož v létě dominují jiné odstíny, jako v zimě, ukážeme vám barvy vlasů pro teplejší i chladnější období. Budete tak vědět, kterému odstínu dát přednost.

Barvy účesů pro jaro a léto 2017

V rámci jarních a letních barev na vlasy převažují odstíny hnědé, blond a teplé barvy v pastelovém provedení. Z hnědé je to opravdu tmavá až čokoládová, ale také oříškově hnědá.

barvy dámské účesy jaro léto 2017 hnědé

Hnědé barevné odstíny jasou v roce 2017 in. Zdroj: fashionisers.com

V kurzu je také blond, konkrétně popelavá blond. Táto barva se přibližuje až k šedivé a bílé.

barvy účesy jaro léto 2017 popelavé

Popelavá blond je tuto sezónu top světlá barva. Zdroj: fashionisers.com

Hnědá a blond můžou být pro některé z vás nuda. Nezoufejte, jsou tu pastelové barvy. Zkuste šeříkovou, pomněkově modrou, růžovou, žlutozelenou nebo emeraldovou.

barvy dámské účesy jaro léto pastelové

Pastelové vlasové barvy pro jarní a letní sezónu. Zdroj: fashionisers.com

A co takhle více barev najednou? Opravdu zajímavý a krásně provedený barevný vlnitý účes:

pastelové barvy účesy 2017

Pastelové barevné variace ve vlnitém účesu. Pastelové barvy jsou trendy v dámských účesech v toce 2017. © N/A

Stylové barvy pro účesy na podzim a zimu 2017

Se zimou přichází chladné počasí a podobně je to i s účesy. Teplé barevné odstíny vystřídají ty chladnější. Jednou z top barev je špinavá blond. Vhodné jsou odstíny přibližující se hnědé, ale také platinová nebo jahodová blond.

barevné účesy podzim zima 2017 blond

Blond až světle hnědé odstíny pro vlasy na podzim a zimu 2017. Zdroj: fashionisers.com

TIP na další čtení: Odstíny blond barvy s názornými ukázkami na našem partnerském webu LosHairos.com

Z dalších barev můžeme spomenout „nejčernější“ černou, při které zdůrazňujeme – dbejte na lesk, nebo hnědé odstíny, jako přesah ze sezóny jaro/léto. Brunetky a blondíny to budou mít letos nejjednodušší. To potvrzuje i celoroční barevní trend – ombré.

Ombré barvení zpátky na scéně

Tak se zdá, že se módní návrháři s účesy svých modelek i vlasoví stylisti vracejí zpátky k ombré barvení. Tento styl pozvolného a na pohled přirozeného pronikání jedné barvy do druhé byl velice populární začátkem desátých let tohoto století. Ale další „vlna“ je tady. Pro lepší představu, co to ombré je, vidíte na následujícím obrázku:

ombre účesy 2017

Hnědý barevný základ se zesvětlenými konečky vlasů. Přirozenost a dokonalost, to jsou základní kameny ombre barvení v roce 2017.

Samozřejmě to není jenom o hnědé barvě. Právě naopak. Zkuste ombré s módními vlasovými barvami v každém ročním období této sezóny.

TIP na další čtení: Definitivní průvodce ombré barvením doma

Krátké až polodlouhé dámské účesy 2017

Trendy střihy a účesy pro rok 2017 započneme kratšími délkami vlasů. Základním top účesem je mikádo. Různé styly a prvky se dají kombinovat do nespočetného množství typů a designů. Módní návrháři i vlasoví stylysti se každoročně předhánějí, kdo vytvoří nejkrásnější dílo. My vám zde ukážeme pár příkladů, jak se jim to letos povedlo.

krátké střihy 2017 mikádo

Krátké mikádo s pěšinkou – skvělá ukázka typického účesu pro kratší délky vlasů v letošní sezóné. © Getty Images. Zdroj: www.harpersbazaar.com

krátký dámský účes 2017

Hezký střih mikádo účesu s mokrým vzhledem. © Getty images. Zdroj: www.harpersbazaar.com

S takovýmto sexy mikádo účesem se předvádí Malin Akerman – kanadská herečka, modelka a zpěvačka se švédským původem. Zvolila módní blond barvu a celé styl doplnila vhodně zvolenými náušnicemi. Ty při krátkých vlasech lépe vyniknou.

sexy mikádo 2017 účes

Sexy mikádo účes 2017 – Malin Åkerman. © N/A. Zdroj: www.harpersbazaar.com

dámské bavy vlasů 2017

Krásný účes, perfektní barva. To je práce vlasového stylisty jménem Carles Dominguez ze salonu Toni&Guy, foto: Esteban Roca, zdroj: estetica.it

TIP na článek: Mikádo účesy – objevte trendy, které letí a inspirujte se radami

Dlouhé dámské účesy 2017

S dlouhými vlasy se dají dělat divy. Každý kadeřník a kadeřnice můžou bezmezně povolit uzdu své fantazii, a tak dávají vzniknout jedinečným variacím na dlouhé účesy.

Vlasový styling s objemem

Přidejte svému účesu na objemu a nechte projevit vaši osobnost! Důraz klaďte na temeno hlavy. Módní jsou natupírované vlasy, rozcuchy a také drdoly (více o drdolech níže). Účesy s objemem na vrchu hlavy upravené s rozmyslem jsou ideální pro společenské události. Budete vypadat elegantně a stylově.

dámské střihy úprava na objem

Účesy pro dlhé vlasy s úpravou pro dodání objemu. Zleva: Chiara Boni La Petite Roba, Reem Acra, Topshop Unique. Zdroj: fashionisers.com

elegantní dámský účes s objemem

Elegantní účesy pro stylové dámy. Střih a styling vhodný pro ženy každého věku. Zdroj: hji.co.uk

Kudrnaté účesy

S objemem úzce souvisejí i kudrny. Některé ženy je mají přirozeně, jiným stačí sáhnout po fénu s difuzérem a všem dalším nezbývá nic jiného než kulma. Kudrny jsou základem, ale aby výsledek stál za to, je zapotřebí i trochu kreativity, talentu a hlavně vědět, čeho chci dosáhnout.

účesy s kudrnami 2017 2018

Nezáleží na ročním období, kudrny jsou trendy po celý rok 2017. Své o tom vědí i Cholé, Isabel Marant a Giorgio Armani. Zdroj: fashionisers.com

dámské účesy kudrnaté

Retro kudrnatý dámský účes na modelce předvádějící kolekci oblečení na New York Fashion Week S/S 2017. © Imaxtree. Zdroj: elle.com

Nízký culík

Dámské účesy s nízkým culíkem jsou vhodné na kterékoliv formální příležitosti, které vás potkají v roce 2017. Je to rovněž praktický účes do práce nebo do školy.

nízky culík účesy 2017

Dámské účesy s nízkým culíkem od módních domů Philosophy, Osman a Cedric Charlier. Zdroj: fashionisers.com

Vysoký drdol

Drdol na temeni hlavy bude v módě v sezóně podzim/zima 2016/17, jaro/léto 2017, ale i podzim a zima 2017/2018. Vysoký drdol není jenom elegantní. Zaručeně si ho oblíbí i sportovkyně, kterým vlasy nebudou překážet při sportu.

dámské účesy s drdolem

Vlasové kreace s vysokým drdolem od Zero, Christian Dior a Jenny Packham. Zdroj: www.fashionisers.com

Trendy střihy a úpravy vlasů 2017

Následující úpravy vlasů uděláte nejlépe s polodlouhými a dlouhými vlasy. Majitelky krátkých vlasů by ale neměly věšte hlavu. Tyto styly se s trochou větší námahy dají aplikovat i na vlasy krátké.

Krepované vlasy

Z času na čas se i tato úprava vlasů objevuje na módních mólech. Krepování nemusí být kompletně na všech vlasech, stačí kousek, a docílíte opravdu povedeného účesu. Všimněte si následující elegantní účes, který kombinuje rovnou tři trendy – nízký culík, pěšinku a krepování:

krepované vlasy trend 2017

Nakrepované vlasy na modelce pro Stellu McCartney. © Matteo Scarpellini/Imaxtree, zdroj: www.theimpression.com

Další inspiraci na účesové kreace s krepováním načerpáte z následujícího obrázku:

ženy střihy 2017 krepování

Krepování využily módní domy Manish Aurora, Gucci i Joseph, a další. Zdroj: fashionisers.com

Mokrý look

Mokrý vzhled vlasů je aktuální již pár let. Styling musí být upravený, bez vyčuhujících pramínků. Odhalený obličej si pak zaslouží výraznější náušnice nebo make-up. Vsadit můžete třeba na líčení typu kočičí oči.

dámské účesy 2017 wet look

Uhlazený účes – wet look v podání módního domu Kenzo. © Imaxtree

ženy střihy vlasů 2017

Tento účes definitivně doporučujeme v sezóně jaro/léto 2017. Zdroj: www.harpersbazaar.com © N/A

A nezoufejte, pokud nemáte dlouhé vlasy. I s kratšími to jde hezky:

mokrý vzhled vlasy 2017 jaro léto

Wet look účes z kratších vlasů od Givenchy. Finální úprava by si zasloužila ještě hezký šperk nebo výraznější líčení. Účelem ale v tomto případě bylo upřímit pozornost na oblečení  Zdroj: www.harpersbazaar.com © N/A

Rozcuchané účesy 2017

Na opačné straně oproti uhlazeným účesům stojí rozcuchaný styl. Zdůrazňujeme slovo styl – účes musí být upravený, nestačí se vzbudit a nechat vlasy tak, jak se vám přes noc „upravily“. Hezký příklad máme z módního mola návrháře Emporio Armani:

rozcuchané vlasy 2017

Rozcuchaný styl v copánkovém účesu v podání módního domu Emporio Armani. © Imaxtree

Rovná ofina

Ofina stříhaná do roviny je sice retro, ale retro se vrací zpět. Zkuste ofinu rovně střiženou těsně nad obočím a zbytek vlasů upravte do culíku nebo je rovněž ustřihněte ve stejné délce. Anebo vyzkoušejte styl 80tých let.

ženské účesy 2017 rovná ofina

Rovná ofina, jako módní prvek v dámskych účesech 2017. Zdroj: www.fashionisers.com

dámský účes trendy ofina

Krásný účes s rovnou ofinou i délkou zblých vlasů. Rovněž oceňujeme moderní odstíny a netradiční dvojité zabarvení. Účes: Candice Wyatt-Minter, foto: John Rawson, zdroj: estetica.it

Samozřejmě, rovnou ofinou nemáme na mysli vlasy podle hrnce. Délka přímo nad nosem může být jiná, než na krajích. Ofinu si zvládnete ostříhat i samy doma, nebo zkuste požádat kamarádku. Začněte s větší délkou a v nejhorším případě navštivte svou kadeřnici.

TIP na další čtení: Jak si ostříhat ofinu doma – různé styly i s videonávody

Pěšinka

Upravte si vlasy do účesu s pěšinkou. Kombinovat můžete s předešlými prvky, a to bez ohledu na délku vlasů. In je pěšinka v středě, ale zkusit můžete i boční pozice.

účesy ženy pěšinka

Top účesy s pěšinkou. Zleva: Tibi a uhlazený účes s culíkem, Robarto Cavalli a účes s krepováním a David Koma s mokrým vzhledem účesu. Zdroj: fashionisers.com

účes s pěšinkou 2017

Účes s jemnými vlnami a pěšinkou. © Le 21ème/Adam Katz Sinding. Zdroj: www.popsugar.com

účesy s pěšinkou dívčí

Dámské a dívčí účesy s pěšinkou jsou opravdu v kurzu. Zleva: Versace a nazrzavělý účes s mírnými vlnami, Balmain s úpravou vlasů s postupnými vlnami a modelka z Elie Saab s elegantními rovnými vlasy. Zdroj: fashionisers.com

Francouzské zaplétání

Francouzské zaplétání je jedinečný způsob, jak si udělat netradiční cop. Francouzský cop se provádí příčným proplétáním vnějších vlasových pramenů přes střední pramen, s postupním přidáváním nových pramenů. Jak na to prakticky, se dozvíte v našem článku:

TIP na článek: Návod na francouzský cop + 14 různých způsobů zaplétání

francouzské copy 2017

Dámské účesy s různými způsoby francouzského zaplétání.

Účesy s copánkovými detaily

Dalším typem účesu se zapletenými vlasy jsou ty s důrazem na copánky. Tady jsou slova zbytečná, inspirujte se obrázky:

účesy 2017 s copánky

Frizúry od profesionálních vlasových stylistů pro módní domy Preen, Roberto Cavali a Fay. Zdroj: fashionisers.com

copánkový účes 2017 holčičí

Copánkový účes v roce 2017 budeme vídat nejen na dívkách, ale i ženách. © N/A

dámské účesy 2017 copánky

Vsaďte na účes s copánky a neprohloupíte. Zleva: netradiční účes od Christiana Siriana, zajímavě překrížené copy od Sally LaPointe a něžný účes s vícero copy od Baja East. Zdroj: fashionisers.com

Vlasové doplňky 2017

Mezi předešlými obrázky najdete i několik účesů s využitím vlasových doplňků. Ty dominují zejména účesům s culíky a ohony. Kromě klasických kousků, jako gumičky a mašle, se na scéně objevuje novinka v podobě culíku s páskem.

vlasové doplňky 2017

Trendy vlasový doplňek v podobě pásku místo gumičky na culík. © N/A, zdroj: elle.com

· · · ·

Mám rád ženskou krásu, rafinovanost, svéráznost. K ženám neodmyslitelně patří i móda. A nejen proto jsem založil web HerStyle. Chci podporovat jedinečné vyjádření módy každé ženy. Vždy uvítám i vaši kritiku a nápady na zlepšení.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *