Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Hra se šátky ve vlasech – jak je vázat?

Šperky, bižuterie, boty a kabelky. Líčení, účesy, pásky a punčochy. To vše a mnohem víc můžeme používat a také používáme jako módní doplňky, na kterých si ženy zakládají, stejně tak jako na šatech. Proč? Vysvětlení je jednoduché. Módní doplňky dokreslují a podtrhují celý outfit. A víte, jaký doplněk nahradí pásek, čelenku i šálu? Přeci šátek. Ať už si ho uvážete do vlasů, kolem pasu, boků či krku, vždy skvěle poslouží.

V poslední době je sezóna velkých módních comebacků. Do módy se navrací sukně střižené do A, modré stíny, klobouky a také šátky. Pokud doma nějaký ten šátek máte, neváhejte a nechte se inspirovat, neboť se šátkem ve vlasech, namísto módního doplňku, dozajista nešlápnete vedle.

Šátky krášlily ženy, jejich krky a hlavy již od pradávna. Svoje nejslavnější období zažívaly od třicátých snad do osmdesátých let. O kouzle a charismatu, kterého žena v šátku dosáhne, věděly již takové hvězdy jako Audrey Hepburn či Bridget Bardot.

šátky vlasy účesy dámské

Šátek Audrey Hepburn s elegantním účesem. © Zdroj: www.thefashiontag.wordpress.com

šátky ve vlasech

Svůdný šátek ve vlasech Bridget Bardot © Zdroj: www.thefashiontag.wordpress.com

Jak si takový šátek uvázat?

Hedvábné šátky či bavlněné šály si můžeme do účesu uvázat na tisíce způsobů – ať už na suk, s mašlí nebo jej nechat jen tak na volno vlát ve větru. Můžete jej srolovat na tenký proužek nebo využít celou jeho plochu. Můžete proplést dva šátky nebo použít jen jeden. Můžete jej zavázat pod vlasy, na boku či na hrudi. Volba je jen na vás a fantazii se samozřejmě meze nekladou. Ze začátku to chce při vázání velkou trpělivost. Jakmile získáte cvik a praxi, půjde vázání jedna báseň.

Nespornou výhodou šátků je kombinace stylového i praktického využití. Ať venku mrzne, prší, fouká vítr nebo praží sluníčko, šátek vás vždycky zachrání. Navíc žena v šátku v dnešní době vypadá, jakoby si odskočila z módní přehlídky nebo focení pro Vogue.

barevný šátek do vlasů

Slaďte barevný šátek do vlasů s outfitem © Zdroj: www.thefashiontag.wordpress.com

šátek na hlavu účesy dámské

Slaďte šátek s oblečením © Zdroj: www.thefashiontag.wordpress.com

uvázaný šátek ve vlasech

Šátek ve vlasech namísto čelenky © Zdroj: www.thefashiontag.wordpress.com

Tip se šátky ve vlasech na léto

Máme pro vás i tip na letošní letní sezónu. Ať už se pohybujete po městě a potřebujete svoji hlavu schovat před rozpálenými slunečními paprsky, nebo pojedete na dovolenou k moři či do hor, všude se vám bude hodit ochrana před sluncem. A šátek je letos skvělou volbou. Létu navíc přeje tradiční uvázání šátku na tzv. piráta, tak pojďme stylově zavzpomínat na dětství.

dámský šátek na piráta

Šátek na piráta – stylový letní účes pro ženy © Zdroj: www.thefashiontag.wordpress.com

šátek pirát postup návod

Postup vázání šátku na piráta. © N/A

· ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *