Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Hrátky s culíkem aneb jak ho nosit originálně

Jedním z nejobligátnějších, nejtradičnější a také nejpraktičtějších účesů všech dob je culík, v dnešní době také znám pod jeho anglickým názvem „ponytail“. Mnohým se možná zdá, že je culík příliš obyčejný a nudný. Opak je však pravdou. Nikdo totiž netvrdí, že si jej musíte upravovat pořád stejně. Ve skutečnosti máte spoustu možností.

Pokud vás samotné nenapadá, jak si culík upravit můžete se inspirovat naším článkem a přiloženými fotografiemi.

Retro natupírovaný culík

Retro natupírovaný culík. © Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Zagumičkovaný culík

V současnosti je velmi oblíbenou úpravou culíku „zagumičkovaný culík“. K tomuto účesu budete potřebovat aspoň středně dlouhé vlasy, culík a několik gumiček. Vlasy si sčešte do culíku, který můžete vyčesat vysoko do týla nebo jej nechat volně spadený v zátylku. První gumičku utáhněte těsně u hlavy, další gumičky uvazujte postupně vždy ve stejné vzdálenosti. Prameny vlasů mezi jednotlivými gumičkami můžete nechat rovné a hladce upravené nebo je můžete lehce povytáhnout a načechrat.

Zagumičkovaný culík

Zagumičkovaný culík. © Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Ležérní vlnitý culík

Další možností je culík v romantickém stylingu. Stačí vám navlnit si vlasy (například ponechat si přes noc copy). Vlasy si pak opatrně pouze pomocí prstů vyčesejte vysoko do týla. Použít můžete i hřeben s velkými zuby (se zuby daleko od sebe). Vyvarujte se kartáčů a hustých hřebenů, které by vám mohly zničit jemné vlnky. Culík neutahujte, nechte jej volný.

Romantický culík

Romantický culík. © Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Vysoký, hladký culík s neviditelnou gumičkou

Další možností je hladký culík vyčesaný vysoko v týle. Culík si učešte pomocí hustého nebo kulatého kartáče, tak aby byl naprosto hladký. Následně ohon zagumičkujte a gumičku obtočte jedním pramenem, který připevníte pinetkou pod culík.

Hladký culík se skrytou gumičkou

Hladký culík se skrytou gumičkou. © Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Mikádo a culík

Culíky nejsou pouze pro dlouhé vlasy, hodí se i pro mikáda. U mikáda je vhodnější učesat culík těsně nad zátylkem. Gumičku můžete opět skrýt pod pramenem vlasů nebo ji můžete obtočit stužkou.

Mikádo a culík

Mikádo a culík. © Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Culík s ofinou

Velmi příjemně působí culík s ofinou. Ofina vytváří romantický, roztomilý a rozverný dojem. Ofinku si můžete sčesat do čela, na stranu jako patku nebo si ji natupírovat ve tvaru vlny a pinetkami připevnit na temeno.

Culík s ofinou

Culík s ofinou. © Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk


Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *