Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak poznat tvar obličeje pro účes, který sekne?

Srdce, obdélník, ovál nebo kruh? Kdo se v tom má vyznat? Podle čeho se tvar obličeje vůbec určuje? Vysoké čelo, dominantní lícní kosti či špičatá brada? Ano, to všechno může být indikátorem, který nám ukáže, jaký tvar má náš obličej.

V posledních pár týdnech jsme se snažili přinést vám kompletní přehled o slušivých účesech vybíraných podle tvaru obličeje. V jednotlivých článcích jsme vám ukázali, jaké účesy sluší oválnému, kulatému, srdcovému či hranatému obličeji. Je nám však jasné, že ne každá z nás ví, jaký tvar má její obličej. A proto vám dnes přinášíme článek o tom, jak poznat tvar obličeje. Díky tomu si každá dívka, slečna i žena bude moci určit typ tváře a podle něj si pak vybrat vhodný, slušivý účes.

Jak poznat tvar obličeje?

Jak poznat tvar obličeje? © Zdroj: ww.wikihow.com

Jak poznat tvar obličeje pomocí rychlého určení?

Obecně vzato existují dva způsoby, jak určit tvar obličeje. Prvním ze způsobů je samozřejmě rychlé určení bez žádného zdlouhavého a podrobného měření. Druhým způsobem je právě ono popsané dlouhé a podrobné měření.

Co se týče rychlého určení tvaru obličeje, budeme k němu potřebovat pouze zrcadlo, rtěnku nebo smývatelný fix a svoji tvář. Stoupněte si před zrcadlo, tak abyste se v něm pohodlně viděli. Samozřejmě byste měli stát ve vzpřímené poloze a s narovnanými zády. Narovnejte záda i krk a zatáhněte ramena. Pokud máte dlouhé vlasy, učešte si culík. Pokud máte ofinu, přichytněte si ji sponkami. Je důležité, aby vaše tvář byla odkryta, aby do ní nespadaly žádné prameny a aby se dal tvar obličeje snadno určit.

Jak poznat tvar obličeje podle obrysu tváře?

Jak poznat tvar obličeje podle obrysu tváře? © Zdroj: ww.wikihow.com

Následně sledujte obrysy svého obličeje a jeho linie si obkreslete na zrcadlo. Potřebovat k tomu budete rtěnku či smývatelný fix. S obkreslováním začněte u brady a pokračujte po straně obličeje k čelu a zase zpátky k bradě. Samozřejmě neberte v potaz uši a hlavně se moc nehýbejte.

Po obkreslení tváře odstupte od zrcadla a opět začněte pozorovat linie své, tentokrát obkreslené tváře. Podle šířky či délky tváře, podle ostře rýsovaným lícním kostem či špičaté brady poznáte, do které skupiny váš obličej spadá.

Kulatý obličej – obličej bez ostrých rysů, zužující se zaoblená brada i čelo a široké lícní kosti – účesy pro kulatý obličej.

Kulatý obličej

Kulatý obličej. © Zdroj: ww.hairfinder.com

Čtvercový obličej – široká tvář s širokým čelem, výraznými lícními kostmi a zaoblenou čelistí – účesy pro hranaté typy obličejů.

Hranatý obličej

Hranatý obličej. © Zdroj: ww.hairfinder.com

Srdcový obličej – postupně se zužující tvář s širokým čelem, výraznými lícními kostmi a malou bradou (trojúhelníkový obličej je velmi podobný srdcovému) – účesy pro srdcový a trojúhelníkový obličej.

Srdcový obličej

Srdcový obličej. © Zdroj: ww.hairfinder.com

Oválný obličej – širší čelo, užší lícní kosti a nevýrazná brada (podobný je i podlouhlý obličej) – účesy pro oválný obličej.

Oválný obličej

Oválný obličej. © Zdroj: ww.hairfinder.com

Potom, co se zařadíte do některé z výše uvedených skupin, můžete umýt zrcadlo. 🙂

Jak poznat typ obličeje

Jak poznat tvar obličeje podle jednoduchého pozorování? © Zdroj: ww.wikihow.com

Jak poznat tvar obličeje podle přesného měření?

Druhou možností, jak určit tvar vašeho obličeje, je přesné měření. Samozřejmě vám to zabere více času, ale pro některé dámy, které si netroufnou odhadovat, bude přesné měření jistější než odhadování.

Opět budete k měření potřebovat zrcadlo, dobré osvětlení a krejčovský metr nebo aspoň provázek. Taky se vám bude hodit kousek papíru a tužka, s kterou budete naměřené hodnoty zapisovat.

typ obličeje podle měření

Jak rozpoznat typ obličeje podle měření? © Zdroj: ww.wikihow.com

V první řadě si změřte vzdálenost mezi tvářemi. Začátek metru přiložte k jednomu hornímu konci lícní kosti a měřte k hornímu konci druhé lícní kosti (metr si dejte pod vnější koutek oka a přes nos jej přetáhněte pod druhé oko). Následně si změřte čelist. Určete si nejširší body na obou stranách čelisti (většinou kousek pod ušima). Vzdálenost, kterou měříme mezi tímto bodem a špičkou brady, vynásobíme dvakrát. Po té si změřte čelo, opět měříme v nejširším místě (většinou v polovině čela, na půl cesty mezi obočím a vlasy). Jako poslední měříme délku obličeje (od prostřed čela ke špičce bradě).

 

Jak poznat tvar obličeje metrem

Jak poznat tvar obličeje podle měření? © Zdroj: ww.wikihow.com

jak zjistit tvar obličeje účesy

Jak zjistit tvar obličeje podle měření? © Zdroj: ww.wikihow.com

Co jste naměřili?

  • Obličej je delší než širší, nejširší je čelo – máte srdcový obličej – účesy pro srdcový obličej najdete zde.
  • Obličej je stejně dlouhý jako široký, většina délek a šířek je velmi podobných – máte čtvercový obličej – budou vám slušet tyto účesy.
  • Obličej je delší než širší, širší čelo než tváře a čelist – máte oválný obličej – účesy pro oválný obličej jsme pro vás zpracovali v tomto článku.
  • Obličej je stejně dlouhý jako široký, ale ne hranatý – máte kulatý obličej – poohlédněte se po účesech pro kulatý obličej.

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *