Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak si natočit vlasy doma a vypadat skvěle!

Některé ženy mají vlasy krátké a jiné zas dlouhé, některé husté a jiné zas jemné, některé rovné a jiné zas kudrnaté. Jak to tak ale mezi lidmi a ženami zvláště bývá, všichni sem tam toužíme po pravém opaku toho, co máme. Každá žena někdy zatouží po hladkých rovných vlasech, nebo naopak po krásných kudrlinách a přirozených kudrlinách. Jenže jak si takové dokonalé kudrliny vytvořit?

Copy, natáčky, trvalá, kulma či krepovačka. Existuje mnoho způsobů, jak si vytvořit přirozené vlny a roztomile rozverné kudrliny. Pojďme se společně podívat, jaké způsoby to jsou.

Jak si natočit vlasy

Jak si natočit vlasy. © Zdroj: www.lifestyle.iloveindia.com

Stará klasika nikdy neomrzí aneb jak si natočit vlasy pomocí copánků

Nejčastějším a nejjednodušším způsobem úpravy rovných vlasů na kudrnaté jsou klasické či zaplétané copy. Nejlepším řešením je učesat si copy těsně před spaním, a to z lehce navlhčených či polosuchých vlasů, do kterých si vetřete tužidlo. Pomocí copů docílíte přirozeně vlnitých vlasů i kudrlin, záleží jen na velikosti a množství copánků.

 Jak si natočit vlasy pomocí copu. © By Cute Girls Hairstyles. Zdroj: www.youtube.com

Natáčky mohou být i pohodlné

Další klasikou jsou natáčky. Ty se však mohou zdát jako nepohodlné. Opak je však pravdou. Záleží jen na tom, jaké natáčky si pořídíte. Já mám velmi dobrou zkušenost s pěnovými natáčkami, jejichž prostředkem vede ohybný a tvarovatelný drátek. Stačí, když vlasy obmotáte kolem natáčky a natáčku pak zahnete na obou koncích.

Jak si natočit vlasy pomocí natáček. © By makeupdiaries . Zdroj: www.youtube.com

Permanentní kudrliny aneb trvalá

Permanentním řešením se vám může stát trvalá chemická fixace vlasů. Trvalou vám vytvoří vaše kadeřnice, nebude vás tedy stát žádnou práci, na druhou stranu si za ni musíte zaplatit. Krátkodobý trvalá vám vydrží zhruba 6 až 8 týdnů a dlouhodobá trvalá i několik měsíců.

Pomocník zvaný kulma

Dostupnější a praktičtější řešení představuje kulma, která vytvoří princeznovské kudrliny, které snad ani jiným způsobem nevytvoříte. Velikost kudrlin můžete ovlivnit výběrem kulmy, neboť velikost kudrlin je přímo úměrná velikosti kulmy a šířce nástavce. Kulmu před použitím nahřejeme a následně na ní natáčíme pramínek po pramínku. Kulmování je zaručenou klasikou, která chce trpělivost, trochu času a mnohdy jeden pár rukou navíc.

Jak si natočit vlasy pomocí kulmy. © By lilisimply. Zdroj: www.youtube.com

Žehlička namísto kulmy

Pokud raději používáte žehličku a nechcete si kupovat i kulmu, pak pro vytvoření kudrlin můžete použít i žehličku. Možná se vám to zdá trochu zvláštní, vždyť žehlička slouží k naprostému opaku – k narovnání vlasů. Pravdou je, že žehlička možná vyžaduje trochu víc času a práce, ale v okamžiku, kdy však získáte ten správný grif, vytvoříte si vlnky jako ze žurnálu.

Jak si natočit vlasy pomocí žehličky. © By TheStyleBlog. Zdroj: www.youtube.com

Jednoduchý trik na závěr

Přirozené kudrliny vytvoříte natáčky z papírového pytlíku. Možná jde o trochu zastaralou techniku, na druhou stranu jde o zaručený, levný a jednoduchý způsob, jak získat hezký a romantický účes.

Z papírového pytlíku si nastříhejte proužky. Na každý proužek natočte pramínek a na závěr papírek svažte do uzlu. Papírové natáčky můžete používat i přes noc, neboť vůbec netlačí.

· · · ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *