Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak si ostříhat ofinu – různé styly i s videonávody

Přemýšlela jste někdy nad tím, že byste si ostříhala ofinu? Říkáte si, že by to chtělo změnu? Ale nechce se vám kvůli pouhé ofině chodit ke kadeřnici, kde byste za pár střihů nůžkami nechala nějakou tu stovku? Nebo si necháváte ofinu stříhat pravidelně a nyní jste se rozhodla naučit se si ji stříhat sama? V našem článku se podíváme, jak si sama ostříhat ofinu.

Ať už se vám nechce utrácet za kadeřníka, nebo nejste s jeho službami spokojená. Ať už nemáte čas běhat každé tři týdny do kadeřnictví, či jste na to příliš líná. Ať už si raději děláte věci sama, nebo si to jen chcete vyzkoušet. Ať už vás k tomu vede jakýkoliv důvod, přinášíme vám článek „Jak si ostříhat ofinu“, ve kterém se dozvíte vše, co potřebujete vědět a navíc k tomu dostanete podrobný videonávod.

Jak si ostříhat ofinu

Jak si ostříhat ofinu. © Zdroj: www.mydaily.co.uk

Jak si ostříhat ofinu: Na sucho, nebo na mokro?

Pokud byste si chtěla stříhat ofinu sama doma, měla byste znát několik základních vychytávek. První z nich se týká vlasů. Určitě jste zvyklá, že kadeřnice vám stříhá většinou vlasy namokro. Pokud si však chcete ostříhat pouze ofinu, neměla byste si ji stříhat namokro. Mokré vlasy jsou těžké a může se tak stát, že mokré vlasy zastřihnete podle svého gusta, ale jakmile uschnou, už se vám líbit nebudou. Suché vlasy se totiž lehce zvednou a jsou vzdušnější, což vlastně znamená, že jsou kratší.

Jak si ostříhat ofinu sama aneb výběr nůžek

Druhá vychytávka se týká nůžek. Nůžky by měly být ocelové a hlavně ostré, tak aby jimi vjela do vlasů, střihla a vlasy pod nůžkami odpadly. Pokud byste totiž neměla dostatečně ostré nůžky, mohlo by se vám stát, že budete mít ve vlasech pěkné zuby.

Trpělivost, základ stříhání ofiny svépomocí

Třetí vychytávka je spjatá s vámi samými. Před stříháním se dejte do klidu a obrňte se trpělivostí. Bez ní to totiž vůbec nepůjde.

Jak si ostříhat rovnou ofinu

Prvním typem ofiny je rovná ofina. Je symetrická, přímočará a většinou po celé délce čela končí přímo nad horními řasami.

Jak si ostříhat šikmou ofinu na bok

Další možností je ofina na bok, která se snadno plete s patkou. Říkejte si tomu, jak chcete, my zde budeme hovořit o ofině. Ofina na bok je velmi elegantní. Její stříhání se může zdát snadné, ale je pracnější než ostatní typy ofiny. Jak si ostříhat šikmou ofinu na bok sama se dozvíte v následujícím videu:

Jak si ostříhat kulatou ofinu

Posledním naším tipem je návod na stříhání kulaté ofiny. Kulatá ofina znamená, že je nad nosem rovná a postupně se pak na obou stranách symetricky svažuje kolem očí k uším ve tvaru části kruhu.

Stříhání ofiny není vůbec složité. Chce to jen trochu trpělivosti a hlavně sebedůvěry. Jakmile se osmělíte, budete určitě mile překvapena, jak hezky se dokážete ostříhat sama.

· ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *