Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Letní vlasová inspirace ve znamení Haute Couture!

Nápadů na účesy v horké letní dny není nikdy dost a tak jsem se rozhodla vám pár takových tipů dát! Připravte se na různé čelenky, pletené copánky a ozdoby do vlasů, protože se léto nezadržitelně blíží a vy se na něj můžete dokonale naladit už teď!

I když letošní jaro s vysokými teplotami trošku pokulhává, léto se tak i tak blíží a s ním i nové letní účesy, které si storpocentně zamilujete!

haute couture letní vlasová inspirace

VStačí jen pár rad a letní účes je na světě! Zdroj: www.laiamagazine.com

Já vždycky začínám vyšilovat, když se blíží léto a s ním i nepříjemná (a někdy i příjemná) vedra, při kterých přemýšlím, jestli má vůbec cenu si dávat make-up, když se stejně rozteče a nebo si umývat a vlnit vlasy, když budu stejně zpocená jak myš a na druhý den si je pravděpodobně budu umývat znovu. Tím pádem mě napadlo, že by se mi hodilo pár tipů na letní účesy, které přežijí horko, vlhko a možná i nějaký ten festival, ale aby účes vypadal stále dobře. Odpověď je tedy jasná-různé copánky a šperky do vlasů, které jednoduchému účesu dodá punc vznešenosti.

Jako inspiraci jsem pojala účesy, které se objevovaly postupem času na přehlídkových molech těch nejvýznamějších značek a dost mě zaujaly jejich jednoduchostí. Protože v jednoduchosti je co? Krása! Účes právě vyšperkujete různými ozdobami do vlasů, které podpoří ženskost a vytvoří nádherný kontrast s takzvanými „messy hair“.

haute couture letní vlasová inspirace

Stuhy si můžete hotové už koupit a nebo si je doma v pohodlí domova vyrobit. Zdroj: www.vogue.co.uk

Jak už jsem zmiňovala v článku https://www.herstyle.cz/moda/uzijte-si-jaro-s-novymi-kvetinovymi-kolekcemi/ , trendem letošního jara a léta jsou květiny a to naprosto všude! Pokud máte fantazii a nespokojíte se s komerčními čelenkami, můžete si nějakou vyrobit doma a nebo si vlasy ozdobit rovnou živými květinami přímo z louky! Krásně vypadá šeřík a nebo kopretiny, které budou ve vašich vlasech působit svěžím dojmem.

Rozverné vlasy

Stačí vám pouze gumičková čelenka a pár sponek. Čelenku si nasadíme jako věneček na hlavu a jednotlivé prameny kolem hlavy postupně kolem dokola obmotáváte kolem čelenky, dokud nebudete mít všechny vlasy nahoře a upevníte je sponkami a nebo pinetkami (ideálně v barvě vlasů, aby nebyly vidět).  Poté už jen upevníte pod gumičkovou čelenku květiny a pár volných pramenů vlasů necháte volně padat dolů, pro větší efekt je můžete lehce navlnit.

haute couture letní vlasová inspirace

Vlasy odhalující šíji vám přijdou jak praktické, tak i sexy díky odhalenému krku. Zdroj: www.vogue.com

Tip: Jestliže chcete účes vyšperkovat ještě více a jste šikovné a zručné, můžete si z jednotlivých pramenů udělat zapletené copánky, které potom budete pod čelenku zsouvat a obmotávat ji.

Stuhy a copánky

Občas stačí orpavdu jen pár věcí a vás účes bude vzbuzovat dojem a zaujme. Rozdělte se vlasy u temena hlavy na dvě poloviny ( jako byste si chtěly n hlavě udělat dva culíky pod sebou) a z horní poloviny si zapleťte cop a zagumičkujte. Poté už jen stačí vzít stuhu a uvázat si ji jako čelenku pod pleteným copem. Stuhu můžete koupit hotovou už vyzdobenou, nebo stačí, když si koupíte obyčejnou širokou stuhu u švadlenky. Dále budete potřebovat umělé květiny a nebo třeba i perličky, které na stuhu připevníte přišitím a nebo tavnou pistolí a máte hotovo!

haute couture letní vlasová inspirace

Chanel přišel s letn inspirací, která se na léto dokonale hodí. Zdroj: www.vogue.co.uk

Vpředu byznys, vzadu párty

To znamená, že zepředu vypadají vlasy upraveně a vzadu jsou zapletené a zauzlované a propletené a všechno možné. Seberte si vlasy z boků hlavy a vzadu z nich zapleťte tolik copánků, co dovedete a různé si s nimi zaexperimentujte. Nechtějte ulízaný účes, neposlušné prameny nechte tam, kde jsou a nestarejte se o ně. Zapleťe si malé copánky i zespodu vlasů a negumičkujte, nechte je tak volně. Poté si vemte různé sponky s ozdobami a libovolně si je zasaďte do vlasů.

haute couture letní vlasová inspirace

Valentino se pochlubil krásnými pletenými účesy na módní přehlídce, troufnete si na ně také? Zdroj: www.fashionisers.com

Tip: Můžete využít stylový kousek a to ten, že si vezmete náhrdelník a nebo řetízek, který doma máte a nasadíte si ho na hlavu jako věneček, přičemž vám přívěsek bude viset do čela.  Čím je náhrdelník větší a nápaditější, tím lépe!

haute couture letní vlasová inspirace

Elie Saab vsadil na přirozenou ženskost a také na messy hair! Zdroj: www.giuliaviolante.com


Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *