Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jaké mikádo účesy letí? Objevte správné střihy!

Mikádo účesy jsou kategorií dámských účesů zejména pro krátké a polodlouhé vlasy. Základní střih mikáda je proveden tak, aby vlasy končily ve stejné výšce a byly rovné. Od vzniku mikádo účesu uběhlo mnoho let a za tu dobu vzniklo nespočet různých variací a nových stylů tohoto oblíbeného účesu. A právě v tomto článku najdete tipy na mikádo účesy jak pro všechny délky vlasů, tak i pro odlišné úpravy výsledného účesu.

Klasické mikádo můžeme datovat do doby, kdy se poprvé objevila na veřejnosti známá žena s krátkým účesem. Byla to britská modelka Twiggy, která začala novou éru v oblasti dámských účesů. A od toho času obliba mikádo účesu jen roste.

Pro upřesnění bychom měli upozornit na anglický název, který je bob. Jeho význam je totožný s mikádem. Pak existuje ještě podobný účes, tzv. pixie, který je z nejkratších vlasů a jejich délka je různorodá. Je to takový šibalský chlapecký účes pro ženy.

Mikádo účesy podle délky vlasů

Podle délky vlasů je možné mikádo rozdělit do tří kategorií: pro krátké, polodlouhé a delší vlasy. Hovořit o mikádo účesech bychom měli maximálně do délky po ramena. Účesy s delšími vlasy už mikáda nejsou.

Krátké mikádo účesy

Do první kategorie patří jak klasické mikádo, tak i jeho modernější verze. Vlasy končí přibližně v oblasti ucha. A protože krátké vlasy mají ve zvyku vyčnívat a nedrží dobře tvar, laky a gely na vlasy budou vašim nepostradatelným pomocníkem. Vlasy si ale můžete i mírně rozcuchat, klasické mikádo je však má rovné a uhlazené.

Následující moderní mikádo je určeno zejména energickým ženám, které vědí co chtějí. Účes má delší rovnou ofinu a její linie se postupně strácí nad ušima, pod ní jdou vlasy do stracena.

Ultra krátké mikádo

Ultra krátké mikádo s rovnou ofinou, blond vlasy. © Royston Blythe, zdroj: www.roystonblytheshrewsbury.co.uk

I šikmá ofina vypadá skvěle. Její směr odvádí pozornost, a tak sami určíte, na kterou stranu se vám bude víc lidí dívat (podle některých průzkumů má každý člověk jednu stranu obličeje hezčí než druhou, alespoň ze subjektivního pohledu). Vlasy můžou zakrývat uši, ale i nemusí.

Krátký mikádo účes

Krátký mikádo účes se šikmou ofinou, světlé vlasy. © Wella

Mikádo účesy pro polodlouhé vlasy

Polodlouhé mikádo účesy jsou pro vlasy s délkou někde mezi ušima a bradou. Když si netroufáte na krátké vlasy nebo nechcete radikální změnu, polodlouhé mikádo je pro vás to pravé. Tato délka vlasů umožňuje největší variabilitu ve střizích vlasů a typech účesů.

Následující polodlouhé mikádo s dlouhou rovnou ofinou má konečky vlasů zahnuté do vnitřní strany – směrem k obličeji. Takový účes působí žensky a je velmi vhodný pokud máte ostřejší kontury obličeje (čtvercový, obdélníkový nebo diamantový tvar obličeje).

Polodlouhé mikádo účesy

Polodlouhý mikádo účesy, rovné hnědé vlasy. © Fabio Salsa – 2014, zdroj: www.femina.ch

Skvěle vypadají i mikádo účesy s prostříhanými vlasy, s různou délkou a s přidaným objemem. Zkuste použít pěnu pro objem po umytí vlasů a jejich vysušení do polosucha. Jako příklad uvádíme následující účes od francouzského kadeřníka Franck-a Provost-a:

Mikádo účes blond vlasy

Mikádo účes polodlouhý, blond vlasy. © Franck Provost, zdroj: www.doctissimo.fr

Zajímavé jsou i mikáda s podkovou nebo pěšinkou – uprostřed i na straně.

mikádo účes podkova

Polodlouhé mikádo s pěšinkou. © Getty Images. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Dlouhé mikádo účesy

Mikádo účesy pro dlouhé vlasy vyžadují delší prameny, které ale obvykle nekončí níže než pod úrovní ramen. Oblíbené jsou postupně sestříhané mikádo účesy a také rovné vlasy s vytočenými konečky. Skvěle vypadají i s kudrnatou spodní částí, ale o tom až níže v části „Vlnité a kudrnaté mikáda“.

Mírně zvlněný účes americké herečky, módní návrhářky a spisovatelky Nicole Richie je ženský, sexy a zároveň něžný.

Dlouhý mikádo účes

Dlouhý mikádo účes v podání Nicole Richie. © Jamie McCarthy/Getty Images. Zdroj: beauty.about.com

Pěšinka se hodí k jakékoliv délce mikádo účesů. Na fotce níže má modelka a herečka Brooklyn Decker postupně sestříhané mikádo, přičemž nejdelší vlasy končí na ramenou. Samozřejmě nechybí pěšinka.

Dlouhé mikádo pěšinka

Dlouhé mikádo s pěšinkou a blond vlasy, Brooklyn Decker. © Eugene Gologursky/Getty Images. Zdroj: beauty.about.com

Mikádo účesy podle stylu úpravy

Postupně sestříhaná mikáda

Postupně sestříhané mikádo účesy jsou takové účesy, při kterých jsou vlasy střižené postupně od kratších na vrchu po delší na spodku. Může se jednat jak o krátké, tak i o dlouhé střihy.

Krátké mikádo postuně sestříhané

Krátké mikádo postuně sestříhané, s ofinou. © Marco Arena/Adrian Bedoy. Zdroj: www.ukhairdressers.com

postupně sestříhané mikádo dlouhé

Dlouhé mikádo postupně sestříhané. © Ashley Gamble/Royston Blythe, zdroj: www.roystonblythe.co.uk

Asymetrické mikádo účesy

Asymetrické mikádo účesy porušují asymetrii, a tím pádem můžou vhodně odvést pohled od horších partií tváře. Jako dříve, tak i nyní vám nabízíme inspirace s krátkými a dlouhými vlasy.

První účes má zešikmenou ofinu, která prochází ze strany s vystříhanými vlasy na stranu druhou, s mnohem delšími vlasy. Pomyslnou třešničkou jsou jemně obarvené konečky vlasů ofiny (které ladí s modrým líčením).

Asymetrické mikádo vystříhané vlasy

Asymetrické mikádo z krátkých vlasů, na boku vystříhané. © Royston Blythe. Zdroj: www.roystonblythe.co.uk

A druhý účes porušuje asymetrii jak mechanicky (různá délka vlasů po stranách), tak i opticky (pěšinka na jedné straně). Zajímavým počinem jsou mírně vlnité a postupně sestříhané vlasy na jedné straně, na té druhé zas rovné, mírně zešikmené a vytočené. Jedinečný elegantní účes.

Dlouhé vlasy asymetrické mikádo

Dlouhé vlasy asymetrické v mikádo účesu. © Zac Frackelton/Saks. Zdroj: www.ukhairdressers.com

Vlnité a kudrnaté mikáda

Pokud máte rády vlny a kudrny, zkuste je zkombinovat s mikádo účesy. Skvěle vypadají účesy s vrchní polovinou vlasů rovnou a jen na spodku jsou kudrny, vytočené do vnější strany nebo s přidaným objemem. Za nimi nezaostávají ani mikádo účesy s kompletně zvlněnými vlasy. Však posuďte samy na následujících fotografiích.

Mikádo kudrny blond

Mikádo účes s kudrnami v dolní části. © Andres Reynaga/Sanrizz. Zdroj: sanrizzcardiff.co.uk

Vlnitý účes mikádo

Polodlouhý účes mikádo s vlnami. © Jean-François Verganti/Intermede. Zdroj: www.ukhairdressers.com

Moderní mikádo účesy

Moderní mikádo účesy jsou mnohdy směsicí různých typů účesů. Vybrali jsme pro vaši inspiraci tři moderní, do jisté míry i extravagantní, účesy.

Toto moderní mikádo je zajímavé svou ofinou. Je střižená do oblouku s rovnými nabarvenými vlasy ve stylu ombre a nad nimi je další vrstva s jinak upravenými kadeřemi. Zbytek vlasů směřuje do středu obličeje.

Moderní mikádo účes

Moderní mikádo účes. © Jack Eames/Karine Jackson. Zdroj: www.karinejackson.co.uk

Následující moderní účes je na jedné straně s úplně vyholenými vlasy nad uchem, s výrazným schodem, který pokračuje do ofiny. Na protilehlé strane jsou vlasy mnohem delší, téměř končící na rameni a stříhané do postupna.

Moderní mikádo 2015

Moderní mikádo asymetrické s dlouhou ofinou. © Royston Blythe. Zdroj: www.roystonblythe.co.uk

Poslením modernějším mikádo účesem, který vám ukážeme, je tenhle s vlasy se stejnou délkou jak nad čelem, tak i na zbytku hlavy. Výrazným prvkem jsou zkrátěné licousy/kotlety. Jde o ženský chlapecký účes, v dnešní době velice moderní.

Krátké mikádo střihy

Krátký moderní mikádo střih vlasů. © Paul Winter/Mark Woolley. Zdroj: www.ukhairdressers.com


Mám rád ženskou krásu, rafinovanost, svéráznost. K ženám neodmyslitelně patří i móda. A nejen proto jsem založil web HerStyle. Chci podporovat jedinečné vyjádření módy každé ženy. Vždy uvítám i vaši kritiku a nápady na zlepšení.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *