Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Oslavte příchod jara s novou barvou vlasů!

Už jste si také všimly, že je letošním trendem mít šedivé vlasy? Ne, nemyslím z problémů, stresu nebo stáří, ale jako úplný záměr. Tento trend si oblíbily herečky, zpěvačky a jiné celebrity a vy byste neměly zůstat pozadu.

Jaký make-up zvolit k vlasům nebo jak se k nim oháknout budeme právě řešit dnes a tady, tak pojďme na to!

šedivé vlasy

Přijďte s něčím novým a vyzkoušejte šedivou barvu na vlasy! Zdroj: www.blog.modcloth.com

Nejspíš asi budeme mluvit o mladší generaci dívek, vždyť dáma ve věku, by nevypadala moderně ale spíš…no staře. Každopádně nic neriskujte, pokud si nejste absolutně jisté, protože se šedivou hlavou asi nebudete jen tak chodit do práce a nebudete se vyhýbat kousavým komentářům.

šedivé vlasy

Podpořte svoji originální ženskost šedivým přelivem, nebudete litovat! Zdroj: www.dailymail.co.uk

Už jste měly někdy tendenci, že se ze dne na den obarvíte na nějakou šílenou barvu nebo na barvu, kterou jste si dlouho přála a dokážete si tak, že na to máte a že se v životě ničeho nebojíte, jste spontánní a energická? Pokud ano, máte to stejně jako já- hlavu na blond si barvím už snad od 14 a nedávno jsem se rozhodla, že půjdu do rezaté, kterou jsem si vždycky přála. Tak jsem teda zašla k mojí kamarádce kadeřnici a vysvětlila jí, že chci zrzavou, ale záplava následujících otázek mě přiměla k tomu, že na to fakt nemám a že když mi to nebude slušet, půjde to těžko dolů přes různé odstíny zrzavé, žluté až zpět k „mojí“ blond. Přesně tak, vyměkla jsem, ale jsem za to docela ráda, protože taková rozhodnutí by se měla dělat jen v případě, že jsou vám vlasy jedno a nebo že toužíte po celoživotní změně.

šedivé vlasy

Buďte originální a troufalá! Zdroj: www.thefashionspot.com

Nicméně letos ovládl přehlídková mola i kadeřnictví jiný trend-šedivá. Nebojte se, tahle barva se rychle vymyje a nebo můžete použít speciální „pudry“ na vlasy, které vám natónují vlasy do růžové, fialové, modré a nebo šedé a nebo pokud jste blond, stačí použít „stříbrný šampón“. Každopádně pokud toužíte po změně, pojďte do toho!

Kombinace

Tady zmíním pár triků a tipů, co s make-upem a oblečením když jsou vaše vlasy šedivé. Myslíte si, že je můžete kombinovat s barvami, jako do teď? Tak to jste na omylu, nezáleží totiž pouze na make-upu ale také na výběru oblečení.

Přírodní barvy

Pokud jste celkově světlejší a nevýrazný typ, zvolte pouze jednoduchý make-up v podobě dobré podkladové bázi v tónu vaší pleti a třeba zvýrazněného obočí s tělovou rtěnkou nebo leskem na rty. Pro představu přikládám fotku Cary Delevingne.

šedivé vlasy Cara Delevingne

I Cara už tomuto trendu podlehla! Zdroj: www.flawless.cz

šedivé vlasy přírodní make-up

Držte se přírodním tónů, pokud si samy sebou nejste jisté. Zdroj: www.lalasantos.com

Vínová

Moje oblíbená a jasně vedoucí favoritka. Nejen, že každá žena v ní vypadá skvěle, ale je i elegantní a vínovou rtěnku považuji jeden z kousků „must have“(nejlépe matnou). Šedivá barva vašich vlasů a třeba vínové šaty s rtěnkou se neobyčejně doplňují. Další barvu už k tomu ale nedávejte a pokud se pro vínovou rtěnku rozhodnete, vynechte výrazné líčení očí (což není zrovna případ slečny na fotce, my chceme být ale decentní).

šedé vlasy

Šedá v kombinaci s vínovou je ukázková souhra. Zdroj: www.classyviolen.blog.cz

šedivé vlasy vínová rtěnka

Vínová rtěnka krásně podpoří váš neotřelý look. Zdroj: www.style.iprima.cz

Bílá barva

Pokud si chcete zahrát na romantickou princeznu, rozhodně vám doporučím bílou barvu a co víc-bílou krajku. Líčení je v tomto případě zcela na vás- pokud se chystáte ven, trošku to přežeňte a zvolte výrazné líčení, pokud jdete do práce/rande držte spíše umírněných pastelových tónů. Dojem „princezny“ můžete také podpořit různými čelenkami, květinovými věnci a nebo sponami.

šedé vlasy bílá barva

S bílou tvoří fantastickou kombinaci, účes můžete doplnit různými čelenkami a sponami. Zdroj: www.famousine.com

Ombré

Pokud si nejste zcela jistá šedivou barvou přímo od kořínků, volte tzv. „ombré“ (odrosty) , které necháte ve své původní barvě (spíš platí pro tmavé vlasy, blond ani rez by tak dobře nevypadala). To je možnost i u barevných pudrů, které nanesete pouze na konečky. V tomto případě vaše líčení může být o něco výraznější.

ombré vlasy šedivé

Nejste si jisté barvou přímo od kořínků? Zkuste ombré! Zdroj: www.the-fashionrebel.tumblr.com

Celkově a obecně platí, že se máte držte spíše umírněných tónů, pastelových a nebo zemitých. Rozhodně volte spíše elegantnější ráz vašich outfitů, před tím sportovním. Pokud si čistou šedou nejste zcela jisté, vyzkoušejte nádech do fialové, růžové a nebo modré. Ale radím vám-zajděte si k profesionální kadeřnici-coloristce, která ví, jaký tón šedé vám bude více sluše (ledový nebo teplejší).

šedivé vlasy Rihanna

Šedivou barvu si oblíbily už i celebrity jako Rihanna! Zdroj: www.theguardian.com

· · ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *