Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Podzimní trendy účesy, střihy, barvičky…

Podzim je osobitým ročním obdobím, plným zemitých barev a padajícího listí, které přechází do ponuré mlhavosti. My se však pestrými barvami padajícího listí a rozmařilostí babího léta můžeme inspirovat a jeho kouzlem si prozářit zbytek podzimu. Stačí jen trochu podzimu vnést i do našeho účesu. Jaké trendy střihy a barvy nám budou slušet? Přinášíme vám inspiraci podle celebrit.

Když jsem se chystala na psaní nového článku, říkala jsem si, co zajímavého bych vám mohla tentokrát přinést. Prohlížela jsem si obrázky na internetu a říkala si, že počkám, až inspirace přijde sama.

V tom jsem spatřila obrázek herečky Emmy Stone, která s končícím létem a přicházejícím podzimem změnila účes, svůj dlouhý ohon shodila a místo něj si pořídila krásné a uličnické mikádo. Při pohledu na ni jsem si vzpomněla na svůj sen „změnit image“, shodit ohon a prokouknou s mikádkem jako Emma. Můj problém však vždycky spočíval v tom, že jsem moc závislá na svých dlouhých vlasech. Asi to zapříčilo to, že jako malou holku mě vždy rodiče stříhali na krátko a moje kamarádky přitom měly vlasy až po zadek. Tak moc jsem toužila po dlouhých vlasech, že jakmile jsem mohla, nechala jsem si je narůst a od té doby se s nimi nedokážu rozloučit.

Emma Stone mě však inspirovala k tomu, abych se konečně rozhoupala ke změně. A teď jen doufám, že mě ta odvaha do té doby, než se dostanu ke kadeřnici, nepřejde. Každopádně Emma Stone mě inspirovala i k napsání tohoto článku, ve kterém bych se chtěla pobavit o vlasových trendech podzimu.

Tentokrát bych vás chtěla inspirovat nejkouzelnějšími a nejmódnějšími střihy a nejzářivějšími barvami, které pro letošní podzim volím jako Number 1.

Trendy účes a střih pro podzim: Pixie cut

Jako jeden z nejtrendovějších účesů pro letošní podzim volím pixie cut – krátké rozkošné vlásky, které jsou elegantní a zároveň rozverně uličnické. Pixie cut má něco z ženskosti Audrey Hepburn a uličnictví klukovské Twiggy.

podzimní střih pixie účes

Trendy střih, podzim – pixie cut podle Michelle Williams. © Zdroj: www.elle.com

pixie cut blond vlasy

Střih vlasů pro podzim – pixie cut podle Carey Mulligan. © Zdroj: www.elle.com

trendy střihy pixie cut

Pixie účes podle Keiry Knightley. © Zdroj: www.elle.com

pixie účesy

Podzim a trendy střih tzv. pixie cut podle Audrey Tautou. © Zdroj: www.elle.com

Trendy účes a střih pro podzim: Mikádo

Konečně se dostávám k oné inspirativní fotce Emmy Stone, na které má svoje nové mikádo, které jí náležitě sluší. Mikádo je stejně jako pixie cut velmi ženské a zároveň uličnické.

A přesně takové střihy bych tento podzim volila, neboť dost bylo nudy, dlouhých vlasů, umělých pananek a pramenů v odpadu vany. Za mě je mikádo nesmrtelným účesem a největším hitem pro letošní podzim.

trendy střih mikádo podle Emmy Stone

Podzim a trendy střih – mikádo podle Emmy Stone. © Zdroj: www.elle.com

Další účes a střih pro letošní podzim: Delší mikádo

Trošku jinou variací na tento účes je delší mikádo, viz foto níže.

Podzim střih mikádo Kerry Washington

Podzimní střih vlasů – mikádo podle Kerry Washington. © Zdroj: www.elle.com

Trendy barvy vlasů pro podzim

A na závěr pár slov k podzimním barvám. Opět bych se vrátila k fotce Emmy Stone. Emma je zrzka, které její barva vážně sekne, a nedokážu si ji představit jinak. A kombinací střihu a barvy představuje naprosto nejstylovější účes pro letošní podzim.

Co se týče podzimních barev celkově, volila bych barvy babího léta – hřejivé, zemité a vášnivé. To znamená, že se zrzavou, karmínově rudou či hřejivě hnědou nešlápnete vedle. Pokud chcete volit blod, zvolte raději sytější a tlumenější odstín s efektem hřejivé záře. Stručně řečeno: inspirujte se na fotkách níže, na kterých si můžete povšimnout oné hřejivosti, o které mluvím.

Pravidlem je „nevolit studenou“!

zrzavé mikádo Emma Stone

Podzim a trendy barvy na vlasy – zrzavé mikádo podle Emmy Stone. © Zdroj: www.elle.com

ombré vlasy hnědá barva

Podzim a trendy barvy na vlasy – ombré aneb prosvětlené konečky hnědých vlasů. © Zdroj: www.elle.com

ombré účes oříškově hnědá

Podzim a trendy barvy na vlasy – znovu ombré, oříškově hnědá. © Zdroj: www.elle.com

podzimní barvy na vlasy - hřejivě blond

Podzimní barvy na vlasy – hřejivě blond. © Zdroj: www.elle.com

·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *