Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Rybí cop – jak na to

Pyšníte se dlouhými nebo spíš kratšími vlasy a rádi byste zkusily jiný typ zaplétání než je klasický francouzský cop? Zkuste okouzlit rybím copem, kterému se také říká anglicky „fishtail braid“. Je v dnešní době velmi oblíbený, vypadá zajímavě a není nikterak složitý, postačí jen trochu cviku a zvládnete ho i vy.

Historie copánků

Pletení copánkům je starověké umění, které se poprvé objevilo v západní Africe. První zmínky o zapleteném copánku pocházejí ze starověkého Egypta 4000 let před Kristem. Zvláštností je, že kdysi samotný zapletený copánek označoval sociální skupinu nebo stáří skupiny a vesnice, odkud dívky a ženy pocházely. Různě vzorované copánky byly též určeny jen pro slavnostní příležitosti, jako byl třeba svatební obřad.

Různé způsoby záplétání copů

Různé způsoby záplétání copů, zdroj: www.viphairstyles.com

Svatební účes - rybí copánek

Svatební účes – rybí copánek, zdroj: www.enmodasi.com

Elegantní rybí cop návod

Elegantní a dívčí rybí cop, zdroj: www.enmodasi.com

Zaplétání copánků z vlasů je tradiční a společenské umění, které dříve sloužilo a bylo využíváno ke společenským aktivitám a debatám. Nejprve se začalo s pletením uzlíků a jednoduchých tvarů malým dětem, přičemž se měly starší děti tomu to umění učit. Ze začátku děti techniku zaplétání pozorovaly, jak se pletení copánků provádí a postupně se jí naučily. V Americe můžeme vidět jak doteď matky a babičky pletou dětem copy a při tom používají malinké barevné korálky do vlasů. Toto umění je spjato s tradicí a spojuje starší a novou generaci.

Ležérně zapletený cop postup

Ležérně zapletený cop, zdroj: www.fashionisers.com

Krásný rybí cop návod

Krásně zapletený rybí cop, zdroj:www.realsimple.com

V dnešní době jsou copánky moderním trendem v účesech, jak u žen tak i mužů. Nabízí se různé druhy zaplétání a mnoho zajímavých designů a stylů. Do vlasů se vplétají barevné šňůrky, korálky nebo i syntetické vlasy. I díky hip hopové kultuře se copánky posunuly o velký krůček dopředu v módních trendech. Hip hopový styl copánků přinesl sebou novou úroveň popularity a díky tomu si mnoho lidí z různých zemí začaly zaplétat z vlasů copánky a vytvářely tak svůj vlastní módní styl. V dnešním moderním světě se meze nekladou, a proto popusťte uzdu své fantazie a nechejte se inspirovat a vytvořte si z vlasů podle návodu krásný rybí cop.

Rybí copánek

Rybí copánek, zdroj: www.abeautifulmess.com

Postup pletení rybího copu

Co budeme potřebovat na zapletaní rybího copánku:

  • hřeben (na rozčesání vlasů)
  • šikovné ruce a trpělivost
  • gumičku na vlasy
  • sprej na vlasy (zafixování)

Návod na pletení rybího copu:

Rybí copánek je velmi jednoduchý na zaplétání, i když se zdá, že je velmi složitý, opak je pravdou. Klasický francouzský cop se plete ze tří částí, a rybí pouze ze dvou. Rozdělte si vlasy na dvě poloviny a nejprve ze spodu první poloviny vezměte malý pramen vlasů a přehoďte jej přes celou polovinu vlasů, u které jste začali a přiložte k druhé polovině. Stejným způsobem vezměte ze spodu druhý pramínek z druhé poloviny, přehoďte a připojte k první polovině.

Postup pletení rybího copu

Postup pletení rybího copu, zdroj:www.abeautifulmess.com

Zaplétaný cop rybí návod

Zaplétáme cop, zdroj:eliteweddinglooks.com

Rybí cop a rozpuštěné vlasy

Rybí cop a rozpuštěné vlasy, zdroj:eliteweddinglooks.com

Tímto jednoduchým postupem upletete celý copánek. Základní princip pletení rybího copánku spočívá ve střídání pouhých dvou pramínků, které se kříží. Vezmete si ze spodu malý pramínek vlasů z jedné poloviny, který vždy přehodíte k té druhé polovině a obráceně. Vybrané pramínky přidržujte rukou, aby nepadaly a po propletení dvou vždy utáhněte. A za chvilku budete mít krásně zapletený rybí copánek.

Podívejte se ZDE na inspirativní video na YouTube, které vám při zaplétání pomůže.


Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *