Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Správné účesy pro hranatý obličej

Minulý týden jsme vám přinesli v našem článku Trendy účesy pro kulatý obličej inspiraci a módní rady v oblasti účesů, a to přesněji řečeno, jak z názvu článku vyplývá, inspiraci pro dámy s kulatým obličejem. Dnes se zaměříme na další typ tváře či tvar obličeje a mrkneme se, jaké trendy účesy sluší ženám s hranatým obličejem. Pokud patříte do skupinky žen s kulatým obličejem tak mrkněte na výše uvedený článek a pokud patříte ke skupince žen s hranatým obličejem, pak určitě čtěte dál.

Protože existuje taková široká škála tvarů obličeje, které navíc na různých ženách vypadají jinak, a to například podle velikosti očí, nosu, rtů a hlavně podle účesu. Protože tvar obličeje stejně jako velikost nosu, úst či očí změníme jen plastickou operací, tak se pojďme raději zaměřit na účesy, které můžeme změnit během jedné návštěvy u kadeřnice nebo během pár minut pečlivé domácí úpravy. A proto se pojďme podívat, jaké trendy účesy sluší majitelkám hranatého obličeje.

Jak poznat hranatý obličej

Hranatý obličej si většinou všichni představíme jako čtverec a samozřejmě, bereme-li trochu s nadhledem, tak hranatý obličej v podstatě jako čtverec vypadá. Na druhou stranu slovo hranatý spíše znamená ostře řezaný. Hranatý obličej tedy disponuje velmi výraznými, ostře řezanými liniemi vystouplých lícních kostí a ostré čelisti.

Hranatý obličej

Hranatý obličej. © Zdroj: www.herinterest.com

Jak s hranatým obličejem pracovat a jaké účesy pro hranatý obličej volit?

Dámy s hranatým obličejem by měly volit účesy, které jejich tvář zjemní a opticky prodlouží. Ostré rysy změkčují účesy bohaté, nadýchané a vzdušné. Ofiny a stupňovité sestřihy jemně zarámují ostře řezané hrany. Hranaté tváře mají stejně široké čelo i čelist, a tak je vhodné vybírat účesy, které obličej v místě brady opticky zúží. S tím vám opět pomohou sestříhané účesy a dlouhé ofiny sestříhané na bok.

Opačný účinek mají pěšinky uprostřed hlavy, rovně sestříhané ofiny a symetrické účesy. Níže na fotkách si však můžete všimnou, že i vhodně symetrická mikáda nejsou špatnou volbou.

Krátké účesy pro hranatý obličej

Pokud máte hranatý obličej a kratší vlasy, pak byste měli vyzkoušet ofinu sestříhanou na bok. Slušet vám budou hlavně pixie cut a vzdušné boby, oba tyto účesy totiž disponují objemem na temeni hlavy, který je důležitý pro zjemnění obličeje.

Krátké mikádo pro hranatý obličej

Krátké mikádo pro hranatý obličej. © Zdroj: www.herinterest.com

Krátké účesy s ofinou na stranu pro hranatý obličej

Krátké účesy s ofinou na stranu pro hranatý obličej. © Zdroj: www.herinterest.com

Středně dlouhé účesy pro hranatý obličej

Již jsme naznačili, že byste se měli vyvarovat symetrickým mikádům. Ale právě na fotce níže si můžete prohlédnout, že i mikádo může hranaté tváři slušet. Jedinými podmínkami slušivého mikáda jsou cestička na straně a střih sahající pod bradu.

Středně dlouhým vlasům sednou hlavně sestříhané střihy, u kterých konečky pramínků sčešete do tváře, tak aby opticky zjemnily hrany obličeje.

Symetrické mikádo pro hranatý obličej

Symetrické mikádo pro hranatý obličej. © Zdroj: www.herinterest.com

Sestříhaný účes pro hranatý obličej

Sestříhaný účes pro hranatý obličej. © Zdroj: www.herinterest.com

Dlouhé účesy pro hranatý obličej

Delší vlasy jsou pro hranatou tvář, jak se říká, tím pravým ořechovým. Snad jedinou podmínkou je vyvarovat se neslušivým prvkům, na které jsme již upozornili, tedy pěšinky uprostřed hlavy a rovné ofině. Dlouhé vlasy udržujte vzdušné a rozevláté, k čemuž vám pomůže jemné zvlnění vlasů.

Účesy pro optické prodloužení hranatého obličeje

Účesy pro optické prodloužení hranatého obličeje. © Zdroj: www.herinterest.com

Vzdušný účes pro hranatý obličej

Vzdušný účes pro hranatý obličej. © Zdroj: www.herinterest.com

Hranatému obličeji sluší objemné účesy

Hranatému obličeji sluší objemné účesy. © Zdroj: www.herinterest.com

Prvky účesů pro hranatý obličej

Co se týče jednotlivých prvků, jako je pěšinka a ofina, tak za prvé pěšinka by měla směřovat spíše k jednomu boku a za druhé ofina by měla být spíše delší a vzdušnější.

Vzdušná ofina pro hranatou tvář

Vzdušná ofina pro hranatou tvář. © Zdroj: www.herinterest.com

Hranatému obličeji sluší pěšinka na straně

Hranatému obličeji sluší pěšinka na straně. © Zdroj: www.herinterest.com

Jaké účesy hranatému obličeji sluší?

A pokud nechcete mít stále rozpuštěné vlasy, ale chtěli byste se také sem tam učesat, pak se podívejte na fotky níže a načerpejte inspiraci. Již několikrát tu bylo řečeno, že hranatý obličej potřebuje zjemnit. Se zjemněním vám samozřejmě pomohou hlavně romantické a rozevláté účesy. Učesat si můžete jak drdol, tak i culík či cop, ale vždy dbejte na to, aby vám do tváře spadalo pár pramenů a aby byl váš účes spíše rozverný, než pevně stažený.

Drdol pro hranatý obličej

Drdol pro hranatý obličej. © Zdroj: www.herinterest.com

Ponny tail pro hranatou tvář

Ponny tail pro hranatou tvář. © Zdroj: www.herinterest.com

Drdol s prameny padajícími do tváře

Drdol s prameny padajícími do tváře. © Zdroj: www.herinterest.com

·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *