Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Teď už budete vědet jak se sama ostříhat – video návody a další rady

Znáte ten pocit, když toužíte po změně nebo chcete jen zastřihnout konečky, a tak běžíte do kadeřnictví celá natěšená a plná očekávání? Zasednete před zrcadlo, vyslovíte svoje přání a slečna či paní kadeřnice začne stříhat. Všechno jde hladce, nůžky jsou ostré, kadeřnictví voňavé a kadeřnice příjemná. Ano, všechno jde hladce, ale jen do té doby, než vám vyfouká vlasy a vy uvidíte tu hrůzu. Ať váš účes vypadá sebelépe, není to přeci to, co jste chtěla. Tedy v tom lepším případě. V tom horším případě máte na hlavě vrabčí hnízdo a vy vypadáte jako oškubané kuře. Co teď? Máte to té nebohé kadeřnici říci? Máte si vylít svoje zraněné srdíčko a říct, že za to tedy platit nebudete?

To by asi udělal málokdo. A tak se jen usmějete, slušně zaplatíte a poděkujete a běžíte se vybrečet domů. Týden nechcete nikam chodit, protože vypadáte děsivě. Nebo se s účesem druhý den smíříte, ale stejně jste naštvaná.

jak se ostříhat sama doma na krátko

Jak se ostříhat sama doma. © Zdroj: www.olwomen.com

Tak na to všechno už zapomeňte a vyzkoušejte se ostříhat sama doma. Nemusíte být profi kadeřnice a ani k tomu nemusíte mít kurz, stačí jen trocha zručnosti, praxe a hlavně ostré nůžky. S tupými byste si totiž ve vlasech nadělala pěkné zuby.

Jak se ostříhat sama a co k tomu budete potřebovat?

Jak již bylo řečeno, na stříhání se vám bude hodit trocha té šikovnosti, ostré nůžky, ale také hřeben, sponky či gumičky. Doporučujeme si také předem rozmyslet, co vlastně chcete. Často totiž odcházíme z kadeřnictví naštvané, protože jsme nevěděli, co chceme, ale to, s čím jsme odešli, to nebylo.

Pokud přemýšlíte, zdali si máte vlasy stříhat mokré nebo suché, pak záleží jen na vás. Oboje dvoje má své výhody i nevýhody. Mokré vlasy jsou poddajnější a lépe se stříhají. Na druhou stranu mokré vlasy jsou delší, a tak se může stát, že jak uschnou, zjistíte, že jste je zastřihla moc. Suché vlasy jsou v obou bodech pravý opak.

Jak si sama ostříhat dlouhé vlasy?

Dlouhé vlasy si ostříháte tak, že je rozdělíte do dvou vrstev. Spodní vrstvu necháte splývat a druhou zatím přichytíte. První, tedy spodní vrstvu si rozdělte v týle do dvou pramenů, jak vidíte na videu, a vlasy zastřihněte. Zbytek vlasů (přichycených) sčešte do culíku uprostřed čela a konečky culíku opět zastřihněte. Vytvoříte si krásný prostříhaný účes.

Jak se sama ostříhat na mikádo?

Mikádo si můžete ostříhat dvěma způsoby. První z nich je na prvním videu, kde si vlasy rozdělíte do několika úseků a každý úsek stříháte samostatně. Druhý způsob je na druhém videu a bude vám k němu stačit jen spona a holicí strojek, popřípadě nůžky.

Jak se sama ostříhat na krátko pomocí Ponnytail metody?

Nejjednodušší je Ponnytail, tedy culíková metoda. Vlasy sčešte do culíku uprostřed čela a druhou gumičkou si odměřte délku, ve které chcete vlasy ustřihnout. Culík v tom místě ustřihněte a vlasy lehce prostříhejte. Jak se sama ostříhat na krátko pomocí culíkové metody uvidíte v tomto videu:

· ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *