Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Typy účesů pro polodlouhé vlasy s ofinou

Krásné dlouhé vlasy jsou skvostem naší ženskosti. Mít hustou zdravou hřívu, o tom s ní snad každá žena! Říká se, že polodlouhé vlasy jsou zárukou elegance. A co teprve s kombinací ofiny, to je teprve ten pravý stylový účes pro vás. I když polodlouhé vlasy potřebují kvalitní péči, nebojte se a s odhodláním popusťte uzdu ke svobodnému  růstu svých vlásků. Než se rozhodnete je zkrátit, volte tentokrát delší prameny vlasů, co z vás udělají něžnou vílu, za kterou se plnou mužských otočí. HerStyle tu totiž pro vás má skvělé tři typy pro polodlouhé účesy s ofinou.

Dámské účesy pro polodlouhé vlasy s ofinou

Polodlouhé vlasy jsou velmi oblíbené, jsou nejméně náročné na údržbu, oproti krátkému sestřihu nebo velmi dlouhým vlasům. Přidávají na ženskost a umožňují větší kreativitu při tvorbě účesů. To ale platí pouze ve chvíli, kdy jim dopřejeme kvalitní střih, případně barvu, která ladí k vaší osobnosti. Nebo taky pokud se sem tam už objevují ty šedivé vlásky, které raději chcete rychle zamaskovat. Účesy pro polodlouhé vlasy mají ale jednu obrovskou a nespornou výhodu – nemusíte navštěvovat kadeřníka tak často, jako kdyby jste měla krátký účes.

Polodlouhé účesy s ofinou

Máte-li krásné dlouhé vlasy, ale stále toužíte po nějaké změně? Zkrátit si je nechce a s barvou jste také spokojená? Tak hurá do moderní ofiny! Ofina totiž dokáže změnit účes k nepoznání a to i u polodlouhých vlasů. A právě polodlouhé vlasy s ofinou jsou hodně opomíjené. Nebojte se změny a zkuste vytvořit nový účes!

polodlouhé vlasy s ofinou

Polodlouhé zesvětlené vlasy s hustou ofinou, zdroj: www.pinterest.com

Polodlouhé vlasy s ofinou vypadají naprosto jinak, než stejný účes bez ní. Umí zvýraznit obličej, umí vytvarovat vzhled a doladit vaší osobnost, i potlačit třeba příliš vysoké čelo nebo formovat nadměrně protáhlý nebo kulatý obličej. Ofina v kombinaci se správně střiženou délkou vlasů dokáže také úspěšně zeštíhlit náš obličej nebo ukrýt naše vrásky na čele či mimické rýhy mezi obočím. S dlouhými vlasy s ofinou se dá opravdu kouzlit!

Tmavá elegance s delší ofinou

Tmavá elegance s delší ofinou, zdroj: https://40.media.tumblr.com

Tři typy účesů pro polodlouhé vlasy s ofinou

Typ číslo 1. – Účes pro každý den

Ofina u polodlouhých vlasů můžeme být různě střižená, ať už se rozhodnete pro moderní patku na jednu nebo druhou stranu, nebo rovnou střiženou ofinu, či setříhanou do postupu, pokaždé zapůsobíte.

Tip: Ráno po probuzení si umyjte vlasy a fénem je vysušte. Nemusíte je upravovat do hladka žehličkou, spíš naopak – jako svůdná bohyně budete vypadat, když vlasy ležérně upravíte a necháte je volně. Vlasy tak získají na hustotě a přitažlivosti.

Polodlouhé vlasy s ofinou na stranu

Polodlouhé vlasy s ofinou na stranu, zdroj: www.hairstylesconcept.com

 Typ číslo 2. – Stylově sportovní účes

Chystáte si zaběhat nebo s kámoškou jdete zrovna na brusle a nevíte jak si upravit vlasy s ofinou, abyste se cítila skvěle a přitom vám vlasy nepřekážely a nepadaly příliš do očí? Volte sportovní účes.

Stylový sportovní culík sčesanou ofinou

Stylový sportovní culík sčesanou ofinou, zdroj: amazonaws.com

Tip: Vytvořte si jednoduchý culík a ofinu zčesejte dozadu a přichyťte je pinetkami. Nebo vytvořte nepatrnou vlnku, nastříkejte jí jemně lakem, aby ofina držela sčesaná do vlnky. Pokud nemáte příliš dlouhou ofinu, volte sportovní culík a pár pramínků přidejte k ofině a vyražte s grácií ven.

Sportovní culík s ofinou střiženou rovně

Sportovní culík s ofinou střiženou rovně, zdroj: www.glamcheck.com

Typ číslo 3. – Večerní elegance

Čeká vás velká událost a chcete na večírku zapůsobit? Účesů pro polodlouhé vlasy s ofinou je spousta. Inspiraci najdete skoro kdekoliv. Můžete vybírat i z těch bez ofiny. Výhodou je, že ofina je takový vás bonus. Dá se různě upravovat a pro vytváření účesů do společnosti patří mezi ty nejkreativnější. Můžete ji natočit do elegantních vlnek nebo vyžehlit do naprosto rovných pramínků. Meze se ve večerních plesových účesech nekladou.

Tip: Moderní a stále se nosící účes – vlasy jsou vzadu stočené nebo stažené pouze do jednoduchého culíku a vpředu jsou do tváře volně vytažené pramínky vlasů, k tomu ofina spadající do čela. Tato kombinace z vás vykouzlí na večírku naprosto půvabnou bytost! Nebojte se jednoduchosti, někdy méně je více a to platí i u společenských účesů, než velmi honosný účes volte jednoduchou eleganci.


Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *