Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Vraťte se zpět do dětství za copánky!

Každá z nás si to jistě pamatuje, když nám maminka zaplétala copánky nebo pletla francouzský cop do školy či školy. No, doba zaplétaných copánků, copů a kombinovaných účesů je opět tady a to nejen u dětí, ale hlavně u dospělých!

Jak to tak kolem sebe vidím, rozhodla jsem se napsat kratší článek o zaplétaných účesech, aby dámy viděly, že i DÁMA s velkým D si takovýto účes může vytvořit, aniž by vypadala směšně nebo na její věk nesoudně.

zapletené copánky

Variací je opravdu mnoho, nebojte se experimentovat! Zdroj: www.favim.com

Já jsem zaplétané copy různých druhů vždycky milovala, ale jelikož u nás doma nikdo nebyl tak šikovný (mamka u toho vždycky strašně nadávala, když se jí to nedařilo), aby mi copánky upletl, tak jsem trénovala na spolužačce, která měla vlasy až do pasu. Různé kreace jsme pak fotily a dávaly na internet. I když jsem v tom neměla úplně grif, vždycky jsem si poradila i s 6 nebo 7 prameny. Bohužel, na sobě jsem si to nikdy neotestovala, protože u sebe je to daleko horší a tolik šikovnosti jsem teda nepobrala ani já.

Ačkoliv si většina z vás asi myslí, že si ve svých 40 nebo 50 letech nemůže zaplést copy na hlavě, dokonale se mýlí. Nemluvím tu o dvou copáncích po stranách, ale o součást celého účesu a jelikož je plesová sezóna už v dohledu, tak byste měly zbystřit, protože staromódní natupírované kreace se třpytkami a růžičkami se už dávno nenosí!

rybí copy

Rybí copy se hodí pro každou příležitost. Zdroj: www.pentlja.si

Dva culíky

V poslední době jich vidím čím dál více a musím uznat, že jsem se do nich naprosto zamilovala! Hodí se nejen ke sportovním outfitům, ale především k šatům a i k elegantnějším věcem, samy budete překvapené, jak krásně vypadají. Nutno dodat, že byste měly někoho požádat o zapletení, tento účes si sama asi nevykouzlíte. Copánky opravdu pro každou příležitost!

dva zapletené copánky

Ať už na červeném koberci nebo na zahradní party, dva zapletené copánky nevyjdou z módy. Zdroj:www.budkrasna.cz

dva francouzské copy

Francouzské copánky dnes opravdu letí, troufnete si na ně taky? Zdroj:www.instagy.com

Zapletená „čelenka“

Nejlepší verze, pokud máte například mastné nebo silně zalakované a následně rozčesané vlasy, u hlavy jsou totiž většinou zplihlé a lesknou se a to nevypadá dobře, proto si na jedné straně obličeje vezměte tři prameny a zaplétejte je okolo obličeje až na druhou stranu jako čelenku a postupně do pramenů přidávejte další, abyste vytvořily pevnou čelenku. Vlasy potom třeba na koncích navlňte. Není to složité i když to tak vypadá a zachrání vás to na poslední chvíli, kdy nebude čas si vlasy umývat.

zapletená čelenka

Ideální pro mastné vlasy, protože je to rychlé a efektivní. Zdroj: www.yooying.com

Drdol

Asi vám všem dojde, že to bude verze na ples, to ale není pravda, hodí se totiž třeba do horkých letních dnů na koupaliště, protože přece jen, když máte rozpuštěné vlasy, tak se potíte a vlasy jsou pak mokré a všude se lepí a vám to na přitažlivosti zrovna nepřidá. Předkloňte hlavu a od krku začněte plést francouzský cop až na temeno hlavy, kde vlasy sepnete o culíku a z culíku následně uděláte drdol ( ať už pomocí tzv.“drátěnky“ nebo vlasy jen natupírujete a obtočíte kolem gumičky).

drdol

I z obyčejného drdolu uděláte rázem něco kouzelného jen díky zapletenému copánku! Zdroj: www.ink361.com

Účesy na ples

Když to tak kolem sebe pozoruju, tak jde většina žen ke kadeřnici, které mají v repertoáru pouze zastaralé, silně tupírované účesy, které na vaší hlavě vypadají jako včelí úl a aby toho nebylo málo, tak vám do toho zapíchají různé sponečky, kytičky, třpytky a bůh ví co ještě. A jako finále vám z toho „květáku“ na hlavě vytáhnou pár pramenů (většinou jeden vzadu) , který vám natočí. Tradá! Můžete se rovnou zapsat o místo v cirkusu nebo dobrovolně svoji fotku poslat do módního pekla. Proto vám dám k dispozici nějaké tutorialy a postupy, jak vykouzlit snadno, rychle a v pohodlí domova účes, na který můžete být hrdá.

účesy na ples

Vypadají poněkud složitě, jednoduchostí ale budete překvapená! Zdroj: www.vk.com

vlasový tutorial

Následujte tyto jednoduché kroky pro dokonalý účes. Zdroj: www.mujer20.com

Rybí copy a podobně

Copy, které potřebují trochu té zručnosti a cviku, ale ve finále vypadají nádherně a vydrží celkem dost.Ať už je to klasický rybí cop vzadu, nebo pletený po straně, nikdy se nemusíte bát o výsledek. Mimochodem se také hodí na plesy nebo firemní večírky i rande. Samostatný článek věnovaný rybím copům včetně návodu najdete zde.

vlasový tutorial

Ať už je to rybí cop nebo francouzský a jakýkoliv jiný, vždy na vás bude vypadat skvěle. Zdroj: www.voloskova.ru

Rozpuštěné vlasy se zapleteným copánkem

Tou nejjednodušší variantou jsou prostě jen natočené vlasy, kombinované se zapleteným copánkem. Buď už tak, že si po obou stranách hlavy u obličeje oddělíte prameny, které jednoduše zakroutíte (tak, jako když si kroutíte mokré vlasy) a sepnete si je vzadu skřipcem, nebo gumičkou nebo že z těchto pramenů zapletete copánky, které rovněž vzadu sepnete, nebo to bude copánek pouze po jedné straně. Další možnost je si oddělit vlasy nad ušima a sepnout si je vzadu gumičkou, čímž se vytvoří copánek, který lze zaplést do normálního nebo rybího copu a opět upevnit gumičkou. Variací je hned několik a proto se nebojte experimentovat a zkoušet!

vlnité vlasy

Vlasy stačí pouze navlnit a pak už můžete zkoušet zaplétat! Zdroj: www.weheartit.com

· · ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *