Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jarní trendy v líčení

Zima už je neodvratně ztracená v minulosti, zahoďme tedy náš zimní outfit, zazimujme zimní kabáty, kozačky a ponuré barvy. Nyní je čas vytáhnout hezké barvičky, obměnit šatník, zkrátit a odlehčit šaty. A stejně tak je tomu i s make-upem. Jaro je svěží, plné pastelových květů a vůně, jak se tedy nalíčit ve stylu jara, tak abychom s ním ladily?

Jedinou otázkou, kterou si nyní klademe, je: „Jak se jarně vystylovat?“ Máme pro vás skvělou zprávu. Jaro vám nabízí mnoho možností, v jakém stylu se nalíčit – od přirozeného looku až k výrazným očím či rtům. Nemusíte mít však strach, že byste příliš pobuřovali, nebo že je to na vás příliš odvážné. Letos jde pouze o zvýraznění jedné části obličeje, kdy ostatní je sladěno v jemném a nenápadném stylu. Druhou dobrou zprávou je časová náročnost líčení podle letošních trendů. S ohledem na to, že se letošní líčení řídí heslem „málo je někdy více“, nezabere vám líčení mnoho času. Dalo by se říct, že vám bude stačit deset minut a jen pár potřebných pomůcek, např. řasenka, bílá tužka či oranžová rtěnka, a budete připravené vyrazit do jarních ulic.

Přirozená krása vítězí aneb kde je make-up?

Jedním z letošních nejvýraznějších trendů v líčení je lehký, svěží, přirozený look. Ne nadarmo je nám od malička vtloukáno do hlavy, že v jednoduchosti je krása. A asi na tom nějaká ta pravda bude, jinak by toto rčení nekolovalo již několik desítek až stovek let. Přirozený look či make-up se na horních příčkách oblíbenosti a trendů drží již několik sezón.

Základem je zdravá, hydratovaná a čistá pleť, kterou jemný a lehký make-up pouze tonizuje. Za žádných okolností tak nemůže dojít k typickému problému v líčení, kdy vám pomocí make-upu vzniká na obličeji nová tvář. Lehký make-up vám vytvoří druhou kůži, která splyne s vaší vlastní tváří a nevytvoří tak žádnou maskou, která by dusila vaši pleť.

Bojíte-li se jemného líčení, protože jste zvyklá na líčení výrazné a nechcete tak, aby byla vaše tvář jako nahá, zkuste se odvázat a jednou skoro nenalíčit.

Jak přirozeného make-upu docílíme? V první řadě musíme dokonale sjednotit naši pleť a skrýt kruhy pod očima, žilky a skvrnky. Použijeme rozjasňovač, který se u přirozeného looku stává v podstatě základem, a dále naneseme krémovou tvářenku a krémové, okrové či přírodně hnědé stíny. Použít můžeme i bílou tužku na oči a horní řasy jen lehce přejet řasenkou.

trendy jarní líčení

Přirozený make-up © Davide Galuzio. Zdroj: www.elle.com

jarní líčení 2022

Make-up by Michael Kors © Zdroj: www.glamour.com

jarní makeup 2022

Přirozený make-up © Imaxtree. Zdroj: www.elle.com

Černá je klasika, teď letí bílá linka

Zkoušeli jste někdy při líčení použít bílou barvu? Jestli jste se báli anebo nechtěli vyčnívat a příliš na sebe stahovat pozornost, tak na váš strach zapomeňte a vyzkoušejte bílou tužku. Zkuste sněhově bílé oční linky. Jestli si netroufáte experimentovat v takové míře, ale experiment zkusit chcete, vyzkoušejte bílé vnitřní spodní linky, které vám rozzáří a opticky zvětší vaše oči.

jak se líčit jaro léto

Bílé oční linky © Imaxtree. Zdroj: www.elle.com

bílé linky líčení na jar

Bílé vnitřní spodní linky © Imaxtree. Zdroj: www.elle.com

Retro modrá jako v 80. letech?

Modrá se vrací, tentokrát však v nové podobě a v novém stylu. Zapomeňte na kýč osmdesátých let a vyzkoušejte modrou. Že nechcete vypadat, jako byste dostali ránu pěstí? Vždyť nemusíte jít do výrazně sytých odstínů, jaro přece vyznává hlavně pastelovou, zkuste tedy světlounce modrou. Dalším rozdílem oproti osmdesátým létům je celkový koncept líčení. Zapomeňte na nesladěné prvky osmdesátých let v podobě modrých očí, rudých rtů a růžových tváří. Letos letí modré oči a přirozený neviditelný make-up. Vynechejte tedy rtěnku i tvářenku.

trendy makeup jaro 2022

Modré stíny, Marc by Marc Jacobs © Mark Leibovitz. Zdroj: www.glamour.com

Pastelové barvy jarních kytek

Jaro je plné barev, krásných pastelových a něžných barev. Pastelové barvy se také řadí k přirozenému looku. Stačí pár jemných barviček na víčka a zbytek ve stylu přirozené a nahé tváře. Využijte blankytnou, zelenkavou, citronově zelenou, tyrkysovou a fialkovou, růžovou či bronzovou. Stačí doladit zdravíčkem a lehkým dotykem řasenky. Určitě nic nezkazíte, když vsadíte na růžovou.

Pastelové líčení jarní 2022

Pastelové líčení na přehlídce Lela Rose © Getty Images. Zdroj: www.glamour.com

Mandarinkové rty k zulíbání aneb oranžová rtěnka v hlavní roli

Letos budou středem pozornosti rty. A naprostým hitem sezóny je oranžová ve stylu mandarinky, pomeranče či grapefruitu. Oranžová rtěnka je natolik výrazná, že bychom ji neměly kombinovat s dalšími výraznými prvky. Celkový make-up by měl být jemný a nenápadný.

6

Oranžové rty s rtěnkou Maybelline © Getty Images. Zdroj: www.glamour.com

Kočičí oči aneb retro linky

O očních linkách už jsme se tu zmínili. Experimentujte s bílou přes den a na noc se vraťte ke klasice v podobě černé linky. Pokud ani za normálních okolností nepoužíváte černou, zkuste jiné tmavé odstíny, např. tmavě modrou či safírovou. Ať je linka užší, širší, jemná či hrubší, lemující pouze oko nebo delší a zahnutá nahoru – linka prostě dodá oku šmrnc a vy budete vypadat jako Kleopatra nebo Audrey Hepburn.

TIP: náš článek, jak na dokonalé kočičí líčení, najdete právě zde.

7

Make-up by Mally Roncal © Getty Images. Zdroj: www.glamour.com

Žlutá jarní pampeliška

Další výraznou a trendy barvou jara je žlutá. Žlutá bodovala hlavně na přehlídkách a nás ostatní láká svou zářivou barvou a vyzývá nás k experimentování. Žlutá je prostě nepřehlédnutelná, ale stejně tak netypická jako bílá. Zkuste aspoň silnější žluté horní linky, které pak doplníte bronzerem na tvářích a přirozenou rtěnkou.

líčenie na jar

Žluté oční stíny © Ronnie Andren. Zdroj: www.glamour.com

Metalický odlesk slunce

Dalším typem pro večerní líčení jsou metalické odstíny a odlesky. Bronzová, zlatá, stříbrná či měděná, vybírat můžete z mnoha možností. Metalické odstíny kombinujte s přírodními barvami, jako jsou hnědá, okrová či krémová. Důležité je zvýraznit obočí, aby metalická víčka nepřecházela rovnou v čelo, neboť výrazná metalická barva obočí potlačí.

Přirozený make-up

Make-up by Le Crayon Kho © Mark Leibovitz. Zdroj: www.glamour.com

· · ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *