Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Oversized móda – vše co potřebujete vědět!

Oversized svetry, košile, bundy a dokonce i kabáty! Obchody jsou doslova narvané až k prasknutí „oversized“ oblečením, je totiž hitem letošního podzimu a zimy! Jedná se o věci tzv. nadměrné velikosti, přičemž vaše velikost zůstává stejná. V praxi to ale neznamená, že místo vaší původní velikosti koupíte oblečení jakoby o dvě čísla větší.

V tomto článku se dozvíte odpovědi na nejčastější otázky, které by vás mohli zajímat ve spojitosti s oversized módou.

Bude mi oversized móda slušet?

Ano! U oversized věcí se totiž vůbec neřeší postava, jelikož jsou to věci volné a lichotí každé postavě. Měli byste se ale spíš zaměřit na přípustnou délku, barvu a typ oblečení. Sama vlastním několik svetrů, ale později jsem zjistila, že se na moji malou postavu jednoduše nehodí. Takže radím, vybírejte moudře a nespěchejte na to.

oversized kabát dámský

Dámský oversized kabát. Zdroj: wardrobelooks.com

Jak věci nadměrné velikosti nosit?

Na módě je krásné, že máte tolik možností jak věci kombinovat, až se kolikrát ani nemůžete rozhodnout, a nakonec si na sebe vezmete stejně jen triko a džíny. Tomu je ale konec! Jelikož je oversized oblečení volné a dělá dojem nenuceného uvolněného stylu, padnou k němu nejlépe (a teď, světe div se) staré dobré skinny džíny.

oversized kabát a skinny džíny

Oversized kabát značky Zara v kombinaci se skinny džínami. © a zdroj: katiquettestyle.blogspot.com

Dlouhý nebo krátký?

Přemýšlíte nad tím, jestli pro vás bude vhodnější dlouhý oversized kabát nebo namísto toho spíše kratší top? Pokud jste drobnější postavy, volte raději ne tolik dramatický „nadměrně-velikostní“ efekt a přikloňte se k decentnímu řešení v podobě volné košile nebo svetru s úzkými rukávy, doplněným například o kožené šortky. Vysokým ženám padne lépe dlouhý vlněný kabát spolu se sukní po kotníky. Možností je tu hned několik. Tak už déle neváhejte a vrhněte se do obchodů nakupovat oversized oblečení, ať jste letos IN!

oversized mikina oblečení

Oversized móda – outfit. Zdroj: www.glamasia.com

Kde oversized kousky pořídit?

Pokud máte svoji peněženku a obsah v ní opravdu ráda a nerada byste za výstřelek letošního podzimu/zimy utratila majlant, zajděte do prodejen Zara, HM nebo Vero Moda. Pro náročnější ženy vytvořila krásnou oversized kolekci Stella McCartney.

oversized móda 2014

Oversized kabát a mikiny. Zleva: Vero Moda, HM, Zara. © jednotlivé značky

· · ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *