Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Šperky z růžového zlata – pro koho a jak je nosit?

Šperky jsou ozdobou každé správné ženy. Mezi druhy jasně dominují šperky z kovu, nejčastěji pak z bílých, jako je bílé zlato, stříbro, či chirurgická ocel aj. a pak žluté jako je klasické zlato. V poslední době však na popularitě stoupá i zlato růžové. Jedná se o slitinu klasického zlata s přidanou mědí, která růžovému zlatu dodává správnou barvu. Na trhu se však objevují i šperky s označením barvy „růžové zlato“. V tom případě se nejedná o zlato, ale vzhled odpovídá klasickému růžovému zlatu. Obvykle je tento šperk o dost levnější, vkusným doplňkem však bude také.

Jak vzniká růžové zlato

Pokud hovoříme o zlatu, zlaté barvě, máme tím obvykle na mysli klasické žluté zlato. Je to totiž jediné ryzí zlato, které existuje. Čisté zlato je označováno jako 24 karátové, ale protože je dost měkké, používají se v praxi pro jeho zpracování další kovy. Nejčastěji je to stříbro, dále zinek, nikl, měď aj. Podle složení obsahu se pak označuje výsledný produkt v karátech. Bílé zlato je slitinou nejen klasického ryzího zlata, ale dále právě niklu, zinku i mědi a stříbra. Růžové zlato má obdobné složení, ale nikl a zinek již obsaženy nejsou. A právě dané složení dodává růžovému zlatu bronzové odstíny.

šperky růžové zlato michael kors

Kolekce šperků od Michaela Korse. Zdroj: www.michaelkors.com

Pro koho je růžové zlato určeno

Traduje se takové napsané pravidlo, že šperky z bílých kovů se lépe kombinují a jsou vhodnější pro mladé ročníky, a naopak žluté zlato více sluší starším ženám. Vůbec tomu tak být nemusí, ale pokud je někdo takového přesvědčení, bude snáze snášet fakt, že růžové zlato sluší všem a hodí se jak pro mladé, tak i zralejší ženy. Šperky z růžového zlata pro muže jsou spíše výjimkou a pokud už se objevují, je to nejčastěji ve spojení s jiným materiálem.

šperky růžové zlato pandora

Kolekce šperků značky Pandora. Zdroj: www.pandora.net

cartier růžové zlato náramek

Náramek z růžového zlata, Cartier. Zdroj: www.cartier.com

Skutečné zlato, nebo pouze barva růžového zlata?

Podobně, jako se běžně šperky z bílých kovů označují hovorově jako stříbrné, pak se šperky kovové s odstínem bronzovým a růžovým až červeným, označují jako šperky z růžového zlata. Nicméně nemusí jít pokaždé o pravé zlato. I výrobci šperků pro snazší dohledání titulují šperky jako „rose gold“, tedy růžové zlato, i přesto, že se o pravé zlato nejedná. Buď jde o levný kov, slitinu, nebo speciální zpracování ušlechtilé oceli a dalších kovů. Samozřejmě musí každý šperk být správně označen (šperky ze zlata mívají vyraženou malou puncovní značku).

calvin klein šperky ocelové růžové

Pozoruhodná je i kolekce šperků od Calvin Klein. Zdroj: www.calvinklein.us

Jak nosit růžové zlato

Růžové zlato se dá dokonale kombinovat s celkovým outfitem a působí mladistvě. Dokonale pak vynikne na opálené kůži. Hodně žen si ho již oblíbilo a na pomyslném žebříčku popularity růžové zlato stále stoupá. Vyrábí se jak masivní šperky, ta drobné, téměř nenápadné ozdoby s kamínky, či bez nich. Šperky z růžového zlata se skvěle kombinují s perlami.

rose gold šperky jak nosit

Růžové zlato se dá dokonale kombinovat, působí mladistvě a je prostě krásné.

·

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *