Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

20 tipů pro dámské účesy 2014

Rok co rok se mění trendy nejen v módě, ale i v účesech. To co bylo dříve in už teď nemusí. Zjistěte jaké jsou trendy pro dámské účesy 2014.

Dámské účesy 2014 z krátkých vlasů

Mezi trendy pro krátké vlasy v roce 2014 můžeme zařadit mikádo účesy. Můžou být prostříhané s různou výškou konečků, asymetrické a jinak netradiční. Krátké účesy ovšem nepatří mezi příliš oblíbené u módních návrhářu ani vlasových stylistů. Důvod? S delšími vlasy se talentovaný umělec lépe projeví a zviditelní. Ale přece se vždy někdo najde, koho osloví i krátké vlasy, a vytvoří krásné dílo. Přejděme tedy k prvním tipům na krátké dámské účesy 2014.

1. Krátký střih vlasů – mikádo 2014

Prvním účesem je krátké mikádo, které se objevilo na jedné modelce z módní kolekce Marca Jacobse na sezonu jaro/léto 2014. Tento účes vytvořil Guido Palau a je hodně nepravidelně prostříhaný. Možná vám připomíná dětský, lépe řečeno chlapecký účes. A nebudete daleko od pravdy. Nazývá se page-boy bob.

Dámské účesy 2014 krátké vlasy

Krátké prostříhané mikádo 2014 z kolekce Marc Jacobs. © NARS. Zdroj: www.harpersbazaar.com

2. Krátké mikádo s dlouhou ofinou

Další krátký účes pro energické a samostatné ženy. Michelle Williams nám předvádí skvělý střih vlasů na mikádo účes – většina objemu jde na jednu stranu jako ofina přes čelo končící u brady, zbytek je začesán za druhé ucho. Pozor, takhle to ale není vhodné pro ženy s kulatým obličejem.

Michelle Williams krátké mikádo 2014

Krátký mikádo účes s delší ofinou. © Getty Images/Craig Barritt. Zdroj: www.bellasugar.com

Dámské účesy 2014 z polodlouhých vlasů

Polodlouhé vlasy jsou délkou někde mezi krátkými a dlouhými. I zde najdeme pár zajímavých tipů, zejména z prostředí showbyznysu. Pojďme se na ně spolu podívat.

3. Polodlouhé mikádo s ofinou 2014

Reese Witherspoon má momentálně polodouhé vlasy. Jestli chcete mít účes jako ona na obrázku níže, nechte se ostříhat po ramena, skraťte ofinu a vyžehlete si vlasy. Konečky vysuňte směrem ven od obličeje nebo dopředu. Tento účes bude vypadat báječně nejen s blond a světle hnědým odstínem, ale i s tmavší barvou vlasů.

Dámské účesy 2014 Reese Witherspoon

Polodlouhý účes Reese Witherspoon. © Getty Images/Mark Sullivan. Zdroj: www.bellasugar.com

4. Objemný rozcuchaný mikádo účes

Další polodlouhé mikádo, v podání Kate Mara. Dramaticky vyhlížející účes s objemem a vlnami s postupně sestříhanými vlasy. Barvení je ve stylu ombre (zesvětlení konečků). Když si vlasy rozcucháte, nezapomeňte je zafixovat lakem na vlasy.

Kate Mara dámské účesy 2014

Kate Mara dámské účesy 2014. © Getty Images/Pascal Le Segretain. Zdroj: www.bellasugar.com

Dámské účesy 2014 z dlouhých vlasů

A teď se dostáváme k delším vlasům, které tvoří základnu pro trendy účesy 2014. Jaké jsou? V první řadě to jsou vlny ve vlasech. Vlnité účesy na nekonečně mnoho způsobů dominují letošním stylům. Vlny se dají docílit přirozeným sušením vlasů na vzduchu, difuzérem, natáčkami, kulmou nebo speciální žehličkou – vlnkovačkou – jakou používají v profi kadeřnictvích. Dalším trendem jsou nagelované vlasy na temeni. Pro tento styl se používá gel s mokrým efektem a nanáší se jenom na vrchní část hlavy. Zbytek je dále upravován, nejčastěji se buď ponechají rovné vlasy nebo udělají vlny. Posledním hlavním trendem pro dlouhé vlasy jsou culíky, copy a ohony. Vyhrát se můžete do sytosti. Inspirací vám můžou být právě následující ukázky dlouhých dámských účesů pro rok 2014.

5. Jemné vlny ve vlasech

Na modelkách v jarní a letní kolekci pro módní dom Calvin Klein se objevil i tento účes. Sestává ze skutečně jemných vln, které mnohé dosáhnou již při sušení vlasů bez fénu. Můžete použít i nástavec na fén v podobě difuzoru. Poté vlasy nad čelem zasuňte za uši a zafixujte lakem na vlasy. Ostatní nechte spadnout dopředu aby lemovaly obličej.

Dámské účesy 2014 vlny

Dámské účesy 2014 jemné vlny. © GoRunway. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

6. Dlouhé vlnité vlasy s pěšinkou

Další účes s jemnějšími vlnami, tentokrát s pěšinkou. Po usušení rozdělte vlasy na dvě poloviny, aby vám na temeni vznikla pěšinka. Pak na ně aplikujte pěnové tužidlo a načechrejte. Všimněte si, že modelka na fotce níže má i některé konečky spojené. Pro docílení tohoto efektu naneste kapku gelu na prsty, uchopte pár konečků a promněte je mezi prsty.

Jemné vlny ve vlasech účesy 2014

Účesy 2014 s mírnými vlnami a pěšinkou. © Le 21ème/Adam Katz Sinding. Zdroj: www.popsugar.com

7. Nagélované vlasy s culíkem jako top účes 2014

Tento účes kombinuje více prvků. Na temeni nás hned zaujme pěšinka a také ulízané vlasy. Vzadu si můžete všimnou nízko položený culík s gumičkou. Zajisté byl použit wet-look gel a tupírovací hřeben s malými mezerami mezi jednotlivými zuby.

Nagelované vlasy účesy 2014

Nagélované vlasy s pěšinkou a culíkem. © GoRunway. Zdroj: www.vogue.com.tw

8. Cop a vlny v jednom účesu 2014

Následující modelka se připravuje na přehlídku kolekce pro jaro a léto 2014 italské módní návrhářky s jménem Alberta Ferretti. Nejdříve se udělali vlny a pak se zapletl cop, shora francouzský, pak obyčejný. Některé prameny je dobré nechat volně puštěné vedle obličeje.

Dámské účesy 2014 Alberta Ferretti

Dámské účesy 2014 – kombinace copu a vlnitých vlasů. © Redken/Matt Lever. Zdroj: thecarousel.com

9. Zaplétaný cop na temeni hlavy

Zaplétaný cop umístněný na temeni je trendovým stylem nošení copu pro letošní rok. Anglický název je milkmaid braid. Může sestávat s jednoho nebo dvou copů, záleží od délky vlasů. Na obrázku dolů je právě tento účes na modelce předvádějící kolekci oblečení značky Rebecca Minkoff pro sezonu jaro/léto 2014.

Rebecca Minkoff účesy 2014

Zaplétaný cop na temeni hlavy – účesy 2014. © Imaxtree/Matteo Volta. Zdroj: www.elle.com

10. Retro účes ve stylu 40. let

Retro účesy se můžou nosit stále, pokud je k nim příležitost. Tento je inspirován 40-tými léty minulého století. Horní část je upravená gelem na vlasy a dolní má kudrny. Abyste je měli podobné, konečky rozčešte kartáčem na vlasy a zpevněte lakem. I zde se nachází pěšinka, a to krátká v rohu čela. Tento účes je celkem složitý na provedení a mohli jsme ho vidět na módní show Bottega Veneta.

Účesy 2014 kudrny

Kudrnatý účes 2014. © Imaxtree/Agencja Free. Zdroj: www.elle.pl

11. Ohon ve střední výšce s vlasy pod

Vytvořit vyšší ohon není složité. Vedlejším efektem však jsou nevzhledně vyhlížející vlasy nachádzející se pod culíkem. Máme pro vás tip jak na to. Stačí, když si představíte linii mezi vašimi uši procházející zátylkem. Do ohonu pak zakomponujete jenom vlasy rostoucí nad touto linií. Zbývající pod ním vyrovnáte žehličkou na vlasy.

Dámský culík 2014

Dámské účesy 2014 s ohonem. © neznámý. Zdroj: www.stylishtrendy.com

12. Účesy 2014 se dvěma copy

Mít dva copy vás možná přenese do vašeho mládí a ubere vám i několik let. Proto neváhejte a udělejte si tento jednoduchý účes, který se objevil dokonce i na módním molu (v kolekci značky Marc by Marc Jacobs pro sezonu podzim zima 2014). Do výsledného díla zakomponujte čelenku, třeba černé barvy. V létě raději použijte květované vzory nebo neonové barvy.

Dámské účesy 2014

Dámský účes se dvěma copy a čelenkou. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

13. Nagelované vlasy v kombinaci s vlnami

Výrazným trendem mezi dámskými účesy pro rok 2014 jsou nagelované vlasy. Na modelce níže předvádějící poslední módu návrháře Salvatore Ferragamo je horní polovina nagelovaná, spodní zvlněná. Takovýto účes si můžete vytvořit i sami doma.

Salvatore Ferragamo dámské střihy 2014

Salvatore Ferragamo dámské střihy 2014. © Imaxtree

14. Kompletně ulízané vlasy

K této sezoně manipulace s gelem na vlasy jednoduše patří. Tentokrát byl použit na celý objem vlasů. Vidět jsme ho mohli na přehlídce módní kolekce Christian Dior.

Dior kompletně ulízané vlasy 2014

Christian Dior – kompletně ulízané vlasy 2014 © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

15. Postupně sestříhané vlasy

Tak takhle postupně sestříhané vlasy měla na sobě modelka předvádějící pro Ralpha Laurena. Ofina je nejkratší a vlasy se směrem dolů postupně prodlužují. Různobarevné pramínky vlasů dodávají texturu. I zde může být využita pěšinka.

Postupně sestříhané vlasy

Postupně sestříhané vlasy. © GoRunway. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

16. Široký cop s čelenkou

Mezi účesy pro ženy 2014 patří i tento z dílny značky Jason Wu prezentované v magazínu Allure. Spojuje cop a čelenku. Čelenka je však spíše stužka, která i drží cop. Ten může být klasický (trochu natažený do šířky pro objemnější efekt) nebo i rybí.

Účesy pro ženy 2014

Objemný cop s čelenkou. © Allure. Zdroj: www.allure.com

17. Vlny na temeni

Módní přehlídka značky Emilio Pucci během milánského týdne módy s kolekcemi pro jaro a léto 2014 měla i tuto modelku s krásnými blond vlasy. Chcete-li mít stejný účes, vemte ofinu, zvlňte ji a připevněte na temeni sponkou. Vlasy nebudou napnuté, ale budou držet. Ostatní prameny nechte volně padnout dolů.

Emilio Pucci účesy 2014

Vlny na temeni z ofiny – top účesy 2014. © InDigital. Zdroj: www.vogue.es

18. Dámské účesy pro rok 2014 – dlouhý culík

Chtěli byste mít i vy takový dlouhý culík jako na obrázku níže (Jason Wu, jaro/léto 2014)? Že nemáte tak dlouhé vlasy? To nevadí. Stačí když použijete širokou sponu na culík, která bude zakrývat připojené umělé vlasy. S takto prodlouženými vlasy nikto nic nepozná. Tedy ovšem pokud budou mít stejný barevný odstín. Nezapomeňte, konce se nosí až extrémně zarovnané.

Dámské účesy pro rok 2014

Dlouhý culík – dámské účesy pro rok 2014. © neznámý. Zdroj: fashionfoodcocktails.com

19. Dlouhý účes na jednu stranu

A co takhle přesunout všechny vlasy na jednu stranu? Hned máte jiný účes. Podobně jako australská modelka Jennifer Hawkins na obrázku níže:

Jennifer Hawkins účes na stranu

Dlouhý vlnitý účes na jednu stranu. © naznámý. Zdroj: missesmisses.blogspot.com

20. Hustá ofina a rovné vlasy

Posledním tipem je hustá ofina s rovnými vlasy. Ty ovšem mohou být i s vlnami nebo kudrnami. Doporučujeme také postupně sestříhané vlasy s kontrastní rovně zastřiženou ofinou.

Hustá ofina účesy 2014

Tip 20 na dámské účesy 2014 – hustá ofina a dlouhé vlasy. © naznámý. Zdroj: www.russelleatonhair.com

· · · · ·

Mám rád ženskou krásu, rafinovanost, svéráznost. K ženám neodmyslitelně patří i móda. A nejen proto jsem založil web HerStyle. Chci podporovat jedinečné vyjádření módy každé ženy. Vždy uvítám i vaši kritiku a nápady na zlepšení.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *