Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Fashion for FOKUS 2015 – Charitativní módní přehlídka

1609

Chcete zažít něco netradičného a přitom si odnést úžasný zážitek? Přijďte se podívat na 2. ročník Fashion for FOKUS, kde se bude potkávat svět umění a módy s posláním pomáhat. Charitativní módní přehlídka v Praze nabídne prezentaci modelů českých mladých designérů, kteří jsou duševně nemocní a nějakým způsobem vybočují z šedých hranic „normálnosti“, umělci a experimentátoři, jenž na módním poli jsou považováni často za nenormální a extravagantní, ale kteří propůjčili svůj talent i čas na pomoc charitě.

Akce se uskuteční v úterý 31. března od 20:00 hodin v Českém muzeu hudby v Praze (Národní muzeum). Hlavním mottem přehlídky je „Zaostřeno na osobitost“, propojuje téma módy a duševního zdraví. Pro Fashion for FOKUS byli vybráni stylově odlišní designéři – Iva Burkertová (značka ODIVI), Jana Mikešová, Tereza Otáhalíková a Maroš Baran, tváří akce se letos stala maďarská herečka Vica Kerekeš. Sama přiznává, že k módě má kladný vztah, ale nerada by se stala obětí módních trendů.

Značka ODIVI pro Fashion for FOKUS

Značka ODIVI pro Fashion for FOKUS, zdroj:www.facebook.com/pages/Fashion-for-FOKUS-Zaostřeno-na-osobitost/542772949154172?fref=ts

Cílem a smyslem pořádané charitativní módní přehlídky je získání finanční podpory pro činnost Fokusu Praha, podpořit tak lidi se zkušeností s dlouhodobým duševním onemocněním. Veškeré získané prostředky na této charitativní módní akci budou směřovat svépomocné aktivitě Klubu Mosty, především lidem, kteří jsou již hospitalizováni v PN Bohnicích v Praze.

Modely od návrhářky Jany Mikešové

Modely od návrhářky Jany Mikešové, zdroj: https://www.facebook.com/pages/Fashion-for-FOKUS-Zaost%C5%99eno-na-osobitost/542772949154172?fref=ts

FOKUS PRAHA

Nevládní nezisková organizace Fokus Praha už 25 let pomáhá lidem s dlouhodobým duševním onemocněním. Fokus Praha je průkopníkem řady přístupů v sociální práci. Od svého založení důsledně prosazuje komunitní přístup k péči. Lidem s vážným duševním onemocněním poskytuje profesionální sociální a zdravotní služby v oblasti komunitní péče, bydlení, práce, volného času a krizové pomoci. Aktivně se zapojuje do reformy psychiatrické péče a celospolečenské diskuze o destigmatizaci lidí s duševní nemocí. Fokus Praha je zakladatelem první sociální firmy v ČR a nadále se věnuje rozvoji sociálního podnikání. Jeho služeb ročně využije přibližně 1300 klientů.

Autor:

Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *