Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Laserové epilace chloupků se nemusíte bát. Ozřejmíme vám, jak funguje!

laserová epilace výhody nevýhody
1257

Pokud vám nepostačuje holení a rozhodli jste se, že zatočíte s nechtěným ochlupením epilací, máte na výběr z několika metod. Přístroj zvaný epilátor vytrhává chloupky rotací hlavice s pinzetami. Nevýhodou je bolestivost a nutnost nechat chloupky narůst do určité délky, aby bylo odstraňování efektivní. Další metodou, po níž ženy sahají, je používání vosku a oddálení dorůstání. Tato metoda je také bolestivá, i když bolest trvá kratší dobu než při použití epilátoru. Tyto alternativy nezní jako výhra, ale existuje ještě jedna možnost – laserová epilace.

Není tomu tak dávno, kdy byla jedinou metodou pro trvalé odstranění ochlupení elektrokoagulace epilační jehlou. Naštěstí ji nahradila praktičtější laserová epilace, která odstraňuje její nevýhody, jako bolestivost, zdlouhavost a nutný velký počet opakování. Dokonce právě naopak, přetavuje je na výhody. Laserová epilace je tak rychlá, stačí málo opakování potřebných k dosažení trvalého efektu, a to všechno za menší bolestivosti.

Jak funguje laserová epilace?

LED dioda vyzařuje laserový paprsek, který reaguje na pigmenty ochlupení. Působí na celý vlasový váček, který tepelně odstraní. Nemějte ale obavy, okolní prostředí zůstává bez narušení – jde o tzv. selektivní fototermolýzu. Navíc mají moderní epilační lasery zabudovaný kontaktní chladící systém, který zvyšuje bezpečnost takto převáděného zákroku.

Laserovou epilaci vám na klinice krásy odborník provede na jakémkoli místě těla. Výjimku tvoří z bezpečnostních důvodů akorát mateřská znaménka a okolí těsně u očích. Klientky klinik si nejčastěji nechávají odstraňovat chloupky v podpaží, v okolí rtů, na nohách a pod.

Po odstranění chloupků může nastat situace, že vám více vyniknou vrásky. Ale ani to nemusí být problém. Metod na korekci vrásek je hned několik. Zmíníme například botulotoxin, kyselinu hyaluronovou nebo CO2 resurfacing. Ale o vráskách vice v některém z našich dalších článků.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *