Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Twitch: I ženy tvoří streamerskou komunitu

251

Společnost už dávno přišla na to, že hraní počítačových her nemusí být jen pánskou záležitostí. Na platformách jako YouTube nebo Twitch streamují své gamingové zážitky také mladé ženy a dívky, jež mnohdy zaujímají přední příčky v žebříčcích sledovanosti a odběrů. Proč jsou jejich profily tak populární?

Bořičky herních mýtů

Tabu, že PC hry jsou jen pro kluky a pro holky je maximálně tak populární série The Sims, je dávno mrtvé. Dnes už se mezi předními tvůrci na streamovací platformě Twitch pravidelně objevuje třeba Pokimane, jež se proslavila například hraním a komentováním oblíbené hry Fortnite, Valorant nebo League of Legends. K srpnu 2023 se navíc jako jediná žena umístila mezi TOP 10 nejsledovanějšími Twitch streamery.

Play in cosplay

Velmi oblíbenou technikou, jak na svůj profil nalákat fanoušky, je cosplay hraní. To spočívá v tom, že se tvůrce nebo tvůrkyně převlékne za určitou herní nebo anime postavu. Oblíbené jsou například kostýmy ze hry Overwatch jako je D.va nebo Mercy, kterou si oblékla pro Elona Muska i Amber Heard. Souběžně s tímto trendem se na sociální síti Tik Tok objevila i tzv. e-girl móda, jež čerpá inspiraci z japonského streetwearu. Zanedlouho se tak streamerky na Twitchi přizpůsobily i tomuto trendu.

Zaměřeno na estetiku

Jak již bylo zmíněno, většina nejznámějších tvůrkyň láká kromě obsahu také na estetickou stránku celého streamu. Nápadité kostýmy a make-up jen podtrhují celkový zážitek ze sledování. Ano, sází na to, že na ně koukají většinou muži. I ženské publikum si však najde to své. Streamerky často nahrávají tutorial videa a jiné vlogy. Vyhledávaná jsou i ASMR videa, kdy tvůrci zesílí citlivost mikrofonu a mluví do něj zblízka, případně na něj ťukají či v jeho bezprostřední blízkosti vydávají jiné zvuky. Ač se to zdá sebepodivnější, je dokázané, že tato metoda může působit uklidňujícím účinkem.

Dobrý byznys má mnoho podob

V dnešní době je především u starších generací zvykem odsuzovat kreativní jedince, nedejbože když pro účely zvýšení popularity použijí poněkud kontroverzní prostředky – třeba právě oblečení zvýrazňující křivky a odhalující víc, než by bylo za normálních okolností potřeba. Jenomže co si budeme nalhávat, své publikum to má a na bankovní účet měsíčně přichází slušné částky. Byznys je byznys a tyto dívky si minimálně zaslouží uznání za odvahu doslova vyjít s kůží na trh.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *