Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

5 rad „jak sladit kabelku s outfitem“

Která žena nemiluje kabelky? Malé, velké, přes rameno, do ruky, jednobarevné či se vzorem? Nakupování kabelek je závislost, stejně tak jako nakupování bot. V dnešní době je raritou vidět ženu bez kabelky, přesto v historii se kabelky objevují spíše až s moderní dobou. Naopak ve starověku nebo ve středověku byly kabelky typické spíše pro muže. Kabelka je mocnou ženskou zbraní, a když je správně sladěná s outfitem dotvoří báječný styl. Jak tedy kabelky sladit?

Bohužel či bohudík, neexistuje žádná univerzální kabelka, která by se hodila ke každému oblečení či ke každé příležitosti. Bohužel pak máme víc práce s hledáním ideální tašky a více času musíme strávit laděním našeho outfitu. Bohudík můžeme nakupovat tašky do zbláznění a užívat si potěšení z nich samotných a potěšení z toho, jak nám sluší.

První rada – Mám se držet stejného stylu?

Sladit kabelku s outfitem tak, aby byla podobná celkovému stylu vašeho oblečení, neznamená, že by vaše kabelka měla být co nejvíce podobná oblečení. Přeci nechcete, aby vaše dlouho vybíraná taška splynula s ostatními kousky, které máte na sobě. Přesto by vaše kabelka měla ladit s celkovým stylem vašeho outfitu. Tašku vybírejte podle toho, jestli jste oblečení elegantně, sportovně nebo ležérně.

Tip: Například ke sportovnímu outfitu, riflím a tričku, se hodí velké tašky, které pak slaďte a vystylujte podle dalších rad uvedených v článku. Jdete-li do divadla nebo na nějakou formální akci či večírek, vybírejte radši psaníčka, menší kabelky do ruky či pod rameno.

jak sladit kabelku s outfitem

Kirsten Dunst s kabelkou. © Ramey Photo. Zdroj: www.instyle.com

Druhá rada – Záleží na barvě?

Díky kombinaci barev, kterou si zvolíte, můžete být za královnu módy a stylu. Již dávno neplatí, že by kabelka měla barevně ladit s páskem, botami a dalšími doplňky. A už vůbec neplatí, že by kabelka měla barevně ladit například s kabátkem či sáčkem. Přesto já osobně jsem stále zastáncem lehkého barevného sladění. Nejradši mám námořnický outfit s červeným páskem, botami a kabelkou. Co se týče ladění kabelky a vybírání doplňků, máte prostor dát prostor své fantazii i puntičkářství a dbát tak na detail.

Tip: Máte-li radši světlé a krémové barvy, popřípadě přímo bílou, tmavě modrou, černou, hnědou nebo šedou, můžete se u výběru tašky vyřádit. Všechny tyto barvy vám dávají prostor pro výběr kabelky výrazné a barevné, ať jednobarevné (např. červené, žluté nebo zelené) nebo vzorované.

kabelka outfit sladění

Gwen Stefani a její červená kabelka. © Donato Sardella/WireImage. Zdroj: www.instyle.com

Třetí rada – Můžu si dovolit vzory?

Často bývá těžké sladit jednotlivé barvy a ještě těžší to bohužel bývá s kombinováním vzorů. Míchání vzorů je vždy rizikem, nemusí však být průšvihem. Pokud si vyberete jednobarevný a jemný outfit, můžete si vzorovanou kabelku vybrat stoprocentně. Proužky, kostky, puntíky – to vše váš styl rozzáří. Pro ty odvážnější mám dobrou zprávu, chcete-li kombinovat více vzorů, můžete. Jediným pravidlem je, aby jednotlivé vzory měly aspoň něco podobného, například jednu stejnou barvu.

Tip: Vyberete-li si černý outfit, doporučuji ho rozzářit právě vzorovanou kabelkou. Vybírat můžete mezi puntíky nebo proužky, hlavně aby vzory byly natolik výrazné nebo natolik výrazné barvy, aby vám dodaly šmrnc.

rady jak sladit kabelku

Katy Perry. © PhotoNews International Inc./FilmMagic. Zdroj: www.instyle.com

Čtvrtá rada – Záleží na velikosti?

Všechny rady vychází z rady první a staví se na sebe jako kostky pyramidy. O velikosti kabelek jsem se již zmínila u první rady, co se stylu týče. Tašku bychom měli sladit se svým celkovým stylem.

Tip: Velké kabelky jsou spíše praktické, protože do nich naskládáte všechno, co potřebujete. Hodí se tak spíše ke sportovnímu nebo ležérnímu stylu. Velkou tašku nedoporučuju kombinovat s velkým oblečením. Stejně tak jako nemůžete kombinovat velké tričko s rozevlátou sukní, tak si nemůžete k takovému outitu vzít ani velkou tašku. Velká taška se hodí více k přiléhavému oblečení. Psaníčka se můžou hodit v podstatě ke všemu, záleží na tom, jaký mají tvar, barvu či vzor. Vtipné psaníčko tak může dodat šmrnc každodenními stylu, ať už sportovnímu nebo ležérnímu.

Victoria Beckham outfit taška

Victoria Beckham. © AFM/Finalpixx. Zdroj: www.instyle.com

jak sladit tašku s oblečením

Charlize Theron se sladěným psaníčkem. © Dimitrios Kambouris/WireImage. Zdroj: www.instyle.com

Pátá rada jako bonus – Kabelka může podtrhnout vaše přednosti

Vracím se k tomu, že dámská kabelka je mocnou zbraní ženy. Proč? Protože se jí muži často bojí. Protože často bývá třešničkou na dortíčku celého našeho outfitu. A hlavně proto, že má i tu moc zvýraznit naše přednosti a vylepšit naši postavu. Jediné, co potřebujete, je vědět, jak toho docílit.

Tip: S naší postavou si dokážou skvěle pohrát kabelky přes rameno. Taška přes rameno by měla končit v té oblasti, kterou chcete zvýraznit. Máte-li širší boky, ale zato užší pas, popruh si nastavte tak, aby vaše taška končila v oblasti pasu. Pokud máte silnější a nevýrazný pas, zato útlé boky, vaše taška by měla končit právě v oblasti boků.

ladíme kabelku s oblečením

Jessica Alba. © National Photo Group. Zdroj: www.instyle.com


Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *