Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Racconti: Módní doplňky, které jsou poslem vlastního příběhu

Racconti – italské slovo, které v sobě neskrývá pouze český ekvivalent příběh. Stalo se inspirací mladému páru ze Slovenska, který koncem loňského roku založil stejnojmenný internetový obchod. Jak nám samotný název Racconti napovídá, všechny kabelky a peněženky na tomto československém eshopu nejsou pouze obyčejné módní doplňky. Jsou poslem vlastního příběhu, který vzniká již při jejich ruční výrobě v šarmantní a jedinečné Itálii. Pořízením jedné z těchto kabelek či peněženek se tedy staneme jeho součástí a začneme v něm psát novou kapitolu.

Racconti v kostce

Československý internetový obchod Racconti založili v listopadu 2014 Michal Kulla a Marcela Pecárová. Tito dva mladí a sympatičtí lidé ze Slovenska se netají tím, že i v soukromém životě tvoří šťastně zamilovaný pár, který spojuje mimo jiné také společná vášeň pro kvalitní a originální kabelky. 

Při jeho zakládání kladli důraz nejen na kvalitní ruční zpracování, ale také na přiměřenost cenové relace. Moderní a vysoce kvalitní nabídku podtrhuje elegantní design eshopu, který má na svědomí zejména slečna Marcela.

Jaké značky nalezneme na Racconti?

Na eshopu Racconti.cz můžeme spatřit kabelky a peněženky pouze od italských módních značek, které svoji činnost věnují zejména této výrobě. Mezi ně patří:

Giudi

Celosvětově známá italská módní společnost Giudi, proslavená zejména díky svým kvalitním kabelkám a peněženkám, byla založena Marianem a Adrianem Pennacchioni (bratranci) v roce 1974. Všechny její produkty jsou charakteristické svojí ruční výrobou z kvalitních kůží a nadčasovým designem. Není divu, že tato značka patří na eshopu mezi nejoblíbenější. 

Giudi kabelka

Černá kožená kabelka s růžemi značky Giudi, která je k dostání na eshopu Racconti. Zdroj: www.giudi.com

Chiara P

Italská značka Chiara P, založená v roce 2008 mladou a ambiciózní návrhářkou Chiarou Perfettoje zaměřená na výrobu luxusních večerních kabelek a psaníček, které díky svému nadčasovému designu na sebe vždy strhnou pozornost. 

chiarap

Ukázka psaníček italské značky Chiara P, které nabízí eshop Racconti. Zdroj: www.chiarap.it

Camomilla Milano

Italská módní společnost Camomilla Milano, založena v roce 1983 Grazii a Mauriziem Belloni (manželé), se zabývá výrobou módních šperků, kabelek, peněženek, zavazadel či jiných doplňků. Jejich extravagantní kolekce, plné květin, puntíků, krokodýlího vzoru a pastelových barev, jsou určené zejména pro mladší ženy a dívky.

Camomilla Milano italské kabelky

Ukázka nabídky kabelek značky Camomilla Milano na eshopu Racconti. Zdroj: www.racconti.cz

Exkluzivní rozhovor pro Herstyle.cz

Tento velmi kvalitní a osobitý eshop nás zaujal natolik, že jsme se rozhodli oslovit jeho zakladatele, kteří velmi ochotně zodpověděli všechny naše dotazy:

Michale a Marcelo, kdy a jak jste přišli na myšlenku založit si vlastní e-shop?

M.K.: Bylo to asi tehdy, když jsme hledali kabelky, které by byly designově i materiálově velmi dobře zpracované a zároveň kvalitní. Našli jsme buď příliš drahé (od luxusních značek), které jsme si nemohli dovolit, nebo nevyhovující kvalitou, či zpracováním. A to ani u známějších značek, které, jak je známo, na tuzemském trhu prodávají nižší kvalitu než na západě. Proto jsme se rozhodli založit svůj vlastní eshop, ve kterém naleznete kabelky a peněženky dovezené přímo z Itálie.

Co vše je potřebné k jeho založení?

M.K.: Hodně času, peněz a zkušeností. Někdy máme celé týdny, kdy pracujeme od rána do večera. Hlavně proto, že si většinu věcí děláme sami. A jelikož máme nad nimi kontrolu, můžeme zajistit kvalitu.

M.P.: Ten čas jsme ze začátku trochu podcenili. Netušili jsme, že práce ve fotostudiu, úprava fotografií ke každému modelu kabelky nebo peněženky, bude trvat tak dlouho. Většina lidí vidí jen finální produkt a ne všechnu tu práci, která se za tím skrývá.

Proč jste se zaměřili na kabelky a peněženky pouze od italských značek?

M.K.: V úvahu přicházely Francie a Itálie. Itálie nám je však srdci blíž, milujeme ji jako krajinu, obdivujeme její kulturu a chutnají nám italská jídla. A právě Itálie dala světu kabelky, už v době zlaté éry Benátek. Benátští kupci jako první začali nosit kožené kapsy na mince, které se časem zvětšovaly a začaly plnit u žen funkci kabelek a u pánů praktických tašek.

M.P.: Itálie je také na předním místě světa v oblasti designu a kožedělného průmyslu. Italské kůže jsou jedny z nejkvalitnějších. A také se nám zdá, že Italové mají více značek s kabelkami jako Francouzi, a tak se nám podařilo najít mezi nimi značky, které jsou finančně dostupné i u nás.

Na vašem e-shopu nalezneme produkty od italských módních společností jako např. Giudi, Chiara P či Camomilla Milano. Z jakého důvodu jste vybrali právě tyto značky?

M.K.: Právě z výše uvedených důvodů. Camomilla Milano je nejvíce dostupná značka, co se týče ceny, protože v nabídce máme právě modely, které jsou z eko kůže s menší mírou ruční práce. Má moderního ducha a ocení ji zejména mladší generace. Naopak, značka Giudi vyrábí jenom z pravé kůže a zcela ručně, přímo v Itálii. Její modely jsou kvalitně zpracované a nadčasové. Pokud si koupíte Giudi kabelku dnes, o 5, 10 let zjistíte, že s ní stále budete vypadat elegantně a moderně. Chiara P je zas expertem na psaníčka, která nám v portfoliu chyběla. Založila ji mladá Italka, ne tak dávno, a má před sebou velice slibnou kariéru.

Giudi kabelka

Italská luxusní značka kabelek Giudi nafotila také krásné promo fotky. Zdroj: www.giudi.com

A teď k samotnému názvu e-shopu. Kde jste hledali inspiraci při jeho pojmenování Racconti, pod kterým se skrývá český překlad „příběh“?

M.K.: Chtěli jsme vytvářet „brand“, od začátku jsme odmítali název, ve kterém by se nacházelo slovo kabelka, zejména ve spojení s výrazy jako nej, top, nová, nejlepší, … To nám připadalo trochu hloupé a fádní. Hledali jsme název, který by vystihoval italskou duši našich kabelek. Rozhodli jsme se pro Racconti. Všechny kabelky totiž v sobě skrývají svůj příběh.  Je jím materiál, ze kterého byly vyrobeny, doprovázen osudem lidí, kteří je navrhli a ručně vytvořili. Jsou to výjimečné módní kousky, které na vás přenesou svůj příběh. Stanete se jeho součástí a začnete v něm psát novou kapitolu.

M.P.: K samotnému názvu nám ale dopomohl jeden Ital … Alberto Moravia. Konkrétně svou knihou „Racconti romani“, v níž zpracoval řadu příběhů o osudech lidí žijících v Římě a blízkém okolí.

Shodli jste se okamžitě na tomto názvu, nebo jste se rozhodovali mezi více slovy? Pokud ano, mezi jakými?

M.P.: Název jsme hledali dlouho. Chtěli jsme vybrat takový, s kterým budeme skutečne spokojení, a tak se i stalo.

Racconti je internetový obchod, který je zaměřený na českou a slovenskou klientelu. Evidujete více objednávek z České republiky nebo ze Slovenska?

M.K.: Jsme Slováci, ale už hned na začátku jsme se rozhodli, že český trh je pro nás perspektivnější. A čeština nám problém nedělá.

M.P.: A nikoho to neovlivní. Platby přijímáme jak v korunách, tak v eurech. Poštovné je zdarma, takže vůbec nezáleží, jestli jste Čech nebo Slovák, podmínky máte stejné.

Jaký produkt je u vašich zákaznic nejoblíbenější? A který je vaším favoritem?

M.K.: 99% modelů kabelek a peněženek máme jen po jednom kuse. Nemůže se tak stát, že narazíte na někoho se stejným kouskem. Tedy, je to možné, ale spíše nepravděpodobné. A z toho důvodu ani nemůžeme určit, které produkty jsou nejoblíbenější.

A favorit? Jednoznačně kabelky značky Giudi. Ty si necháváme vyrábět na objednávku. Jsou propracované do nejmenšího detailu, vyrobené z vysoce kvalitní kůže, která krásně voní, mají nadčasový design, … Jsou prostě jedinečné.

M.P.: Není lehké vybrat jenom jeden produkt, protože všechny jsme vybírali i s ohledem na náš vkus. Možná mně osobně učarovalo červené psaníčko od značky Giudi.

psanickogiudi

Luxusní červené psaníčko Giudi (vpravo dole), které nabízí eshop Racconti. Zdroj: www.guidi.com

Můžete nám prozradit, co nového v brzké době chystáte?

M.P.: Budeme nadále pracovat s vášní a pracovním nasazením, a přitom pamatovat na to nejdůležitější – na spokojenost našich zákazníků.

M.K.: Plánujeme také zařadit novou značku do prodeje a některé modely natočit na video, abychom tak ještě více zlepšili zážitek z nakupování v našem online butiku s kabelkami – Racconti.cz.

A otázka na závěr – Jak rádi trávíte svůj volný čas, který věnujete jiným aktivitám?

M.K.: Ve volném čase (kterého je v poslední době málo) rádi chodíme do přírody, oblibujeme také městskou turistiku. Od jara do podzimu zvykneme jezdit na delší cyklotúry. Já také rád vařím, mimoto se věnuji i ekologii.

M.P.: Ještě také ráda čtu beletrii a zajímám se o módu a design. Mým novým koníčkem je meteorologie, konkrétně studování oblaků.

Děkujeme vám za poskytnutý rozhovor a přejeme vašemu eshopu Racconti.cz spoustu nových a spokojených zákazníků.

· · · ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *