Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Bláznivé rty? Aneb elegance a šílenství.

Červená, růžová, vínová? Klasika. Pro některé stačí ke štěstí rudá rtěnka, zatímco pro druhé se stává denním chlebem. A co takhle modrá, černá nebo dokonce zelená? Že je to šílené?.. Milé dámy, upřímně doufám, že se mi podaří Vás trošku navnadit, či alespoň přesvědčit, že možné je nosit opravdu vše.

Článek o červené rtěnce a jak ji nosit tu již máme. Ovšem, co takhle zkusit i jiný šálek kávy a trošku si s make-upem pohrát? Kdo si hraje, nezlobí…

Fialová rtěnka pro smyslné svádění

Pokud nosíte vínovou barvičku s přehledem, věřím, že fialová pro vás nebude takový šok. Odstíny jsou různé, je jen na vás, který zvolíte. Pokud jste odvážné a jdete do toho po hlavě, nebojíte se ani těch nejvýraznějších – dejte si pozor na výdrž. A také zda je to pořádný držák. Nechcete mít rtěnku po celém obličeji, jen na rtech ne. Koneckonců, na tohle buďte pes i u ostatních lipsticků.

fialová rtěnka

Tmavě fialová rtěnka. Zdroj: postgradinprogress.blogspot.com

Bláznivé rtěnky - fialová

Fialová rtěnka, sluší všem typům pleti. Zdroj: www.simonedigital.com

Oranžová rtěnka pro energické ženy

Hybrid nestároucí červené a žluté. Určitě dobrou volbou pro letní dny či noci u táboráku. Co se zimy týče – s vhodnými modními kousky také zajímavá připomínka žhavého slunce. Výhodou je, že při nízkých teplotách se jen tak nesundá. Jen nesmíme zapomenout rty hydratovat a to v každém ročním období!

tip na rtěnky oranžová

Jednoduše oživené denní líčení pomocí oranžových rtů. Zdroj: www.peexo.co.uk

oranžová rtěnka

Netroufáte-li si na oranžovou, zkuste oranžovočervenou rtěnku. © N/A

Žlutá rtěnka když chcete okouzlit

Teplá barvička vhodná opět do teplých měsíců, zařaditelná k festivalovému období. Je nápadná sama o sobě, stačí ji jen nanést a zaručeně udělá dojem. Hodí se ke kombinovaným lookům, ale dá se nosit i poněkud naze.

žlutá rtěnka inspirace

Jasně zářivá rtěnka, jako slunce. © N/A

žluté rty fotogalerie

Pastelové žluté rty. © N/A

Zelená rtěnka když potřebujete omládnout

Jedna z „karnevalových“ oživovaček. Zelená je barva, na kterou si netroufne jen tak každý a né všem se takhle čtyřlístková zalíbí. Konkrétně mluvme o světlém tónu. Podobné dilema je také u třpytek – všichni si je zkrátka neobléknou. To ale ještě neznamená, že se nedají nosit. Určitě v tom tkví i jakási originalita.

tipy na zelenou rtěnku

Zelená rtěnka skvěle kombinovatelná i s vhodnými doplňky. © N/A

zelená rtěnka

Zelené rtěnky se opravdu nemusíte bát. © N/A

Modrá rtěnka pro sebevědomé ženy

Čestné místo má právě modrá. Ledová a krásná. Na paletě je hojné množství odstínů, od belasé, po pastelově tyrkysovou až do prudké tmavé a právě tu sladíte velmi lehce. Pokud nevíte, kterou bláznivou rtěnkou začít, tmavá modrá vám to může ze začátku usnadnit. Né nadarmo je velmi oblíbená…

modrá barva rtů fotogalerie

Modrá barva rtů je opravud výrazná a podtrhuje silnou osobnost. Zdroj: tokyofashion.com

modrá rtěnka kombince ladit

Modrá rtěnka. Na trhu seženete také v tekuté verzi nebo barevné tužce. Zdroj: www.dimmaumeh.com

Bílá a černá rtěnka – souboj dobra a zla

Záměrně jsem tyto dvě dala spolu, kvůli kontrastu a odlišnostem. Je to anděl a ďábel. Samotné vypadají velmi zajímavě a působivě, ovšem existují i jiné varianty, např. rty barevně na půl rozdělené. Má to své kouzlo.

rtěnka bílá

Jemná bílá rtěnka, jako peří. Zdroj: www.pinterest.com

působivá lesklá černá rtěnka

Působivá černá rtěnka, známka elegance. A odvážnosti? Zdroj: www.gorgeousingrey.com

Na závěr bych ráda poukázala na problém se žlutými zuby. Pokaždé se najde rtěnka, která vám zkrátka k bělejšímu efektu nepomůže. Sympatie budete mít k tmavým barvám lesních plodů. Naopak obávat se můžete světlých tónů. Mentolová, tyrkysová či světle zelená nebude vytvřet v barevném kole takový rozdíl s bílou. Ale najdou se i vyjimky, jako třeba hnědá – s ní budou zuby splývat, tudíž zde bude žlutý efekt. Záleží také na pleti. Chce to jen zkoušet, co vám sedí a nebát se toho. Přecejen, odlíčit se můžete vždy.

·

Módu považuji za umění, ve kterém lze uplatnit svou kreativitu i improvizaci. Díky ní vyjádříte svoji osobnost bez jediného slova.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *