Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Chyby v líčení, které vás dělají starší – vyvarujte se jich!

Jednoho dne se to nejspíš stane každé z nás. Podíváme se do zrcadla a všimneme si, že se nám na tváři objevily první vrásky. Někdy se ovšem může stát, že nám přidá pár roků navíc také špatné líčení. Objevte nejčastější chyby v líčení, které věk přidávají, a vyvarujte se jich!

Chyby v líčení

Chyby v líčení, které přidávají léta. Vyvarujte se jich a užívejte si mladistvého vzhledu! © Bárbara Daléssio. Zdroj: www.flickr.com

Chyby v líčení: Špatně zvolený make-up

Nejčastější tragédií v líčení je špatně zvolený make-up. Make-up by rozhodně neměl být příliš tmavý. Základní chybou je testování make-upu na hřbetu ruky. Make-up zásadně testujte na denním světle aplikací na hranu spodní čelisti. Každá žena by navíc s postupujícím věkem měla sahat po make-upech s lehkou konzistencí, které slouží spíše k tónování pleti. Hutná kosmetika pleť zbytečně namáhá a navíc má tendenci zalézat do vrásek.

Obdobná zásada platí také pro zakrývání kruhů pod očima. Příliš hutný korektor nebo příliš silná vrstva nám totiž může prokázat medvědí službu a oblast pod očima ještě víc zviditelnit. Ideální jsou lehké tekuté korektory s jemně nažloutlým či narůžovělým podtónem.

Chyby v líčení: Příliš mnoho rozjasňovače

Ačkoli trocha lesku může pleť osvěžit, pamatujte, že všeho moc škodí. Lesk a třpyt navíc může působit poněkud lacině, a proto je lepší s ním šetřit. Trocha osvěžení se jistě hodí při aplikaci rozjasňujícího korektoru pod oči. Ani v této oblasti to ale nepřehánějte. Trocha rozjasnění se také hodí ve vnitřním koutku očí.

Chyby v líčení: Příliš mnoho pudru

Pokud máte problémy s výdrží make-upu, rozhodně se nesnažte situaci zachránit použitím množství pudru, který silně zvýrazní každou mimickou vrásku. Daleko více se vyplatí použití báze pod make-up, která má navíc zpravidla vyhlazující účinky.

Chyby v líčení: Špatná aplikace tvářenky

Tvářenka dodává úžasně mladistvý a svěží vzhled, ale základem je samozřejmě sáhnout po jemnějších, méně sytých odstínech. Tvářenku nanášejte speciálním (a kvalitním) štětcem přímo na jablíčka. Pozor, abyste tvářenku nenanášely níž, než je třeba! Jestliže ji nanesete pod jablíčka, váš obličej bude opticky působit jako stažený dolů, strhaný.

Chyby v líčení: Tenké obočí

Velmi mladistvě vypadá výrazné, silné obočí. Za tímto účelem poslouží vhodné stíny na obočí a decentní úprava. Nevytrhávejte obočí příliš, jelikož s věkem dosti prořídne. Spíše se snažte pouze udržovat jeho správný tvar.

Chyby v líčení: Silné spodní linky očí

Ženám často sluší spodní oční linky, ale když jsou příliš silné, mohou obličej opticky táhnout dolů. Pokud si na spodní linky potrpíte, zkuste je skombinovat i s linkami horními, které protáhnete kousek za vnější koutek oka (efekt kočičích očí). Spodní linky namalujte tenčí než horní, nebo použijte světlejší odstín.

Chyby v líčení: Výrazné oční stíny

Ačkoli jsou výrazné oční stíny v módě, ženám postupem času ubírají na kráse. Starší ženy by s takovými odstíny měly zacházet opatrně a postupně by měly přecházet k barvám neutrálnějším a zemitějším.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *