Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Dokonalé kočičí oči? Tyhle triky musíte znát!

Kouzla s linkami patří mezi stále silnější trendy a každá z nás jistě minimálně jednou vyzkoušela oslnivý půvab kočičích očí. Jenže co si budeme povídat, vytvořit dokonalé linky může být pěkný oříšek. Vyzkoušejte jednoduché triky, které vám usnadní práci, ušetří čas a udělají z vás mistryni v líčení kočičích očí.

kočičí oči líčení

Dokonalé kočičí oči – vyzkoušejte triky, které vám ušetří námahu i čas při líčení. © Ben Ritter. Zdroj: www.refinery29.com

Metalické barvy kočičích očí – Trik 1

Zapomeňte na to, že oční linky by měly být zásadně černé. Zkuste své oči orámovat třeba módními metalickými odstíny, které vypadají perfektně obzvlášť při příležitosti party nebo plesů. Vaše oči krásně rozzáří. Své vlastní oční linky snadno vytvoříte pomocí očních stínů a navlhčeného štětečku na linky.

Metalické oční linky návod

Metalické linky na kočičí oči. © Kathleen Kamphausen. Zdroj: www.cosmopolitan.com

Kočičí oči líčení hnědou linkou – Trik 2

Sexy orámovaný pohled nemusí být vytvořen pouze dokonale jasnou linií. Báječně vypadají také linky hnědou tužkou na oči. Takové linky jsou hotové raz dva, nevyžadují velkou přesnost a vypadají hezky přirozeně. Tužku můžete také lehce rozetřít a vznikne skvělý efekt kouřového líčení.

Hnědé oční linky kočičí

Neutrální oční linky. © Kathleen Kamphausen. Zdroj: www.cosmopolitan.com

Tekuté linky na kočičí oči – Trik 3

Máte obavy, že při nanášení tekutých linek nebudete mít dost pevnou ruku? Nevadí, použijte na základní linii okolo očí tužku na oči a poté už jen linku jemně protáhněte za oko tekutými linkami.

kočičí oči líčení návod

Spojení tužky na oči a linek. © Kathleen Kamphausen. Zdroj: www.cosmopolitan.com

Líčení kočičích očí návod na obrys – Trik 4

Velmi oblíbenou technikou tekutých linek je vytvoření obrysu. Abyste lépe trefily tvar, je lepší dané oko trochu přivřít. Díky tomu krásně uvidíte tvar víčka, který chcete kopírovat. Stačí nakreslit jednu čáru směrem od vnějšího koutku oka a další zpět až k horním řasám. Pak už jen stačí obrys vyplnit. Obrázkový návod najdete níže.

návod na kočíčí oči

Linky podle obrysu – fotonávod. © Mixhealth.com. Zdroj: www.fashionsy.com

Zábrana vůči přetáhnutí linky – Trik 5

Dalším častým způsobem je zábrana, která nám znemožňuje přetáhnout vedle. Někomu může stačit třeba přiložení papírového kapesníčku či obyčejné lžičky, někdo raději využije izolepy.

triky a tipy kočičí makeup

Rámování očí pomocí izolepy. © Elizabeth Girffin. Zdroj: www.elle.com

Tečkovací metoda na kočičí oči – Trik 6

Pro nejisté ruce není nic snazšího než si svou oční linku nejdříve pečlivě vytečkovat nebo vyčárkovat (lépe to je pokud přivřete oko) a následně už jen tečky spojit.

Spojování linek postup

Spojování čárek v jednu linku, krok za krokem. © Theglossy.sephora.com. Zdroj: www.buzzfedd.com

Úprava linky pomocí vatové tyčinky – Trik 7

Každé z nás už se jistě stalo, že přetáhla a svou linku si trochu poničila. Jedním ze způsobů, jak se zbavit přebývajících čar, je použití vatové tyčinky. Abyste lépe definovaly linku, namalujte okolo ní ještě linku v barvě vaší pleti.

kočičí oči make up

Pomoc v podobě vatové tyčinky. © Kathleen Kamphausen. Zdroj: www.cosmopolitan.com

Nahřátí tužky na kočičí oči – Trik 8

Pokud jde o tužky na oči, občas se objeví drobné problémy. Když se vám například tužka příliš drolí, dejte ji na chvíli do mrazáku. Tužku na oči můžete naopak zkusit také na pár sekund nahřát. Díky tomu bude linka sytější a výraznější podobně jako linky gelové.

tužka kočičí oči make up

Nahřívání tužky na oči. © Kathleen Kamphausen. Zdroj: www.cosmopolitan.com


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *