Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Zachumlejte se do měkoučkých šál!

Nastalo právě to období roku, kdy se ráno snáší k zemi mlha, tráva se třpytí, zima vám dýchá na krk a jediné, co potřebujete je, aby vám nebyla zima, cítily jste se pohodlně a v teploučku.

Proto jsem se rozhodla napsat článek o teploučkých šátcích a šálách a nákrčníků a tak dále. Věděly jste, že jak moc je vám teplo/zima teplo určují nohy a krk? Pokud máte oboje v teple, nebude vám zima ani na tělo.

chlupatý šál

Chlupatý šál, který se bude rozhodně hodit i pro plesovou sezónu. Zdroj: www.zara.com

Rozhodla jsem se napsat tentokrát asi kratší článek o šálách, protože když vidím některé lidi pobíhat po venku s holým krkem tak mám pocit, jako bych měla onemocnět sama. Tuhle jsem tak jela autobusem domů ze školy a za mnou seděly dvě paní, které si strašně nahlas povídaly o tom, kolik šál má která z nich doma. Hrozně mě vyděsilo, že ta jedna povídala, že jich má doma asi 50! Poté, co jsem se nad tím důkladně zamyslela, tak jsem si říkala, že není vůbec na škodu mít tolik šátků, šál a nákrčníků doma, přece ke každému outfitu se hodí něco jiného, ne?

Potom jsem je doma spočítala a mám jich také opravdu dost (a teď k nim jedna další přibyla) a nejen to, co se týče nákrčníků, tak se je maminka naučila plést a tudíž je máme ve všem barvách. Kolikrát se mi třeba stane, že jde mamka do práce a ptá se mě „Teri, hodí se ten šátek k tomu nebo si mám vzít jiný?“ a já prostě zbožňuju módní rady, tak jí (nebo taky babičce, která si potrpí na styl) vždycky poradím.

kostkovaný šátek

Kostkované šátky byli, jsou a vždycky budou patřit k těm nejoblíbenějším. Zdroj: www.zara.com

Nákrčníky

Absolutně mé nejoblíbenější. Jsou pletené, takže z žádného chladivého materiálu, mají je naprosto všude (například na www.hm.com je najdete pouze za 279kč) a ve všech barvách, takže si můžete jednoduše vybrat. Pokud ale přímo tu VAŠI nebudou mít, tak je spoustu návodů na internetu, jak takový nákrčník uplést, dokonce to není ani nijak složité a zvládne ji i úplná začátečnice. Největší výhodou nákrčníků je ta, že se vám nikde nerozpojuje, takže nikde netrčí konce šály, které by vás mohly trochu potrápit.

nákrčník

Nákrčníky jsou velmi praktické, nikde se vám totiž nebudou motat konce. Zdroj: www.zara.com

Trojcípý šátek s třásněmi

Tyto šátky jsou většinou z materiálu s delším chlupem a proto i některé trošku škrábou (pokud vám rudne kůže tak, jako mě, doporučuji zvolit jiný typ). Bývají velké a proto se nehodí jen na krk, ale pokud vám bude v místnosti zima, můžete ho s přehledem využít jako pončo. Určitě se zde vyplatí investovat a pořídit si šál ze 100% vlny Vydrží dlouho a zahřeje.

trojcípý šátek

Skvělé dvojité využití, i třeba jako přehoz nebo ponču! Zdroj: www.zara.com

Chlupatý límec

Minulý rok na zimu jsem si pořídila rovnou dva a nemůžu si je vynachválit! Hodí se nejen k bundě, ale také ke kabátu, nebo prostě ke svetru či svetrovým šatům nebo roláku. Navíc vypadá nesmírně elegantně, Prodávají se buď jako chlupaté nákrčníky, nebo jako límce či šály. Určitě je využijete i na plesy nebo svatby, které jsou v zimě pořádané. Mohou totiž sloužit i jako šál určený přímo k šatům.

chlupatý límec

Když už ho nevyužijete na bundu, využijete ho třeba k šatům nebo svetru. Zdroj: www.zara.com

dlouhý chlupatý šál

Pokud nemáte kožíšek na kabátu, tento chlupatý šál je skvělý náhrada! Zdroj: ww.zara.com

Kárové šátky

Definitivně nejoblíbenější šátky a troufám si říct, že na světě. Sama jich mám doma nespočet a i přes to, že nejsou z nějakého extra teplého materiálu, tak je hojně využívám. Na zimu doporučuji červeno černý nebo bílo-červeno-zelený. Tato kombinace vám bude stále připomínat, že jsou před vámi Vánoce a kouzlo s nimi spojené.

kostkovaný šátek

Teplý kostkovaný šátek. zdroj: www.www.thetasteofviolet.com

Dlouhý šál

Ten může být vlastně z jakéhokoliv materiálu ( tím ale nemyslím satén nebo hedvábí), protože si ho obmotáte kolem krku tolikrát, že vám zima rozhodně nebude. Určitě bych volila spíše pletený, ale je to víceméně na vás. A kdyby byla nouze, můžete si ho hodit přes ramena, pokud sedíte v chladné místnosti.

dlouhý šál

Dlouhý šál si obmotáte kolem krku a už vám zima nebude. Zdroj: www.insplor.com

Myslím, že to by tak k šátkům a šálám bylo asi všechno. Pokud se rozhodnete si kupovat například rukavice a čepici jakoe set k šále/šátku, dbejte na to, aby oboje bylo alespoň v přibližné barvě, pokud ji nebudou mít, volte neutrální bílou, béžovou nebo černou. Proto je nejlepší koupit rukavici a čepici spolu (mají třeba v H&M nebo Zaře) a šálu dokoupíte později.

dlouhá šála

Dlouhá pletená šála se vám na tuto zimu hodit. Zdroj: www.zara.com

· ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *