Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

CROP TOP aneb jak nosit módní trendy

Velcí mistři návrháři nám před každou následující sezónou diktují, co se bude v následujícím období nosit. Popravdě řečeno, ne vždy se jejich věštění budoucnosti vyplní a všechno, co bývá viděno na přehlídkových molech, se pak přenese i do městských ulic. Když však začnou věštit módní guru z nejstylovějších módních magazínů, jejich předpovědi se stanou předurčenou a vyšlapanou cestičkou všem čtenářům. Rok 2014 se však stal zázračným rokem, kdy měli pravdu jak samotní návrháři, tak módní magazíny. V čem se shodli a co získalo mezi milovníky trendů takový velký ohlas?

Jeden z letošních módních trendů zahýbal celým módním světem a obchodním průmyslem a rychle se odrazil na modelech v ulicích. O čem je řeč?

V tomto článku se budeme bavit o tzv. CROP TOP, tedy krátkém topu, který odhaluje ženské bříško nebo alespoň tenký proužek holé kůže. Mnozí s nás si pamatují osmdesátá a devadesátá léta, kdy trička ve stylu CROP TOP zažívala svůj první boom. Dvacáté století a hlavně móda dvacátého století však přišla s naprostým nepochopením krátkých topů. Maminky a babičky tvrdily, že se nastydneme, prochladnou nám ledviny a ještě hůř i další nejmenované orgány. Nyní se však krátké topy vrací. Dalo by se tedy říci, že jde o comeback. Já však tvrdím, že o comeback nejde a důvod je prostý. Proč? Protože CROP TOP kromě odhalování bříška nemají s módou osmdesátých let nic společného. CROP TOP jsou jednoduché, elegantní, pohodlné, vypadají naprosto skvěle a navíc se kombinují s dalším retro kouskem, kterým je vysoký pas sukní, kraťásků a kalhot.

Chcete-li být IN, vyzkoušet jeden z největších módních trendů pro letošní léto a svádět svou poodhalenou kůži, tak čtěte dál a nechte se inspirovat našimi tipy, jak CROP TOP nosit.

Kombinace módních trendů pro léto 2014: Crop top a circle skirt

Circle skirt neboli kolová sukně se poprvé objevila na přehlídkových molech jako módní trend pro léto 2013. Od té doby se stal kolový střih velmi oblíbeným a mezi módními trendy se jako klíště drží dodnes. Pro kombinování s CROP TOP je důležité, aby měla sukně vysoký pas a mezi vrchním lemem sukně a spodním okrajem topu zůstávala na šířku přibližně centimetrová až pěti centimetrová linie holé kůže.

Modely na fotografiích se můžete nechat inspirovat. Vybírat můžete z jakýchkoli materiálů, jen střihy musí zůstat stejné – topík nad pupík a kolová sukně, které se při otočení bude točit s vámi.

crop top a circle skirt, módní trendy pro léto 2014

Crop top a circle skirt, módní trendy pro léto 2014. © Zdroj: www.hercampus.com

Crop top a kožená circle skirt, módní trendy pro léto 2014. © Zdroj: www.hercampus.com

Crop top a kožená circle skirt, módní trendy pro léto 2014. © Zdroj: www.hercampus.com

Kombinace módních trendů pro léto 2014: CROP TOP a midi skirt

CROP TOP můžete kombinovat i s tzv. midi skirt. Co se midi skirt týče, v podstatě jde o další retro kousek, který je vysoce elegantní a i před proužek odhaleného bříška formální. Kombinace midi skirt a CROP TOP lákají k dalšímu kombinování s lodičkami a kouzelnými psaníčky, do kterých se vám toho sice moc nevydá, ale důležité věci do nich vždy nacpete a aspoň sebou nebudete tahat zbytečnosti. Tato kombinace se báječně hodí na příjemný večer a posezení u vychlazené dvojky bílého po horkém letním dni.

Crop top a midi skirt, módní trendy pro léto 2014. © Zdroj: www.hercampus.com

Crop top a midi skirt, módní trendy pro léto 2014. © Zdroj: www.hercampus.com

Kombinace módních trendů pro léto 2014: CROP TOP a maxi skirt

Další střih sukně, se kterým můžete CROP TOP nakombinovat, je maxi skirt, tedy sukně o maxi délce. Mým tipem, co se maxi sukní týče, jsou rozevlátější sukně, na léto hlavně střih ve stylu krátké sukýnky a přes ní dlouhá průsvitná sukně po kotníky (viz obrázek) nebo sukně s kratším předním dílem a přes strany se postupně svažující do vlečky. Ke kombinaci CROP TOP a maxi sukně se hodí hlavně boty na platformě, boty s jutovým, korkovým či dřevěným podpatkem a klobouky a kloboučky.

Crop top a maxi skirt, módní trendy pro léto 2014

Crop top a midi skirt, módní trendy pro léto 2014. © Zdroj: www.hercampus.com

Kombinace módních trendů pro léto 2014: CROP TOP a pencil skirt

Kombinace CROP TOP a pencil skirt, tedy úzké sukně ke kolenům či pod kolena. Střihově jde o klasickou sukni od kostýmků, ve které se vás v kombinaci s CROP TOP stane femme fatale. Outfit dolaďte lodičkami a na vyšší úroveň ho posunete kloboukem s širokou krempou ve stylu Itálie.

Crop top a pencil skirt, módní trendy pro léto 2014

Crop top a pencil skirt, módní trendy pro léto 2014. © Zdroj: www.hercampus.com

Kombinace módních trendů pro léto 2014: CROP TOP a kraťásky

Pokud chcete větší pohodlí a dáváte přednost kraťáskům, které jsou po pravdě také letošním hitem, můžete v klidu sáhnout spíše po kraťasech. Jen nezapomeňte, že musejí mít vysoký pas.

Crop top a shorts, módní trendy pro léto 2014

Crop top a shorts, módní trendy pro léto 2014. © Zdroj: www.hercampus.com

Kombinace módních trendů pro léto 2014: CROP TOP a pemplum pant

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na nový střih kalhot tzv. pemplum pant a možnost vytvořit zajímavý model kombinací kalhot s vysokým pasem a krátkého topu. K upnutým kalhotám s vysokým sedem se hodí spíše lodičky či boty na podpatku, neboť je potřeba nohy opticky prodloužit.

Crop top a pemplum pant, módní trendy pro léto 2014

Crop top a pemplum pant, módní trendy pro léto 2014. © Zdroj: www.hercampus.com

Módní hit pro léto 2014 aneb neschovávat, ale tajemně skrývat!

Zajímavou možností je kombinování krátkých topů s flanelovými košilemi, overali a vestičkami, které topík z části zakryjí a nechají tak jen malé skulinky, které budou podněcovat představivost mužů.

Crop top a flanelová košile, módní trendy pro léto 2014

Crop top a flanelová kostkovaná košile, módní trendy pro léto 2014. © Zdroj: www.hercampus.com

Crop top a overal, módní trendy pro léto 2014

Crop top a overal, módní trendy pro léto 2014. © Zdroj: www.hercampus.com

Crop top a riflová vesta, módní trendy pro léto 2014

Crop top a riflová vesta, módní trendy pro léto 2014. © Zdroj: www.hercampus.com

Na závěr: Náš módní tip pro léto 2014 aneb CROP TOP ve stylu večerní róby

Crop top a večerní róba, módní trendy pro léto 2014

Crop top a společenské šaty, módní trendy pro léto 2014. © Zdroj: www.hercampus.com

· ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *