Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Go GREEN! Nabádají návrháři.

Zahalte se na letošní podzim do zelené! Přesně k tomu nabádají přední návrháři v britském módním magazínu VOGUE. Něco se jim ale musí nechat- vždy přijdou s něčím rádoby novým, ale přitom je to jen to staré v novém ohozu!

Podzim 2016 bude zářit nikoliv v klasické okrové, béžové, hnědé nebo skořicové, ale v různých odstínech zelené! 

go green

Zelená zahltila letošní podzim. Zdroj: www.grazia.it

Zelenou barvu jsem odjakživa nesnášela, většinou jsem se jí obloukem vyhýbala, dokud ale nepřišla do módy khaki, kterou jsem si na druhou stranu strašně zamilovala. Přijde mi, že sluší každé ženě v každém věku a navíc je i základním zemitým odstínem pro podzimní módní sezónu. Teď ale nebudeme zmiňovat pouze ji, ale i ostatní odstíny zelené, které sice mohou působit trošku divoce, zvlášť, když celý outfit sladíme do zelena s různými zelenými valéry. Už ale vidím obličeje některých z vás, jako zelená? Vážně? Ano vážně! Samozřejmě že ne VŠECHNO zelené může vypadat dobře, a pak jsem tu tedy já, která vám poradí, jaké odstíny brát a jaké naopak nechat na pokoji (nebo raději ve skříni).

Některé outfity mohou být na vás asi už moc, každopádně uvidíte, jak se obléká módní smetánka v Paříži. Neváhejte se jejich outfity inspirovat, pokud je na vás zelené moc, zkuste nejprve jeden- dva kousky a uvidíte. Nikdy ale před nic nezatracujte, co, co se nejprve zdálo být přešlapem, může být ve výsledné kombinaci úspěchem.

Balmain pro H&M

Většina z nás, co se trochu pohybují v módním světě, ale zase za něho neutrácejí miliony, zná značku H&M. V podstatě moje nejoblíbenější značka, jelikož si můžete vybrat z mnoha stylů, ať už je to Divided, Logg nebo Basic. Každé odvětví nabízí trošku jiný styl a zaměřuje se na něco jiného. Minulý rok přišla značka H&M s kolekcí, ve které spolupracovali s Balmain. Představili luxusní kolekci s šaty a kožichy. Část byla v zeleném odstínu, který výrazně dominoval a stal se žádaným. K zeleným flitrovým šatům vám už stačí pouze černé nebo pudrové lodičky a psaníčko. A uvidíte, jak zazáříte!

balmain pro H&M go green

I Selma Blair vsadila na zelené flitrové šaty od Balmain. Zdroj: www.dailymail.co.uk

Zelený doplněk

Už dávno neplatí, že ke kabelce musíte mít sladěné boty, pásek a bůh ví co ještě. Návrháři dali jasně najevo nezávislost barev na sobě a určili nový trend- klidně si oblékněte obyčejné triko a džíny a k tomu si vezměte sytě zelenou kabelku!  Já jsem za to, že když už máte jeden výrazný doplněk, ať už se jedná o kabelku nebo třeba o stuhu do vlasů, měly byste myslet alespoň ještě na jednu věc, která bude ve stejném odstínu. Opravdu stačí nějaká maličkost, například kameny v náušnicích nebo gumička do vlasů.

zelený doplněk go green

Proč nevsadit na zelenou kabelku například od Balensiaga? Zdroj: ww.deluxemall.com

Smaragdová a khaki v jednom outfitu

Že se k sobě tyto barvy nehodí? Naopak! A navíc obě dvě v jednom společném looku. Paříž je nespoutané módní město a produkuje módní průmysl jak na běžícím páse. V ulicích tak uvidíte lidi oblečené v sekáčích až po Haute Couture outfity.  U barevně sladěného outfitu myslete na to, že si nežádá žádnou komplikovanost. Držte se spíše minimalistických kousků, které vám k sobě půjdou. Také si hrajte s materiály- kombinujte různé struktury látek- hladké s drsným povrchem, lesklé s matným a podobně. Vzájemný kontrast vykouzlí outfit, který je povýšen nad outfity denního nošení.

go green

Tato povedená kombinaci jistě osloví mnoho žen. Zdroj: www.smashmonday.cz

Dlouhé sukně i na podzim

Že pro dlouhé sukně už skončila sezóna? Ani náhodou. Když si pod dlouhou sukni natáhnete punčochy, prodloužíte její sezónu až do listopadu. Riskněte tedy něco nečekaného a zvolte si pro podzimní období dlouhou zelenou sukni, kterou doplníte o oblíbený crop top. Celý look završíte tím, že si vyberete výrazný doplněk, kterým celý outfit zakončíte. Nezapomeňte ani na výrazné sluneční brýle.

go green

Dlouhým sukním ještě sezóna v žádném případě neskončila. Zdroj: www.fashiongum.com

Mentolová přichází na scénu

Víte, jak vypadá mentolová barva? Je to v podstatě hodně světlá tyrkysová s nádechem do modra. Na módním průmyslu je nádherné to, že zdánlivě nesourodé kousky oblečení k sobě naprosto přesně pasují. Nebojte se odvázat a zkuste to taky! Gilda Ambrosio vsadila na zelenou a podařilo se jí téměř nemožné, skloubila nesourodé a vytvořila luxusní nádheru.

gilda ambrosio go green

Gilda Ambrosio v pařížských ulicích zaujala i fotografy. Zdroj: www.thehiddenclosets.com

· ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *