Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Zavinovací kabáty opět na scéně!

Léto už je oficiálně pryč a na řadu přichází podzim a s nim i kabáty, kabátky, bundy, ponča a další. Letošním opravdu velkým hitem jsou zavinovací kabáty různých střihů a barevných provedení ale také různých délek. Troufnete si na ně s námi taky?

Zavinovací kabáty už nějakou dobu jsou na scéně, letos ale dospěly do svého vrcholu. Tento kabát prostě na letošní podzim musíte mít!

Zavinovací kabáty Victoria Beckham

Zavinovací kabáty i oblíbily i celebrity jako Victoria Beckham (pro britský VOGUE). Zdroj: www.truant.ru

Nedávno jsem procházela obchody ve Vaňkovce v Brně, zdálo se mi, že bude jednoduché si vybrat ten pravý kabát na letošní podzim, opak byl ale pravdou. Prošla jsem tucet obchodů a za boha jsem si nemohla vybrat. Nejen, že jich je všude opravdová kupa, ale navíc se od sebe liší malými detaily, které se zdály být rozhodující. Opravdové dilema mě ale zasáhlo, když jsem se dívala na ceny, kabáty, které nebyly podšité a vypadaly, že nedaly nikomu ani tolik práce, si říkaly o cenu přes dva tisíce. Byla jsem zděšena, že zavinovací kabát v prodejně New Yorkeru, stál 2,2tis. Nikdy jsem tam neviděla věc, která by byla draží, jak 1200kč. Bohužel, to je minulost, nejsem si ani tak jistá kvalitou, ale kabát mě přece jen zaujal. Tady už prostě cena ustupuje a přichází na řadu mé shopaholické řádění. Musela jsem ho mít! Takže dámy, pokud letos prostě mít zavinovací kabát nebudete, nemůžete se považovat za módního závisláka.

 Velbloudí minimalistická klasika

Velbloudí barva stejně jako nude nebo beige se v poslední době objevuje často a u různého zboží. Podle mě není lepší varianta. Tato nestárnoucí barva sluší opravdu ženám v každém věku. Mladé ženy v ní vypadají elegantně a svěže, zatímco ženy střední až pokročilého věku omlazuje. Krásně koresponduje s vaší pletí. Outfit s béžovým zavinovacím kabátkem kombinujte s přírodními a neutrálními odstíny. Žádnou divočinu.

zavinovací kabát velbloudí klasika

Zavinovací kabát v barvě velblouda je letošním hitem. Zdroj: www.sugarscape.com

Zavinovací kabát bez klop

Ne všechny zavinovací kabáty disponují širokými rozevřenými klopami. V prodejnách si můžete vybrat i kabát bez nich.  Někomu tento styl může připomínat župan, vlastně je to na stejný princip, kabát totiž jiné zapínání kromě přepásání páskem nemá. To se může jevit jako určitá nevýhoda. Krásně vypadají vlněné kabáty, s příměsemi, která vloudí do nudné šedě třeba bílý nebo černý melír. Zrnitý look kabátu potom podporuje originalitu.

zavinovací kabát bez klop

Šedá barva nemusí vždy působit nudně. Zdroj: www.dentelleetfleurs.com

Toužíte po originalitě?

Pak mám pro vás obzvlášť skvělou příležitost. Mladý a nadějný český návrhář Lukáš Macháček minulý rok představil svoji originální kolekci zavinovacích mikinových kabátů. Mikinu vám ušijí na míru a ještě za ni ani tolik nezaplatíte (3650kč). Navíc je velmi originální, tudíž se vám nemůže stát, že v ní potkáte sousedku od vedle. A to je opravdu obrovské plus! Žádná žena snad nechce nosit to, co je běžně všude dostupné a má to každá druhá.

zavinovací mikina Lukáš Macháček

Zavinovací mikina od Lukáše Macháčka opravdu dobyla český trh, troufnete si na ni také? Zdroj: new.mconcept.cz

Dlouhý zavinovací kabát

Kratší kabátky se hodí spíše na podzim, ten delší vynosíte klidně i v zimě. Navíc si pod něj můžete vzít i svetrové mini šaty, které jsou na letošní podzim/zimu velkým lákadlem a nebude vám v nich zima. Využijte různých střihů zavinovacích kabátků a neomezujte se pouze na jeden typ. Můžete si opravdu vybírat, zkuste zvlněné klopy nebo široký límec. Na scéně jsou i zavinovací kabáty s kapucemi.

zavinovací kabát

Dlouhý zavinovací kabát vám bude po ruce i v zimě. Zdroj: www.justthedesign.com

Byla by určitě nevyužít tohoto krásného trendu a nekoupit si jeden ze zavinovacích kabátů. Vybírejte si kvalitnější materiály, které se hned nezažmolkují, například vlněné nebo alespoň s její příměsí. Tak na co ještě čekáte?

·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *