Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jana Minaříková – ArFashion Designer

Možná vám jméno této módní návrhářky hnedka nic neříká, ale ve spojení s naší českou Fashion soutěží Arcolor se vám vybaví jako vítězka minulého ročníku ArFashion Designer 2013. Tato talentovaná návrhářka má něco již za sebou, její tvorba stojí za povšimnutí. Díky mnoha návrhářským soutěžím se dostala do popředí a dnes je její tvorba velmi úspěšná.

Pojďme se podívat na její tvorbu od studia k současnému módnímu návrhářství.

Módní návrhářka Jana Minaříková

Jana vystudovala fakultu textilní na Technické univerzitě v Liberci. Během svého studia byla na půlroční stáži v Mimar Sinan Fine Arts University v Istanbulu. Své studium zakončila úspěšně a získala červený diplom. Praxi v textilním oboru hledala v Belgii, kde se nakonec stala asistentkou módní návrhářky Elles de Koe v Gentu. Přitom se stále věnovala od svého studia na tvorbě ucelených kolekcí pod svojí značkou Jana Minaříková. Mimo módní soutěže na festivalu mladé módy Arcolor se zúčastnila i pražského Fashion Weekend, Code-Mode nebo také Grace’n’Glamour. Na festivalu mladé módy Arcolor prezentovala svojí kolekci s názvem Poušť, která obsadila první místo a byla velice elegantní a zdůrazňovala ženskost.

Návrhářka Jana Minaříková

Návrhářka Jana Minaříková, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Jana Minaříková s modelkami

Jana Minaříková s modelkami, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Návrhy a tvorba

Návrhy a tvorba, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Jana o své kolekci Poušť:

„Poušť je místo, kde je člověk svobodný a nezatížený společenskými konvencemi. Místo, kde můžete být ležérní. Poušť nedává prostor pro složitá pravidla. Za chyby se zde draze platí a na kvalitě oblečení závisí všechno.Poušť se objevuje v barvách i materiálech, v tvarech i detailech nové kolekce. Jana pracuje s jemným, vzdušným hedvábím, vlnou a viskózou, které kombinuje s moderními materiály jako je modal a cereální vlákna. Silueta cestovního kabátu dává tušit dálku, tvary duny se odrážejí v detailech límců. Kombinace bílé, béžové a černé je elegantní a uměřená. Poušť dává barvám řád a nutí nás soustředit se na to podstatné. Na nás samotné.Kolekce přechází mezi dvěma póly – první, „ranní“, odpovídá pocitu příjemné samoty, kdy se člověk nemusí ničeho ani nikoho bát. K druhé části – temnější – mě pak inspirovaly důsledky dlouhé samoty – krystalizace a extremizace názorů, zrod určitého fanatismu a nekompromisnosti.“

Bílý elegantní zavinovací svetr od Jany Minaříkové

Bílý elegantní zavinovací svetr od Jany Minaříkové, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Elegantní a decentní, bohatě řasené tmavě šedé tričko

Elegantní a decentní, bohatě řasené tmavě šedé tričko, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Dlouhé tričko bez rukávů s výrazným řaseným uzlem na spodní části

Dlouhé tričko bez rukávů s výrazným řaseným uzlem na spodní části, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Černé nařasené šaty

Černé nařasené šaty, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Elegantní a decentní, bohatě řasené bílé tričko s dlouhými rukávy

Elegantní a decentní, bohatě řasené bílé tričko s dlouhými rukávy, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Podzimní kabát se zvlněným límcem má volný áčkový střih

Podzimní kabát se zvlněným límcem má volný áčkový střih, zdroj: cs-cz.facebook.com/JanaMinarikova.cz

Luxusní dámské sako

Luxusní dámské sako, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Módní značka Jana Minaříková

Módní značka Jana Minaříková byla založena v roce 2009. Módní návrhářka Jana navrhuje módu pro ženy, které si jsou vědomé samy sebe, svých předností i nedostatků. O své tvorbě říká: „Jsou to oděvy pro ženy, které se mají rady, vědí, co chtějí, a oblékají se pro svůj dobrý pocit. Pro ženy, které ocení, že oděv zdůrazňuje jejich osobnost a nevnucuje se jim, jaké mají být.“ Navrhuje především atmosférickou prêt-à-porter módu, která zákaznicím přináší radost při oblékání a přitom vytváří intimní svět nadčasového luxusu. Kolekce Jany působí velmi lehce, každá má své vlastní téma. Její cíl je, aby její kolekce nadchla ženy a mohly jednotlivé modely nosit samostatně nebo je kombinovat s dalšími kousky v šatníku. Však i slovo Prêt-à-porter klade důraz na svůj význam, což znamená připraveno k nošení. Všechny modely se dají koupit v butiku na adrese Janaminarikova.cz nebo si můžete nechat ušít krásný model přímo na zakázku v jejím ateliéru v Praze.

Černý pásek se sponou

Černý pásek se sponou, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Luxusní jarní kabát

Luxusní jarní kabát, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Svetřík s tříčtvrtečním rukávem

Svetřík s tříčtvrtečním rukávem, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Návrhářská tvorba Jany Minaříkové

Modely Jany vznikají z materiálu vyráběných v Evropě. Splňují do puntíku evropské zásady ochrany práv a dětí a i životního prostředí, volí takové materiály, jejichž produkce je k přírodě co nejšetrnější a velmi dbá na ekologickou likvidaci odpadů při výrobě. Návrhářka vybírá materiál co nejkvalitnější, při samotném vybírání ho zkouší, zda návod k ošetřování opravdu odpovídá skutečnosti. Zákaznice pak následně dostávají postup, jak o oděv správně pečovat. Šití modelů a finální tvorba probíhá v Čechách, návrhářka má tak kontrolu nad celým výrobním procesem a může tak ručit za vysokou kvalitu svých úžasných modelů.

Hedvábné šaty s ručně stříhanou krajkou a perleťovými knoflíky

Hedvábné šaty s ručně stříhanou krajkou a perleťovými knoflíky, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Dámské hedvábné šaty

Dámské hedvábné šaty, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Modré decentní šaty

Modré decentní šaty, zdroj: facebook.com/JanaMinarikova.cz

Když se podíváte na Janiny modely, srší z ní ženskost, kterou tam spatří na první pohled, potom i jednoduchost střihů a nakonec zajímavé detaily. V ucelenosti jsou to krásné modely pro nás, pro ženy. Většina modelů jsou vytvořena s příjemného materiálu jako je bavlna třeba i v kombinaci s krajkou, hedvábné šaty, vlna a z ní teplé svetříky na podzim a zimu, z kůže neodolatelné saka a kabátky, působivé flitrované společenské šaty nebo krásné topy. Pokud vás tyto modely zaujaly, neváhejte a podívejte se, co nabízí nová kolekce od Jany Minaříkové, určitě objevíte zajímavé kousky do svého šatníku.

·

Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *