Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Károvaný vzor je tu zase!

Málokterý trend se v módě usadí na delší dobu a když už se tak stane, stojí to rozhodně za to! Mluvíme tu o zvonových kalhotách, černo-bílé kombinaci nebo kostkovaném vzoru!

Pokud jste jedna z těch, které tomuto vzoru nevěnuje pozornost, nenosí ho a ani neví, jak ho nosit, dovolte mi abych vám předala pár rad jak docílit nenuceného looku.

Károvaný vzor – od Skotska do celého světa!

Vzor je to legendární. Objevil se ve Skotsku jako tradiční vzor na kilt a nikoho po dlouhou dobu nenapadlo tuto látku použít jiným způsobem. Postupem času se ale károvaný vzor začal objevovat čím dál tím víc a dnes si to bez něho už nedokážeme představit! A je to tak, Je naprosto všude, kam se jen podíváte – od šátků a šál přes podšívky významných značek (Burberry) až ke kolečkovým vozíkům babiček.

károvaný šátek

Stylový károvaný šátek, zabalte se do něj v chladné zimě! Zdroj: www.facebook.com

Kostkované skládané sukně se nikdy víc nenosily!

Chodím si tak po městě a kolem sebe vidím jen samé káro a to ve všech podobách. Jsem tímto vzorem naprosto pohlcena a to již od minulého roku, co do prodejen H&M přišly kostkované košile všech barev a materiálů a já si rovnou dvě koupila! Nicméně jelikož košile frčí pořád, bylo jen otázkou času, kdy se tento vzor objeví i na ostatních kouscích oblečení. A tento okamžik vyvrcholil příchodem kraťounkých károvaných a skládaných sukýnek ála „cudná školačka“. A já se naprosto zamilovala! Jsou samozřejmě ve všech délkách a v pouzdrovém vydání (komu skládané sukně nesluší, moje pozn. – pokud máte silnější stehna, tomuto typu se raději vyhněte). Look školačky je dnes opravdu populární ale pozor! Dejte si bacha na dotváření celkového dojmu, tzn. rozhodně si ke kraťounké sukni neberte triko s výstřihem po pupek a boty na podpatku a rozhodně to nezavršujte brýlemi na styl a červenou rtěnkou. Potom vám zaručeně všichni pánové řeknou, že jste jejich vysněná učitelka z porna nebo neposedná školačka, o kterou by se rádi postarali! Takže tohle si nechte do soukromí a oblečte se vkusně, ale sexy.

károvaná košile outfit

Károvaná košile nebyla nikdy stylovější! Zdroj: www.facebook.com

kostkovaná sukně

Károvaná sukně ála školačka. Vyzkoušejte ji také! Zdroj: www.asos.com

Burberry a zase jen Burberry!

Jak už jsem se zmiňovala, Burberry patří mezi značky, které mají vlastní károvaný design podšívek, a to ve většině svých sak, kabátů a bund. Tento vzor je pro ně typickým znakem a jediná věc, která mě rozčiluje je, že se a příliš kopíruje a napodobuje v levných oděvech. Originalitu daného kousku oblečení poznáte hned- a to jak podle ceny (jak jinak) tak podle kvality. Šály od Burberry nevyjdou zase tak draho, abyste si ji nemohly dovolit, takže je zbytečné si kupovat laciné a neoriginální kousky z pochybných stránek na internetu, proto vám doporučuji si zajít do kamenných prodejen a pořídit si Burberry šál přímo tam! Navíc károvaný vzor má jednu výhodu-stačí pouze jeden kousek oblečení s tímto vorem a zbytek outfitu prakticky nemusíte řešit!

Burberry károvaný vzor

Stylově zahalená v Burberry, dopřejte si originál i vy. Zdroj: www.menstyle.cz

Od celebrit k nám do šatníku

Károvaný vzor si oblíbily i celebrity jako Ed Westwick, Lucy Liu, Emma Watson a dokonce i vévodkyně Kate. Kostkovaná látka se pravidelně objevuje také na módních přehlídkách a mola plní různorodé kousky oblečení. Podle mě je károvaný vzor věčný a tudíž nikdy nevyjde z módy, můžete ho kombinovat skoro se vším! Pozor si ale dejte na kombinaci kára a jiného vzoru – to totiž vůbec nefunguje, outfit pak působí nevkusně, přeplácaně a silně odpudivě. Proto kostkovaný vzor raději kombinujte s minimalistickými a jednoduchými kousky, převážně v neutrálních barvách a spíše zemitých tónech. Tak hurá do obchodu pro káro!

károvaný obleku tartanový styl

Ed Westwick v károvaném obleku. Zdroj: www.menstyle.cz

vévodkyně Kate v tartanových šatech

Vévodkyně Kate v károvaných šatech. Zdroj: www.mtv.co.uk

módní přehlídka s károvaným vzorem

Mola se plní kárem, pojďte do něho taky! Zdroj:www.lamodamuerejoven.net

kárované šály outfity

Kárované šály jsou všude, je načase si jednu pořídit. Zdroj: www.stylowi.pl

· · ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *