Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Kouzlo retro stylu aneb ženskost vítězí

Jedním slovem ženskost, přesně toto jediné slovo vystihuje retro styl, módu, která se vrací do minulosti, z níž čerpá. Vše vychází z šedesátých let, neboť tehdy ještě ženy uměly být ženami. Šaty, sukně do A, kloboučky, šály a šátky, výrazné doplňky a podpatky, rudé rty a kočičí oči jako Kleopatra – to všechno jsou výrazné prvky retro stylu, který si prostě zamilujete.

Čerpat z minulosti neznamená nosit oblečení po babičce nebo starší sestře. Čerpat z minulosti znamená inspirovat se módou minulosti. Ačkoliv pokud ve skříni své maminky objevíte krásné retro šaty v zachovalém stavu a budou vám slušet, tak je to vaše výhra, neboť objevené kousky nic nestojí a snad i díky tomu nás potěší více než věci kupované.

Retro se inspiruje hlavně érou „zlatých šedesátých“. Vy však můžete čerpat i z dávnější minulosti nebo naopak z dob nedávno minulých. Já osobně jsem vyznavačem módy elegantní, ležérní a velmi ženské. Můj retro šatník tedy zahrnuje všechny ženské prvky od let 20. do let 60.

Proč retro styl?

Retro styl má svoje podmanivé kouzlo, které se skrývá v již zmiňované ženskosti. Není to tak dávno, kdy ženy uměly být ženami, uměly svoji ženskost nosit elegantně a hlavně s grácií.

Retro styl okouzlí i bez odhalené kůže či oblečení neokázale poukazující na intimní partie. Retro styl je móda, díky které si každého omotáte kolem prstu svou osobitostí a díky které si získáte muže, neboť budou muset popouštět uzdu své fantazii a představivosti, a to je mnohem lákavější než samotné obnažené tělo.

Retro styl

Retro styl © Zdroj: www.fashiondivadesign.com

Retro šaty s rukavičkami

Retro šaty s rukavičkami © Zdroj: www.fashiondivadesign.com

Retro kapri a vysoké podpadky

Retro kapri a vysoké podpadky © Zdroj: www.fashiondivadesign.com

Retro styl na pláž

Retro styl na pláž © Zdroj: www.fashiondivadesign.com

Retro plavky aneb blíží se léto

Léto je v podstatě již v plném proudu, přestože podle kalendáře má začít až za pár dní. Retro móda se celkově hodí hlavně k létu, neboť k ní neodmyslitelně patří šaty a sukně. Ale ani v zimě vás retro nezklame, naopak v zimě můžete zabodovat ještě více. Stačí si koupit punčocháče. A v dnešní době máte širokou škálu možností. Punčocháče se vyrábí různě barevné, z různých materiálů a s různými vzory.

Vraťme se však k létu. Na léto si můžete pořídit zajímavé a velmi dívčí retro plavky. A hitem letošní sezóny jsou právě retro dvoudílné plavky se zvýšeným sedem spodního dílu. Retro plavky by měly být vzorované nebo volánkové.

Retro plavky

Retro plavky © Zdroj: www.fashiondivadesign.com

Prvky retro stylu aneb šaty, šátky, sluneční brýle…

Retro styl si zakládá na výrazných a sytých barvách (například červené, černé) v kombinaci s bílou. Ještě významnější prvky než barvy samy o sobě jsou vzory, ať už puntíky, nebo proužky, třešně či kytky. A hlavně by se nemělo zapomínat na doplňky. Celý retro look můžete podtrhnout výrazným šátkem, slunečními brýlemi, perlami či broží.

Retro šátek

Retro šátek © Zdroj: www.fashiondivadesign.com

Retro šperky a doplňky

Retro šperky a doplňky © Zdroj: www.fashiondivadesign.com

Retro brýle

Retro brýle © Zdroj: www.fashiondivadesign.com

Nezapomeňte se nalíčit aneb jak na retro líčení

Posledním krokem k dokonalému retro looku je líčení nebo make-up. Stejně tak jako šatník, tak i líčení by mělo stavět na sytých kontrastních barvách. Což ale neznamená, že si namalujete modré stíny, růžové rty a oranžové tváře, ani přesto že 80. léta jsou také retro.

Retro líčení se zakládá na podkladovém make-upu či pudru, kterým sladíte pleť do jednoho odstínu a zakryjete nedokonalosti. Následně si namalujete řasy řasenkou, silné oční linky ve stylu Audrey Hepburn a rudé rty alá Christina Aguilera.

Retro make-up

Retro make-up © Zdroj: www.fashiondivadesign.com

·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *