Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Lukáš Macháček: Označení „stylista českých celebrit“ se vyhýbám!

Jeho jméno se skloňuje nejen ve spojitosti s módními a společenskými událostmi. Lukáš Macháček, známý především jako talentovaný návrhář a osobní stylista Moniky Bagárové, se již před několika lety zapsal do módního průmyslu. Díky ocenění Dreft Black Card představil na Prague Fashion Week 2013 svoji vítěznou kolekci 13/14 inspirovanou ženami, a definitivně tak potvrdil své tvůrčí nadání i designérské kvality. 

Kariérní růst Lukáše Macháčka

Olomoucký rodák Lukáš Macháček vystudoval Střední školu designu a módy v Prostějově. Již od dětství byl vášnivým milovníkem kreslení a malování, proto byl Lukášovo výběr školy zcela jasný. Své nadání uplatnil již během středoškolského studia, během kterého vyhrál několik soutěží pro mladé talenty. V roce 2007 vytvořil svoji první kolekci a pět let nato získal ocenění Dreft Black Card v rámci módní události Prague Fashion week 2013.

Lukáš Macháček Anna Kovačič

Lukáš Macháček by ©Anna Kovačič. Zdroj: Soukromý FB Lukáše Macháčka

Od roku 2011 působí v Praze jako návrhář a stylista. Ve své tvorbě preferuje klíčová slova jako jednoduchost, nadčasovost, kvalita a kombinovatelnost. Nejraději pracuje s materiály jako hedvábí, viskóza, bavlna, len či vlna. 

Lukáš Macháček očima známých tváří

Oslovili jsme mediálně známé tváře, se kterými Lukáš již nějakou dobu spolupracuje. Úkol pro vybrané osobnosti byl následující: zcela spontánně říci, co se jim jako první vybaví, když se řekne „Lukáš Macháček“:

novackovavachaburanska.jpg

(Zleva) Jitka Nováčková, Lukáš Vácha & Nikola Buranská. Styling by Lukáš Macháček. Zdroj: Oficiální FB Lukáše Macháčka

Český reprezentant a fotbalista AC Sparta Praha Lukáš Vácha: „Tak samozřejmě, Lukáš je mladý stylista, který má svůj speciální styl a cit pro módu. Jsem s ním velmi spokojený, a navíc je to pracovitý kluk. Máme spolu i nadstandardní vztah jako přátelé mimo práci, mám ho velmi rád!“

Česká Miss 2011 Jitka Nováčková: „Lukáš je profík, který ví přesně, co dělá a proč je jeho cílem spokojenost všech. Obdivuji jeho cit pro design. Pro mě je hlavní, že je to skvělý člověk, můžu se na něj spolehnout, a navíc je pro mě nekonečným zdrojem energie. Miluji jeho humor. Ať žije #lukykrámek, zlato!“

Česká Miss Earth 2014 Nikola Buranská: „Lukáš Macháček – kamarád, skvělý člověk a ve své profesi naprostý profík. Líbí se mi jeho přístup, v jeho modelech se cítím vždy skvěle! :-)“

Lukáš Macháček exkluzivně pro HerStyle.cz

Lukáši, před měsícem proběhl Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend, na kterém jsi prezentoval svoji kolekci Podzim/Zima 2015. Kde jsi čerpal inspiraci pro svoji poslední tvorbu?

Inspirací mi byla ulice a její styl, a to především při mých cestách do zahraničí. Veškeré módní dění současnosti se děje přímo na ulici, není tedy třeba chodit pro inspiraci příliš daleko.

Lukáš Macháček Mercedes Benz Prague Fashion Week

Fall/Winter 2015 by Lukáš Macháček na MBPFW 2015. Zdroj: Oficiální FB Lukáše Macháčka

Jaké ohlasy jsi po svojí přehlídce nejčastěji slýchával? Setkal ses také s negativní kritikou?

Musím přiznat, že nejčastěji pozitivní a typu poptávek, což mě potěšilo. Najde se i negativní kritika, se kterou však člověk jdoucí s kůží na trh musí počítat. Mne osobně negativa posouvají více než pozitiva.

A vůbec, jak sis tuto společenskou fashion událost celkově užil?

Musím pochválit profesionalitu celého teamu MBPFW, díky kterému jsem měl šanci si svou přehlídku opravdu užít a vychutnat stejně tak, jako celou atmosféru události, která se pocity i skutky rovnala těm, co jsem navštívil v zahraničí.

Když jsi nakousl toto téma, které z navštívených „international fashion shows“ řadíš Ty osobně mezi absolutní TOP?

Paříž a Milán.

V roce 2013 jsi získal ocenění Dreft Black Card v rámci Prague Fashion week, kde byla hlavní hvězdou Tvé přehlídky Taťána Kuchařová. Prozradíš nám, jak se Ti s Miss World 2006 a zároveň ambasadorskou značky Dreft pro Fashion Week 2013 spolupracovalo?

Táňa je profesionál, takže spolupráce proběhla hladce. Bylo mi potěšeném spolupracovat s člověkem, který hrdě reprezentuje Česko i za hranicemi.

Lukáš Macháček Taťána Kuchařová Prague Fashion Week

Lukáš Macháček vítězem Dreft Black Card v rámci Prague Fashion Week 2013. Zdroj: www.mojenozky.cz

Z Tvých kolekcí je patrné, že preferuješ zejména black&white styl a odstíny šedivé. Proč dáváš přednost především těmto barvám?

Pro svou tvorbu preferuji také klíčové slovo „kombinovatelnost“, což tyto odstíny splňují, navíc nepodléhají žádné módnosti, a tudíž se v nadčasovém designu dají nosit i více než jednu sezónu. A ozvláštnit je jakýmkoli barevným akcentem v podobě doplňku či manikúry už je jen třešnička na dortu.

Kromě návrhářství se věnuješ také stylingu českých celebrit. V poslední době jsi např. zaznamenal úspěch na České Miss 2015, kde sis vzal „do parády“ např. Nikolu Buranskou či Jitku Nováčkovou. Jsi také osobním stylistou Moniky Bagárové, která ve své róbě zářila na letošních hudebních cenách Anděl. Jaké to je být stále obklopen tak atraktivními ženami? Myslíš, že Ti někteří muži v Tvém okolí tuto krásnou společnost tajně závidí? 🙂

Označení, že se věnuji stylingu českých celebrit, se vyhýbám. Je pravdou, že oblékám na mediálně známé akce naše známé osobnosti, a to je právě také to, co jde nejvíce vidět na veřejnosti. To, že se však věnuji po stylingové stránce také různým focením, natáčením a v neposlední řadě také soukromé privátní klientele, už málokdo ví… Věnuji se tedy také stylingu. 🙂 A musím říct, že v propojení s designem mne obě sekvence baví víc a víc… Sám jsem zvědav, kam se do budoucna má osobnost vyvine.

A ano, pár lidí závidí a vždy mi to dají pocítit…

Monika Bagárová Styling Lukáš Macháček

Monika Bagárová nikdy nezapomene zmínit na svém Instagramu styling od Lukáše Macháčka. Zdroj: Oficiální Instagram Moniky Bagárové

Jaké jsou v Tvých očích všeobecně ty největší módní prohřešky, které je možné vídat v našich ulicích?

Určitě zašité rozparky u kabátů a sak.

Jaké outfity na všední den dokážeš naopak velmi pochválit?

Nenucenou jednoduchou eleganci s prvky sportu a rebelie.

Považuješ někoho ve světovém showbusinessu za módní ikonu? Pokud ano, proč?

Určitě jich je několik, ke kterým i já rád vzhlédnu. Je to vždy osobnost v daném čase a místě jako všichni ostatní, jen je vždy pár kroků napřed a nejprve nepochopena. Jako třeba Kanye West.

Čemu se rád věnuješ ve svém volném čase?

Rád trávím volný čas s přítelem, rodinou nebo přáteli.

Otázka na závěr – V Praze působíš od roku 2011. Plánuješ v budoucnu změnit své působiště nebo jsi v Praze naprosto spokojený?

Cítím, že Praha začíná být malá a nejsem v tom sám, takže uvidíme, co ukáže čas …. Změně se nebráním, když bude k lepšímu.

Jitka Nováčková Lukáš Macháček

Na závěr krásná fotka s Českou Miss 2011 a zároveň Lukášovo dobrou kamarádkou Jitkou Nováčkovou. © Petr Jandera. Zdroj: Oficiální FB Jitky Nováčkové

Děkujeme velmi milému a ochotnému Lukášovi za poskytnutý rozhovor a přejeme do budoucna spoustu dalších kariérních úspěchů! Lukášovo kompletní portfolio naleznete na oficiálních stránkách www.lukasmachacek.com. Kousky z jeho kolekcí je možné zakoupit na e-shopu www.mconcept.cz.

· · · · · ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *