Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Máte rády sukně? Ani na zimu si je nemusíte odpustit!

Většina žen sukně odkládá s prvními mrznoucími nocemi a vytahuje opět až na jaře. To ale není vůbec nutné, protože se sukně dají klidně nosit i v zimním období a to poměrně dost stylově. Stačí vychytat pár drobností a ani chladné počasí vás nezastaví.

Elegance i v mrazivých dnech nastávající zimy je opravdu možná. Sukně tedy vůbec nemusíte „zazimovávat“ na dno vaší šatní skříně, ještě se vám totiž budou hodit! 

sukně i na zimu

Sukně si v žádném případě nemusíte na zimu odkládat na dno skříně. Zdroj: www.whowhatwear.co.uk

Nejsem jeden z lidí, co nosí sukně, ale i přesto se mi líbí a ráda je vidím na jiných ženách, vždyť to je to, co z žen dělá ženy! Stejně jako v létě preferuji šaty před šortkami. Elegance se ale z dnešního světa trošku vytrácí, ženy chodí pohodlně oblékané a kolikrát je jim v podstatě jedno, co si obléknou, jen aby jim bylo teplo. Určitě toto jednání neodsuzuji, ale jde chodit stylově a přitom teple oblečená, i když je teplota značně pod nulou. Stačí dodržet jen pár věcí a uvidíte, že v zimě nezmrznete!

sukně i na zimu

Dlouhé kabáty a sukně jdou letos na dračku, co vy? Už jste se pro sukni rozhodly také? Zdroj: www.fashioniscalling.com

Dlouhá sukně

Tepláková nebo plisovaná, to je úplně jedno, každopádně musíte myslet na pár věcí a s tím začneme. Pokud je opravdu chladno, vyměníte obyčejné silonkové punčocháče za normální pletené- pokud je sukně tmavá, volte černé, tmavě modré apod. Pokud je naopak sukně světlá, můžete koupit bílé, nude, růžové atd. Pod sukni si také vezměte klidně kozačky, jestli je sukně dostatečně dlouhá (nikoliv ale tak, abyste si po ní šlapaly), pokud není, volte například biker( nad kotník) nebo chelsea (pérkové)  boty.

sukně i na zimu dlouhá

Dlouhá sukně na zimu se vám určitě bude hodit, pokud nerada nosíte kalhoty. Zdroj: www.imerynz.blogspot.com

A co si obléknout nahoru? No, rozhodně si pod svetr můžete obléct vaši oblíbenou halenku nebo top, každopádně myslete na svoje záda a ledviny a oblékněte si svetr, na který následně volte spíše kratší kabát z vlny. Vše završte kvalitní huňatou šálou (nemusí být nutně huňatá, každopádně by to neměl být saténový šál).

Sukně do půli lýtek

Rozhodně ne moc oblíbená délka a hned vám řeknu proč. Ženy se silnějšími lýtky totiž potom vypadají, jako by se jim nohy do nekonečna rozšiřovaly a to my nechceme. Proto tyto sukně milerády přenecháme štíhlejším ženám, které jsou i vyšší, jelikož sukně také podstatně zkracuje nožky. Jestliže chcete být za dámu, oblékněte silonové punčochy, pokud přece jen nechcete nachladnout, volte opět punčocháče. Nahoru se ale dobře oblékněte aneb-když něco „chybí“ dole, musíte tomu nahoře „přidat“. Dnes už je tolerance opravdu velká a vy se nemusíte týrat v lodičkách, tím pádem si k sukni můžete dát kozačky i boty pouze po kotník, nikdo vás za to nezažaluje.

sukně i na zimu

Sukně a ovrsized svetry jdou dokonale k sobě. Zdroj: www.hm.com

Zde platí i mé oblíbené pravidlo o kombinování materiálu. Jestliže je sukně lesklá nebo koženková, narušte její strukturu velkým pleteným svetrem s velkými oky. Pokud je naopak matná a má hrubější povrch, klidně zvolte svetr, který je protkán třpytivou nití.

Sukně nad kolena

V tomto případě byste měly volit sukně, které jsou z teplejších materiálů a jen tak neprofouknou. Také myslete na zbytek vašich nohou a to tak, že obujete nejoblíbenější trend posledních let-kozačky nad kolena. Věřte mi, zdraví je na prvním místě, proto neriskujte lodičkami nebo podobnými výstřelky v chladném počasí a vsaďte na -za prvé- módní trend a za druhé-na teplo.

sukně i na zimu

Ke kratším sukním se skvěle hodí kozačky nad kolena. Zdroj: www.humr.cz

Na horní polovinu těla oblékněte svetr a můžete klidně využít oversized svetrů, které zahřejí. Celý outfit zapečeťte dlouhým kabátem, který může být až po lýtka (ten ale nedoporučuju příliš malým ženám-zbytečně zkracuje postavu).

· ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *