Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Módní novinky pro 18. týden 2014

Svět módních přehlídek a nových trendů nikdy nespí. Každý týden vám přineseme žhavé novinky. Jaké žhavé novinky se udály za poslední dny?

Kate Moss v roli designéra

Módní ikona Kate Moss si zopakovala roli návrháře pro britskou značku Topshop. Část kolekce můžou fanoušci vidět v předstihu v novém čísle časopisu Vogue, ve kterém se objeví několik klíčových kousků včetně ikonické bundy s třásněmi.

Kate Moss spolupracovala na designu kolekce se značkou Topshop již v roce 2007. Její návrat ocenili, jak fanoušci, tak šéf Topshop Philip Green, který britskému Vogue řekl následující slova: „já osobně jsem nadšený, že se Kate vrátila do Topshop, aby s námi znovu spolupracovala. Napoprvé byla spolupráce velmi příjemná a Kate nám chyběla.“

Supermodelka Kate Moss si zopakuje roli návrháře

Supermodelka Kate Moss si zopakuje roli návrháře. Zdroj: dirtywhorelebrity.com

Kate Moss má na spolupráci stejný názor: „Toužila jsem být zapojena do procesu navrhování a pracovat s týmem Topshop,“ řekla pro Vogue Kate Moss, „jsem velmi ráda, že je tady kolekce, která nese moje jméno. Nyní více než kdy jindy je Londýn v popředí módy.“

Kolekce je k dispozici on-line na stránkách obchodu Topshop, nordstrom.com a net-a-porter.com nebo celou kolekci najdete přímo v obchodě Topshop.

Jil Sander má nového kreativního ředitele

Rodolfo Paglialunga byl jmenován kreativním ředitelem značky Jil Sander. Novinka přišla po měsících spekulací, kdo by mohl vést značku poté, co její zakladatelka opustila v říjnu firmu.

Paglialunga, formální ředitel sekce ženské linie u Prady a kreativní ředitel u Vionnet bude mít premiéru se značkou Jil Sander v září v Miláně během Fashion week.

Rodolfo Paglialunga jde ve stopách Rafa Simonse, který vedl značku od června 2005 do února 2012. Poté odešel pracovat do značky Dior. Než se našel nový kreativní ředitel, sama Jil Sander se musela vrátit do čela společnosti.

Herečka Sarah Jessica Parker dostane ocenění za módu

Herečka známá především ze seriálu Sex ve městě dostane příští týden čestnou cenu Honory Image Award za tvůrčí příspěvky v oblasti módy. V jistém smyslu je to opět návrat ke kultovnímu seriálu, kde hlavní roli hráli vedle čtyř žen také móda a boty Manolo Blahnik. Před pár měsíci sama herečka spolupracovala na nové kolekci práce s Manolo Blahnik a navrhla kolekci oblečení a má svůj vlastní parfém.

Sarah Jessica Parker v šatech Viviene Westwood

Sarah Jessica Parker v šatech Viviene Westwood. Autor: thefoxling

Cena Honory Image Award je považována za Oscara v oblasti módy a krásy. Dalším oceněním bude návrhářka Diane von Furstenberg a francouzský Hermes za svou digitální kampaň Viva la sport.

· ·

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *