Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Okouzlete francouzskou elegancí

Francie je světovým centrem módy, a pokud hledáte stále svůj styl nebo inspiraci, zavítejte do romantického města Paříže. Je známo, že francouzská móda se vyznačuje elegancí, přirozeným půvabem a ženským šarmem. Abyste i vy byla svůdná, jako je krása Francouzek, inspirujte se, a nechejte se pohltit Francouzským stylem.

Francie plná inspirace

Francie plná inspirace, zdroj: oxun.ge

Historie francouzské módy

Módní historie Francie sahá až do 17. století, kdy se pomalu rozvíjel textilní průmysl a Francie se stala hlavním vývozcem velmi luxusních oděvů do celého Evropského kontinentu. Velkou zásluhou na tomto módním rozmachu měl bezpochyby panovník Ludvík XIV., který se vyznačoval jako milovník umění, módy, krásy, luxusu a neortodoxním životním stylem. Samotná Francie se za dob „krále Slunce“ nacházela na úplném vrcholu světové módy a měla velký podíl na utváření celosvětového textilního a módního průmyslu. K nejslavnějším francouzským módním návrhářům a známých značek patří Coco Chanel – kosmetika a módní odívání, nejžádanější a výjimečný návrhář Christian Dior, Louis Vuitton a jeho slavné kabelky, osobitý návrhář Yves Saint Laurent – symbol kreativity a luxusu, a další jako jsou Jean-Paul Gaultier jehož tvorba je provokativní a velmi ovlivněna punkem, Christian Lacroix – návrhář a tvůrce módního domu, Chloé – jako první vytvořila kolekci ready-to-wear, René Lacoste – převážně tenisová móda. Francouzská móda je velmi proslulá, má bezpochyby velmi silné kořeny a dodnes se bohatě pyšní skvělými módními tvůrci a nápaditými módními trendy, které osloví každého.

Paříž hlavní město Francie

Paříž hlavní město Francie, zdroj: forwallpaper.com

Móda ve Francii

Móda ve Francii, zdroj: www.saragilbaneinteriors.com

Historie

Historie, zdroj: encontroedesencontros.wordpress.com

Zaujměte doplňky

Zaujměte doplňky, zdroj: www.gabrielleteare.com

Módní francouzské okouzlení v třech bodech

Líbí se vám francouzský styl odívání a říkáte si, jak to ty Francouzsky dělají, že vypadají stále tak krásně, elegantně a jsou za každé příležitosti šarmantní a prostě šik? V pěti bodech vám poodkryji, jak na to. Nechejte se inspirovat a zazáříte.

Francouzská móda

Francouzská móda, zdroj: zemaligaux.canalblog.com

Bod číslo 1. elegance

Francouzské ženy přesně ví, co je to elegance snad už od kolébky. Možná za to můžou samotné kořeny v bohatém barokním stylu za doby Ludvíka XIV., který propůjčuje dodnes všem Francouzkám osobitost, ležérností a zároveň i noblesu. Kouzlo elegance najdete na kvalitě materiálu a perfektnímu zpracování, které Francouzky upřednostňují. Nemůže se stát, že byste Francouzku potkala na ulici, a její outfit působil jako beztvarý pytel. Je to tím, že Francie dává důraz na propracované modely do nejmenšího detailu a nepostrádá ten maličký nápaditý detail, který zaujme. Francie je ovlivněna světovou módou a není od věci, že termín „haute couture“ znamená vysoká krejčovská móda a řemeslná zručnost. Veškeré navržené modely podtrhují ženskou siluetu, převládá minimalizmus – méně je více, preferuje se barevné ladění „faux camaieux“ – mix teplých a studených tónů stejné barvy a málokdy se objevují zářivé modely nebo křiklavé doplňky. Francouzky umějí dobře vytvořit barevný a harmonický celek. K neodmyslitelné rafinované eleganci patří i sladěné hedvábné šátky, boty a kožené kabelky a jiné další doplňky.

Krásné společenské šaty,

Krásné společenské šaty, zdroj: www.tattoopins.com

Elegantní šaty

Elegantní šty, zdroj: weteen.my1.ru

Černé okouzlující šaty,

Černé okouzlující šaty, zdroj: www.modachicago.com

Úchvatné šatičky

Úchvatné šatičky, zdroj: www.liveinternet.ru

Bod číslo 2. svůdnost

Bezpochyby patří Francouzky mezi velmi půvabné a svůdné ženy. Ony vědí, jak zapůsobit a jak se žensky oblékat a jaké doplňky ke svému outfitu zvolit, aby jejich model vynikl. Výsledný dojem se pak stává nepopsatelnou pastvou pro oči. Kouzelně vypadají šaty bez ramínek, krajkové topy v černé nebo bílé barvě nebo pastelových odstínech, nosí se i kostýmky nebo pouzdrové šaty, nařasené nebo plisované sukýnky, vše v kombinaci s ženskou krásou a něžnou křehkostí. Francouzky zapojují při vybírání oděvu svojí osobní kreativitu, nikdy se neřídí jen podle toho, co právě frčí v bulvárech, jejich modely jsou uzpůsobené na míru podle jejich stylu a osobnosti. Svůj outfit přeměníte v úžasnou módní lahůdku, když skombinujete elegantní sukýnku nebo světlé či tmavé kalhoty s halenkou nebo s krajkovým topem a nebudete šetřit na doplňcích. Svůj model obohatíte třeba zajímavým šátkem, broží, koženým páskem nebo originální bižuterií nebo kloboučkem či baretem.

Módní doplňky

Módní doplňky, zdroj: www.graphicsvenue.com

Svůdné doplňky

Svůdné doplňky, zdroj: gagaforvogue.tumblr.com

Bod číslo 3. přirozenost

Francouzky sází na přirozenou krásu, nikdy se výrazně nelíčí ani s vlasy moc neexperimentují. Vše nechávají v přirozenosti a tím jsou sympatické a zároveň neodolatelné. Díky vybranému outfitu umí správně namíchat ten správný koktejl přitažlivosti a bezpečně vypíchnou svoje přednosti.

Přirozená krása

Přirozená krása, zdroj: www.pinterest.com

Přirozený půvab

Přirozený půvab, zdroj: www.gq.com

Módní francouzská inspirace

Krajka je stále in,

Krajka je stále in, zdroj: www.listal.com

Kontrast světlé kraťásky a černý top

Kontrast světlé kraťásky a černý top, zdroj: www.archetypes.com

Černo-bílé rafinované šaty

Černo-bílé rafinované šaty, zdroj: www.trendsforthemasses.com

Jednoduchost a ležérní styl

Jednoduchost a ležérní styl, zdroj: weheartit.com

Ženská elegance

Ženská elegance, zdroj: scn.youngeasy.com

 

Nechejte se i vy Francií inspirovat!

·

Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *