Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Nová éra tenisek udeřila! Inspirujte se s námi.

Paříž. Jak všichni jistě víme, tak tato zrovna nemalá metropole je místem světové módy. Právě tady se z látek vytvářejí ty nejrůznorodější kousky oděvů, které zároveň patří k těm nejkvalitnějším na trhu. Jedním z míst v Paříži, kde se toto uskutečňuje, je Módní dům Dior. A protože móda nejsou zdaleka jen kabelky a šaty, tentokrát se páni z Francie vyřádili na botách. Pokud si myslíte, že mám na mysli podzimní kozačky na podpatku, jste na omylu. Řeč je o teniskách, a sice o speciálně navržených a vytvořených teniskách Dior Fusion Sneakers.

Zde se spojuje ženskost a elegance se sportovním duchem. Tyto tenisky na první pohled nepředstavují zase takovou revoluci, ovšem když se na ně zadíváte pozorněji, mohou se lišit hned několika detaily. Třeba je více než pravděpodobné, že na nich naleznete flitry a z nich ručně vyšívané kytičky, které si Monsieur Dior tolik oblíbil. Nechybí ani kaučuková podrážka, která dodává botě sportovní styl.

Tenisky Dior Fusion sneakers

Jeden kousek z nové kolekce Dior Fusion Sneakers. Zdroj a ©: www.dior.com

Nebojte se odhalit nohy!

Nicméně pokud byste si mysleli, že tato kolekce – nových – tenisek má zdůrazňovat pouze sportovno, byli byste vedle jak ta jedle. Můžete je nosit třeba k šatům či sukním jiného stylu než sportovního a určitě neuděláte chybu! Právě s tímto úmyslem byly navrženy a perličku po perličce, flitřík po flitříku, ušity. Tenisky představují ty nejpohodlnější boty vůbec a myslím, že nejen pro nás, ženy, je velmi nepředstavitelné nemít v našem botníku alespoň jeden jediný pár.

Tenisky Dior Fusion Sneakers – a co cena?

Nejspíše smetánku již nebavilo trávit celý den v nepříjemně vysokých kramflekách, a tak si vymysleli jinou variantu, jelikož cena těchto sneakers daleko převyšuje ceny běžných tenisek, které v našem botníku opravdu máme. Je to v přepočtu zhruba 740 liber, což na české koruny dělá asi 26 tisíc. Tudíž běžný smrtelník si na kytičkované pohodlné botičky, které vypadají tak trošku jako známé boty do vody, musí nechat zajít chuť.

Trendy tenisky i za pár kaček – alternativy

Nicméně pokud zrovna nechcete utratit majlant za jeden jediný pár bot, mám pro vás řešení. Stačí se podívat o pár řádků níže, kde naleznete pár tipů na běžně dostupné a cenově méně náročné značky. Přece jen jsou to více sportovnější varianty, ale i tak si myslím, že si každý najde to své. Pestré barvy jsou in! Tak toho využijte a budete se cítit trendy a navíc vaše nohy budou jako v peřince.

adidas vigor dámske tenisky

Dámske tenisky Vigor 4 TRAIL SHOES, Adidas, cena cca. 1 700 Kč. Zdroj: www.adidas.com

nike dámské tenisky

Dámské tenisky ZOOM Wildhorse, Nike, cena cca. 2 300 Kč. Zdroj: www.rockcitykicks.com

puma dámské tenisky

Tenisky pro ženy Asha Alt 2, Puma, cena cca. 1600 Kč. Zdroj: www.puma.com

reebok dámské tenisky

Dámské boty One Cushion, Reebok, cena cca. 2 800 Kč. Zdroj: global.reebok.com

Můžete doma experimentovat, jak se vám zlíbí

Jako jedna z dalších možností je metoda „vyrob si sám“, tudíž pokud v sobě skrýváte tvořivého ducha, vylepšete si své staré tenisky a dodejte jit trochu třpytu flitry, perličkami, kamínky a ozdobte s nimi například tkaničky. Vždyť ve fantazii se meze nekladou a na starých teniskách se nic pokazit nedá, právě naopak.

trendy tenisky street style 2014

Trendy tenisky 2014 street style. Zdroj: www.fashionising.com

Ať už se tedy rozhodnete být či nebýt majitelem Dior, Adidas, Nike či Reebok sneakersek, kterým originalita určitě nechybí, myslete na slova řečené známou francouzskou návrhářkou Coco Chanel: „Móda zmizí, styl zůstane“ a o tom to celé je.


Bývalá spolupracovnice, šikovná redaktorka s všestranným zájmem.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *